تومان 75,000
قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی

قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی

صاحبان کسب‌وکارها و دارندگان برندهای تجاری مشهور و غیرمشهور، به منظور تبلیغات علامت تجاری خود جهت فروش بیشتر محصولاتشان، به روش‌های مختلف تبلیغات روی می‌آورند. یکی از این روش‌ها، استفاده از انواع فضاهای تبلیغاتی و انجام تبلیغات با استفاده از ابزارهایی مانند بنر، تابلو، تلویزیون و بیلبورد نصب‌شده در این فضاها است. با توجه به اینکه این فضاهای تبلیغاتی متعلق به اشخاص و شرکت‌های متعددی است، لازم است که مالکان انواع کسب‌وکارها به اجاره اینگونه فضاهای تبلیغاتی اقدام نمایند. بنابراین، تنظیم قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی که منافع حداکثری طرفین را در نظر گرفته و به صورت اصولی و مبتنی بر قوانین تنظیم شده باشد، بسیار اهمیت دارد. در صورتی که ابهاماتی در مورد تنظیم قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی دارید، در ادامه همراه ما باشید.

10
تعداد صفحات:
1400/06/28
آخرین بروزرسانی:
تومان 75,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی

با اجاره فضای تبلیغاتی مناسب، برند تجاری خود را به دیگران بهتر معرفی کنید:

استراتژی‌های معرفی محصول برای هر کسب‌وکاری متفاوت است و شرکت‌ها براساس این استراتژی‌ها، طرق مختلفی را برای معرفی برند و یا محصول خود به دیگران برمی‌گزینند. اجاره فضای تبلیغاتی این امکان را به دارندگان محصول می‌دهد که با تبلیغات گسترده‌تر و مشهودتر در فضای موردنظر خود، محصول خود را به طرز دلخواهی به مصرف‌کنندگان بالفعل و بالقوه معرفی نمایند. در این خصوص، قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی مناسب که از سوی متخصصین امر و به صورت دقیق تنظیم شده باشد، می‌تواند به این افراد، کمک شایانی در پیشبرد اهداف خود داشته باشد. در ذیل به مهمترین نکات قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی خواهیم پرداخت:

1- مشخص کردن محل نصب وسیله تبلیغاتی:

انواع وسایل جهت انجام تبلیغات در فضای تبلیغاتی مورد اجاره شامل موارد زیر است:

• بنر 
• بیلبورد 
• تلویزیون
• تابلو
• و غیره

با توجه به اینکه بیلبوردهای تبلیغاتی یا سایر انواع وسایل جهت تبلیغات، ممکن است در مکان‌های مختلف در سطح شهرها نصب یا واقع گردد، لذا به منظور جلوگیری از بروز اختلافات احتمالی میان موجر و مستأجر، لازم است که نشانی دقیق نصب بیلبورد مانند قرار گرفتن بر روی عرشه پل‌ها، نزدیک مکان‌های پرتردد و غیره تعیین گردد.

2- تعیین مدت زمانی معتبر جهت اجاره فضای تبلیغاتی

یکی از بندهای مهم هر قرارداد اجاره‌ای، تعیین مدت قرارداد است؛ چرا که در غیراینصورت، قرارداد باطل بوده و دارای اعتبار حقوقی نخواهد بود. تعیین مدت زمان از جهت اینکه زمان تحویل و استرداد مورد اجاره که در اینجا، فضای تبلیغاتی بوده، نیز اهمیت دارد.

3- آیا شرایطی خاصی به منظور استفاده از محتوای تبلیغاتی وجود دارد؟

به طور کلی، این وظیفه مستأجر فضای تبلیغاتی یا مالک کسب‌وکار است که به هنگام تبلیغات، قوانین این حوزه را رعایت نماید و از استفاده از هرگونه محتوایی که با قوانین کشور ایران و سایر قوانین مربوطه مخالف است، پرهیز نماید. به بیانی دیگر، موجر صرفاً فضای تبلیغاتی را در اختیار مالک برند گذاشته و مسئولیتی از این بابت نخواهد داشت. در قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی لامینگو به این شرط توجه گردیده و ضمانت اجرای متناسب برای آن در نظر گرفته شده است.

4- آیا طرفین قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی، امکان انتقال قرارداد را به اشخاص ثالث خواهند داشت؟

ماده 474 قانون مدنی در این خصوص تصریح داشته است: «مستأجر می‌تواند عین مستأجره را به دیگری اجاره بدهد؛ مگر اینکه در عقد اجاره خلاف آن شرط شده باشد»؛ بدین معنا که در صورت عدم تعیین امکان یا عدم امکان انتقال قرارداد اجاره به اشخاص ثالث در قرارداد اجاره، حق انتقال برای مستأجر محفوظ خواهد بود. لذا برای اینکه اختلافی از این حیث بین طرفین مطرح نشود و باب تفاسیر متعدد به هنگام بروز اختلاف به وجود نیاید، پیشنهاد می‌کنیم حتما در این خصوص میان خود تصمیم‌گیری کرده و در قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی درج نمائید.

5- شرایط قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی در مواقع بروز فورس ماژور چگونه است؟

فورس ماژور و یا قوه قهریه به معنای بروز وقایعی است که از سوی طرفین غیرقابل پیش‌بینی، غیرقابل دفع و غیرقابل کنترل باشد و طرفی که به تعهدات خود در بازه زمانی وقوع فورس ماژور عمل نکند، ناقض تعهدات قرارداد، البته با جمیع شرایط مندرج در قرارداد، محسوب نمی‌گردد. به عنوان مثال در صورتی که به علت قطعی برق سراسری در سطح شهر، مستأجر امکان روشن کردن بیلبورد تبلیغاتی را در ساعاتی از روز نداشته باشد و نتواند از آن استفاده کند، چه راهکاری می‌توان در قرارداد پیش‌بینی نمود؟

قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی لامینگو: 

ما در لامینگو تلاش کرده‌ایم با لحاظ قوانین مرتبط مانند بخش اجاره در قانون مدنی و سایر مقررات خاص، قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی را مبتنی بر دانش حقوقی و به صورت کاملا اصولی تنظیم کنیم. در این قرارداد علاوه بر نکات مطرح‌شده، به مواردی از قبیل مشخصات طرفین قرارداد، تعیین موضوع قرارداد، مشخصات فنی و ظاهری مورد اجاره، مبلغ اجاره و شرایط پرداخت آن، تعهدات کامل موجر و مستأجر، موارد فسخ قرارداد، شرایط حل‌وفصل اختلافات و غیره پرداخته شده است. در صورت داشتن هرگونه ابهام و یا سؤال در خصوص قرارداد اجاره فضای تبلیغاتی با مشاوران حقوقی ما در ارتباط باشید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.