تومان 70,000
قرارداد استخدام مدیر فنی آسانسور

قرارداد استخدام مدیر فنی آسانسور

بسیاری از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات فنی-مهندسی، نیازمند استخدام شخصی به‌عنوان مدیر فنی آسانسور هستند و از این جهت، نیازمند تنظیم قراردادی مطمئن خواهند بود. چنین قراردادی، تحت تابعیت مقررات قانون کار است. به همین دلیل، کارفرمایان باید پیش از اقدام به جذب نیروی مورد نظر، اطلاعات کافی را درخصوص الزامات قانون کار کسب نمایند. ازجمله تعهدات کارفرمایان در این قرارداد، می‌توان به بیمه کارمند نزد یکی از شعب سازمان تأمین اجتماعی و همچنین، پرداخت کلیه حقوق و مزایای قانونی او اشاره کرد. نمونه قرارداد استخدام مدیر فنی آسانسور پیش رو، در تیم حقوقی مجموعه لامینگو تنظیم شده و حاوی کلیه تعهدات قانونی و قراردادی مورد نیاز است. می‌توانید نسخه‌ای از آن را دریافت نمایید.

7
تعداد صفحات:
1400/05/16
آخرین بروزرسانی:
تومان 70,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد استخدام مدیر فنی آسانسور

قالب قرارداد شما با مدیر فنی آسانسور، بستگی به نوع و نحوه همکاری شما با او دارد. اگر شما نیازمند کسی هستید که به‌صورت موردی آسانسور شما را از نظر فنی بررسی کند، نیازمند انعقاد قرارداد استخدام با او نخواهید بود. اما درصورتی‌که شما نیاز دارید شخصی مرتباً در اختیار شما باشد و کارهای ارائه‌شده ازجانب شما را به انجام برساند، ناگزیر از استخدام او هستید. قرارداد استخدام مدیر فنی آسانسور معمولاً توسط شرکت‌های فنی-مهندسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تعهدات قانونی کارفرما در قرارداد استخدام مدیر فنی آسانسور چیست؟

مهمترین تعهد کارفرمایان در کلیه روابط استخدامی، پرداخت حق بیمه کارمند است. برخی کارفرمایان با اخذ رضایت‌نامه کتبی از کارمندان خود، از بیمه کارمند اجتناب می‌کنند. این دسته از کارفرمایان از این موضوع غافلند که حکم قانونگذار به بیمه کارمند، جنبه آمره دارد و توافق خلاف آن، نزد قانون معتبر نیست. بنابراین، در نظر داشته باشید که بیمه کارمند تکلیفی نیست که کارفرما بتواند از مسئولیت آن شانه خالی کند.
از دیگر تکالیف کارفرما، پرداخت کلیه حقوق و مزایایی است که مطابق قانون به کارگر تعلق می‌گیرد. ازجمله این حقوق می‌توان به عیدی، حق مسکن، حق سنوات و ... اشاره کرد. همچنین، کارفرما می‌باید در تعیین میزان دستمزد کارگر ضوابط شورایعالی کار را رعایت نماید.

تعیین مدت همکاری را فراموش نکنید!

براساس ماده 7 قانون کار، چنانچه برای آن دسته از کارهایی که ماهیت مستمر دارد، مدت زمانی مشخص نشود، قرارداد منعقده نوعی استخدام دائم تلقی خواهد شد. به همین جهت، تعیین مدت قرارداد یا شرایط خاتمه همکاری را نباید فراموش کرد.

اهمیت درج شرط محرمانگی در قرارداد استخدام مدیر فنی آسانسور

هر شخص با هر سمتی که به محل کسب‌وکار شما رفت‌وآمد دارد، به‌نحو مستقیم یا غیرمستقیم از اطلاعات کسب‌وکار شما آگاهی پیدا خواهد کرد. برخی از این اطلاعات ممکن است برای کسب‌وکار شما جنبه حیاتی داشته و افشاء آن، خساراتی را به شما وارد نماید. بنابراین، درج شرط رعایت محرمانگی، در غالب قراردادهای همکاری ضروری است.
به‌موجب این شرط، طرف قرارداد شما از هرگونه افشاء اطلاعات کسب‌وکار شما به اشخاص ثالث، هم در طول مدت همکاری و هم پس از خاتمه آن، منع خواهد شد. بهتر است برای تعیین ضمانت اجرا، خود اقدام کرده و مبلغ مقطوعی را برای ضمانت اجرای تخلف از این شرط تعیین نمایید.

چگونه از مدیر فنی آسانسور تضمین دریافت کنیم؟

اخذ تضمین برای ضمانت حسن انجام کار، ازجمله کارهایی است که امروزه در انواع مختلف همکاری رواج دارد. نکته‌ای که معمولاً از نگاه افراد دور می‌ماند، شیوه انجام صحیح آن است. تضمین ارائه‌شده ازجانب کارمند به کارفرما، باید در وجه کارفرما صادر گردد؛ برای مثال، اگر کارفرما شخصی حقوقی است، چک یا سفته تضمینی باید در وجه شرکت صادر گردد نه مدیرعامل آن. همچنین، ذکر اطلاعات مربوط به سند تضمینی در متن قرارداد و ذکر اطلاعات قرارداد در سند تضمینی و قید عبارت «ضمانت حسن انجام کار» در سند الزامی است. رسید ارائه سند نیز باید ازجانب کارفرما به مدیر فنی آسانسور تقدیم گردد.

موارد فسخ یکطرفه قرارداد استخدام مدیر فنی آسانسور

ماده 25 قانون کار، صراحتاً حکم نموده که امکان فسخ قراردادهای کار موقت و کار معین به‌صورت یکجانبه وجود ندارد. بنابراین، هیچ‌یک از طرفین نمی‌تواند بدون رضایت طرف دیگر از قرارداد منعقدشده انصراف دهد.

سایر نکات

قرارداد استخدام مدیر فنی آسانسور، مانند سایر قراردادها، با معرفی کامل طرفین قرارداد آغاز می‌گردد. در این بند، ذکر اطلاعاتی همچون کد ملی، شماره شناسنامه، شناسه ملی (برای شرکت‌ها)، نشانی، شماره تماس و کد پستی الزامی است. همچنین، اسناد مثبت هویت طرفین می‌باید پیوست قرارداد شود.
پس از آن، لازم است موضوع قرارداد مشخص شده و هدف اصلی از انعقاد قرارداد بیان گردد. همچنین، ذکر مبلغ قرارداد، یعنی میزان دستمزد مدیر فنی آسانسور، ضرورت دارد. در این بخش، نحوه پرداخت دستمزد نیز مشخص می‌گردد.
پس از تنظیم قرارداد و پیوست اسناد و مدارک لازم، طرفین می‌باید کلیه صفحات قرارداد را امضاء کنند. قرارداد می‌بایست در 4 نسخه تنظیم شده و نزد کارفرما، مدیر فنی آسانسور، اداره کار محل و شوری اسلامی کار قرار گیرد.

چرا قرارداد استخدام مدیر فنی آسانسور لامینگو؟!

تیم حقوقی مجموعه لامینگو، برای رفع نیاز حقوقی کاربران خود، نمونه قرارداد استخدام مدیر فنی آسانسور را در وبسایت خود قرار داده است. در این قرارداد، کلیه نکات لازم ازجمله موضوع و مدت قرارداد، تعهدات طرفین، مبلغ قرارداد، مزایای قانونی و محرمانگی ذکر شده است. می‌توانید هم‌اکنون نسخه‌ای از آن را دریافت نموده و درصورت نیاز، سؤالات خود را از ما بپرسید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.