رایگان
صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سهامی خاص

صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سهامی خاص

شرکت‌های سهامی دارای مجامع مختلفی هستند که در رابطه با شرکت سهامی خاص، یکی از این مجامع جمع عمومی عادی سالیانه است که همانطور که از نام آن پیدا است باید به صورت سالیانه تشکیل گردد. با توجه به تصمیمات مهمی که در مجمع مزبور اتخاذ می‌گردد، تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سهامی خاص دارای اهمیت فراوانی است که شما می‌توانید از طریق همین صفحه آن را به صورت آنلاین و هوشمند دریافت نمایید.

1401/04/07
آخرین بروزرسانی:
رایگان
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سهامی خاص

مطابق قانون تجارت و رویه شرکت‌ها، هنگامیکه تصمیم مهمی در شرکت می‌خواهد تصویب و اعمال شود نیاز به تشکیل مجمع عمومی است. مجامع دارای انواع مختلفی است که یکی از آنها مجمع عمومی عادی می‌باشد. مطابق تعریف قانون تجارت، مجمع عمومی شرکت سهامی از اجتماع صاحبان سهام تشکیل می‌شود. پس از تشکیل جلسات در راستای مستند و مکتوب نمودن جلسات لازم است تا صورتجلسه مجمع عمومی ازجمله صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالانه تنظیم گردد. فرم صورتجلسه باتوجه به چالش‌ها و نکات خاصی که دارد بهتر است توسط افراد متخصص تنظیم گردد. شما می‌توانید با لامینگو صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالیانه را به صورت آنلاین تنظیم و دانلود کنید.

انواع مجامع عمومی شرکت‌های سهامی

بر اساس تقسیم‌بندی قانون تجارت در رابطه با مجامع شرکت‌های سهامی، اقسام مجامع عبارت است از:
۱ - مجمع عمومی مؤسس.
۲ - مجمع عمومی عادی.
۳ - مجمع عمومی فوق‌العاده.
باید دقت داشت که در خصوص شرکت سهامی عام و شرکت سهامی خاص، مطابق قانون و عرف تفاوت‌هایی میان نکات مربوط به تشکیل مجامع وجود دارد، که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

نکته اول)

 نکته اول اینکه در شرکت‌های سهامی خاص تشکیل مجمع عمومی موسس الزامی نیست. مجمع عمومی موسس به مجمعی گفته می‌شود که از اجتماع موسسین شرکت سهامی تشکیل شده و در رابطه با مسائلی همچون تصویب طرح اساسنامه شرکت و در صورت لزوم اصلاح آن، انتخاب اولین مدیران و بازرس یا بازرسان شرکت و امثالهم تشکیل می‌گردد.

نکته دوم) 

مجمع عمومی عادی می‌تواند نسبت به کلیه امور شرکت به جز آنچه که در صلاحیت مجمع عمومی موسس و فوق‌العاده است تصمیم‌ بگیرد.

نکته سوم)

مجمع عمومی عادی باید سالی یک بار در موقعی که در اساسنامه پیش‌بینی شده است برای رسیدگی به ترازنامه و حساب سود و زیان ‌سال مالی قبل و صورت دارایی و مطالبات و دیون شرکت و صورتحساب دوره عملکرد سالیانه شرکت و رسیدگی به گزارش مدیران و بازرس یا‌ بازرسان و سایر امور مربوط به حساب‌های سال مالی تشکیل شود؛ چنانچه هیئت مدیره، مجمع عمومی عادی سالانه را در موعد مقرر دعوت نکند، بازرس یا بازرسان شرکت مکلف‌اند رأساً اقدام به دعوت‌ مجمع مزبور بنمایند.

لزوم تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سهامی خاص

صورتجلسه در واقع گزارش و نوشته‌ای است که پس از اتمام جلسات به عنوان نتیجه جلسه، گزارش آنچه در جلسه گذشته، تصمیمات و امثالهم تنظیم می‌گردد. در شرکت سهامی خاص هنگامیکه مجمع عمومی عادی سالیانه تشکیل می‌گردد، صورتجلسه‌ای پس از اتمام جلسه تهیه می‌گردد که باید مطابق با اصول خاصی باشد و در همین راستا بهتر است از نظر کارشناسان و متخصصان حقوقی استفاده کرد. شما می‌توانید جهت تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سهامی خاص این صورتجلسه را به صورت هوشمند از لامینگو دریافت کرده و با امضانو آن را به صورت دیجیتالی امضا کنید.

در چه مواردی صورتجلسه مجمع عمومی عادی را باید برای اداره ثبت شرکت‌ها ارسال کرد؟

مطابق ماده ۱۰۶ قانون تجارت در مواردی که تصمیمات مجمع عمومی متضمن یکی از امور ذیل باشد یک نسخه از صورتجلسه مجمع باید به جهت ثبت به مرجع ‌شرکت‌ها ارسال گردد:

۱ - انتخاب مدیران و بازرس یا بازرسان.
۲ - تصویب ترازنامه.
۳ - کاهش یا افزایش سرمایه و هر نوع تغییر در اساسنامه.
۴ - انحلال شرکت و نحوه تصفیه آن.

 

صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سهامی خاص چه نکاتی دارد؟

برای تنظیم یک صورتجلسه جامع و مطمئن باید به نکاتی همچون موارد ذیل اشاره گردد؛ که شما می‌توانید از طریق پاسخ به سؤالات طراحی شده توسط برترین متخصصان حقوقی مجموعه لامینگو آن را به صورت آنلاین تهیه و دانلود نمایید.
• تعیین مشخصات هیئت رئیسه و سمت هرکدام
• تاریخ برگزاری جلسه و مشخصات شرکت سهامی خاص
• شرح تصمیمات اتخاذشده در جلسه 
• اقرارنامه مدیران و بازرسین
• امضای اعضای هیئت مدیره، هیئت رئیسه و سهام‌داران حاضر در جلسه

امضای دیجیتال صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سهامی خاص!

نه تنها شما می‌توانید صورتجلسه موردنیاز خود را به صورت هوشمند، آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری به هیچ مرجعی تهیه و دانلود نمایید، بلکه می‌توانید انواع اسناد ازجمله صورتجلسه مزبور را با سامانه یا اپلیکیشن امضانو به صورت دیجیتالی امضا کرده و برای شخص یا اشخاص مختلفی در سرتاسر کشور جهت مطالعه یا امضا ارسال نمایید. امضا دیجیتال امضانو، امضایی کاملاً معتبر و قانونی است که پس از احراز هویت افراد برای آنها ایجاد می‌گردد. خوشحال خواهیم شد اگر نظرات، انتقادات و یا پیشنهادهای خود را جهت بهبود ارائه خدمات با ما در میان بگذارید!


در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.