145,000 تومان لامینگو
تومان 43,500
قرارداد اجاره به شرط تملیک ملک

قرارداد اجاره به شرط تملیک ملک

اجاره دارای انواع و اقسام مختلفی است که یکی از رایج‌ترین انواع آن اجاره به شرط تملیک ملک یا خودرو می‌باشد. اجاره به شرط تملیک همان‌طور که از نام آن پیدا است به این معناست که شخصی پس از اجاره یک ماشین یا خانه موظف به تملیک آن است و یا به عبارت دیگر آنچه مورد اجاره واقع شده است پس از گذشت مدت اجاره و با رعایت برخی شرایط به مالکیت مستأجر درمی‌آید. قرارداد اجاره به شرط تملیک ملک یا همان قرارداد اجاره به شرط تملیک خانه با توجه به برخی چالش‌ها و نکات پیچیده خاصی که دارد مستلزم تنظیم و تهیه توسط متخصصان آشنا با قوانین موجود در این زمینه است. شما می‌توانید این قرارداد را که یک نمونه قرارداد جامع و کامل است به سادگی و در سریع‌ترین زمان ممکن از لامینگو تهیه کنید.

آخرین بروزرسانی: 1402/05/15
تعداد صفحات: 9

قرارداد اجاره به شرط تملیک ملک

داشتن خانه و ملک شخصی یکی از اهداف اصلی انسان‌ها در طول زندگی است که با توجه به شرایط مختلف از جمله شرایط اقتصادی و مالی رسیدن به این امر دشوار به نظر می‌رسد از همین جهت یکی از راهکارهای مناسب و ساده برای صاحب‌خانه شدن انجام معامله اجاره به شرط تملیک است. یکی از خدمات اصلی بانک‌ها به اشخاص و مشتریان انجام معامله اجاره به شرط تملیک ملک است که مطابق آن یک طرف که ممکن است بانک یا شخص حقیقی یا حقوقی باشد ملکی را به اجاره‌ای طرف دیگر در آورده و پس از گذشت مدت زمان خاص و انجام برخی شرایط و ضوابط مستأجر مالک خانه می‌گردد. قرارداد اجاره به شرط تملیک که ترکیبی از دو عقد اجاره و به یا همان خرید و فروش است میان موجر و مستأجر منعقد شده و در نهایت مورد اجاره با شرایطی تحت مالکیت مستأجر در می‌آید.

وظایف مستأجر در قرارداد اجاره به شرط تملیک ملک

یکی از مواد مهم در قرارداد اجاره به شرط تملیک خانه وظایف و تعهدات مثبت در طول مدت اجاره و پس از آن است. از مهم‌ترین وظایف مستأجر می‌توان به مواردی همچون پرداخت به موقع مبلغ اجاره، پرداخت هزینه‌های مصرفی و تعمیرات مربوط به ملک، وظایف مستأجر در صورت فسخ و انفساخ قرارداد اجاره به شرط تملیک، حفظ و نگهداری از ملک مورد اجاره و امثالهم اشاره کرد.

مشخصات ملک مورد اجاره را در قرارداد بیان کنید!

یکی دیگر از مواد مهم در نمونه قرارداد اجاره به شرط تملیک ملک، تعیین دقیق مشخصات و ویژگی‌های ملک یا خانه مورد اجاره است. مواردی همچون متراژ ملک، امکانات موجود در ملک، تعداد پارکینگ و حتی تعداد در و پنجره‌ها باید به صورت دقیق در قرارداد ذکر گردد. دقت کنید که با انجام این کار تا حدود زیادی از بروز اختلافات و تفاسیر متعدد در آینده جلوگیری خواهید کرد! در نمونه قرارداد اجاره به شرط تملیک ملک تهیه شده توسط متخصصان و وکلای لامینگو کلیه این موارد برای شما عزیزان در نظر گرفته شده تا با خیالی آسوده قرارداد مورد نظر خود را تهیه و امضا کنید.

در صورت بروز اختلاف میان موجر و مستأجر چه باید کرد؟!

یکی از مواردی که در نمونه قرارداد اجاره به شرط تملیک باید به آن اشاره کرد بحث چگونگی و مرجع حل و فصل اختلافات است. بهترین راهکار در صورت بروز اختلاف در درجه اول سازش و مذاکره میان طرفین است و پس از آن باید مهلتی را تعیین کرد تا در صورت عدم دستیابی به سازش میان موجر و مستأجر طرفین به مرجعی جهت رسیدگی به اختلاف مراجعه کنند. مرجع حل و فصل اختلاف نیز می‌تواند در قالب یک شرط داوری باشد که داور نیز ممکن است یک شخص حقیقی مورد اعتماد طرفین و یا یک نهاد داوری باشد. در غیر این صورت طرفین می‌توانند برای حل و فصل اختلافات خود به دادگاه و مراجع قضایی صالح مراجعه کند انتخاب مرجع صالح برای رسیدگی به اختلافات پیش آمده میان طرفین وابسته به توافقات حاصله میان طرفین قرارداد است.

آیا به یک نمونه قرارداد اجاره به شرط تملیک ملک نیاز دارید؟!

لامینگو نه تنها یک پلتفرم هوشمند ارائه‌دهنده خدمات حقوقی همچون مشاوره حقوقی است بلکه دارای بانک قراردادی جامع و کاملی نیز می‌باشد که شما کاربران عزیز می‌توانید انواع و اقسام قراردادهای مورد نیاز خود را به سادگی و در سریع‌ترین زمان ممکن دریافت نمایید. قرارداد اجاره به شرط تملیک ملک توسط متخصصین حرفه‌ای امور قرارداد نویسی لامینگو با بالاترین میزان دقت و کیفیت تهیه گردیده و در اختیار شما قرار داده شده است. شما می‌توانید قرارداد مورد نیاز خود را در هر لحظه و به صورت آنلاین دریافت کرده و در نهایت به صورت الکترونیک امضا کنید. سپاس از حسن اعتماد شما!

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.