تومان 80,000
قرارداد موشن گرافیک

قرارداد موشن گرافیک

نمونه قرارداد موشن گرافیک ازجمله قراردادهایی است که امروزه طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. این قرارداد، یکی از انواع قراردادهای پیمانکاری و پروژه‌ای است. باتوجه به قالب قرارداد، مباحثی مانند بیمه یا مزایای مربوط به قانون کار در این قرارداد وجود ندارد. درج موضوعاتی از قبیل محرمانگی، عدم رقابت و مالکیت فکری در این قرارداد از اهمیت بالایی برخوردار است. قراردادی که پیش رو دارید، به‌دست کارشناسان حقوقی مجموعه لامینگو تنظیم شده و در اختیار شما قرار گرفته است. این قرارداد، حاوی کلیه مفاد مورد نیاز کارفرما و موشن‌گرافیست می‌باشد.

10
تعداد صفحات:
1401/02/04
آخرین بروزرسانی:
تومان 80,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد موشن گرافیک

امروزه بسیاری از کسب‌وکارها به خدمات موشن ‌گرافی نیازمندند و به استفاده از این خدمات روی می‌آورند؛ اما بسیاری از آن‌ها از اهمیت تنظیم کتبی قرارداد غافلند. تنظیم قرارداد موشن گرافیک به شما کمک می‌کند تا:

1. کلیه قول‌وقرارهای شما مستند شود.

در هر صورت زمانی که شما تصمیم به شروع یک همکاری دارید، تا حدودی انتظارات خود از همکاری را به‌صورت شفاهی به طرف مقابل اعلام می‌کنید؛ اما چنانچه طرف مقابل شما آدم خوش‌قولی نباشد، بدون تنظیم قرارداد مدرکی مکتوب برای استناد به توافق‌هایتان نخواهید داشت. درواقع تنظیم قرارداد به شما کمک می‌کند تا طرف مقابل نتواند برخلاف آنچه نوشته شده ادعایی داشته باشد.

2. ابهامات شیوه اجرای تعهدات برای هر دو طرف از بین برود.

با نوشتن شرح تعهدات، توجهمان به جزئیات مربوط به آن بیشتر خواهد شد. اگر قرارداد شما به‌درستی تنظیم شود، کلیه نکات و جزئیات لازم در قرارداد مشخص و شفاف شده و هیچ‌گونه ابهامی برای هیچ‌کدام از طرفین قرارداد باقی نخواهد ماند.

3. برای عدم اجرای تعهدات ضمانت اجرا تعیین گردد.

درخصوص تعهداتی خاص مانند محرمانگی، تعیین ضمانت اجرا بسیار اهمیت دارد. ازطرفی، ممکن است بخواهید برای ضمانت اجرای برخی از تعهدات خود، وجه التزام یا حق فسخ تعیین کنید. در این شرایط، وجود یک قرارداد اصولی و استاندارد است که می‌تواند شما را از این مزیت‌ها برخوردار نماید.

*نکته: منظور از وجه التزام، مبلغی مقطوع است که یکی از طرفین قرارداد ملزم می‌شود درصورت عدم اجرای تعهدات، به طرف مقابل خود پرداخت نماید.

آیا کارفرما ملزم است موشن‌گرافیست را بیمه کند؟

چنانچه رابطه کارفرما با موشن‌گرافیست به‌صورت استخدامی باشد، مطابق با قانون کار، کارفرما ملزم به بیمه موشن‌گرافیست نزد یکی از شعب سازمان تأمین اجتماعی خواهد بود؛ اما چنانچه همکاری موشن‌گرافیست با کارفرما به‌صورت پروژه‌ای و موردی باشد، الزامی به بیمه موشن‌گرافیست وجود نخواهد داشت.

درج شرط محرمانگی در قرارداد موشن گرافیک به چه معناست؟

باتوجه به اینکه شما در راستای همکاری با موشن‌گرافیست اطلاعاتی از کسب‌وکار خود را در اختیار او قرار می‌دهید، بسیار ضروری است که در متن قرارداد خود موشن‌گرافیست را متعهد کنید تا اطلاعات مرتبط با کسب‌وکار شما را با اشخاص ثالث به اشتراک نگذارد. توصیه می‌شود حتماً برای این تعهد وجه التزام تعیین کنید.

تعهد به عدم رقابت در قرارداد موشن گرافیک

منظور از تعهد به عدم رقابت، این است که شخص موشن‌گرافیست به کارفرما تعهد بدهد که در طول مدت همکاری و همچنین تا مدت‌رمان مشخصی پس از اتمام آن، از همکاری با رقبای کارفرما خودداری کند. درصورتی‌که از نظر شما درج چنین تعهدی برای کسب‌وکارتان ضروری است، این شرط را به قرارداد خود اضافه کنید.

مالکیت فکری آثاری که توسط شخص موشن‌گرافیست تولید می‌شود، متعلق به چه کسی است؟ کارفرما یا پیمانکار؟

مالکیت فکری به دو بخش تقسیم می‌شود؛ مالکیت مادی و مالکیت معنوی. در حالت کلی، مالکیت مادی آثاری که به درخواست کارفرما توسط سایر اشخاص تولید می‌شود، متعلق به کارفرما خواهد بود؛ اما مالکیت معنوی در انحصار شخص پدیدآورنده اثر بوده و قابل انتقال به کارفرما نیست. 
با وجود این، بهتر است جهت جلوگیری از ایجاد هرگونه اختلاف در این باره، بندی از قرارداد خود را به موضوع مالکیت فکری اختصاص دهید. همچنین، شما می‌توانید ضمن اضافه کرده این امر به قرارداد، برای استفاده غیرمجاز از اثر وجه التزام تعیین کنید.

قرارداد موشن گرافیک را در چند نسخه تهیه کنیم؟

قرارداد باید در دو نسخه یکسان تنظیم شده و تمامی صفحات آن توسط طرفین امضا شود. لازم است یک نسخه نزد کارفرما و نسخه دیگر نزد پیمانکار (موشن‌گرافیست) قرار گیرد.

چرا قرارداد موشن گرافیک لامینگو؟

کارشناسان مجرب تیم حقوقی لامینگو با تجربیات فراوانی که در رابطه با تنظیم انواع قراردادهای همکاری دارند، به درخواست کاربران خود نمونه‌ای از قرارداد موشن گرافیک را تنظیم کرده و به بانک قرارداد لامینگو اضافه کرده‌اند. اگر به این قرارداد نیازمندید، همین حالا آن را دریافت نموده و درصورت نیاز، سؤالات خود را از ما بپرسید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.