تومان 75,000
قرارداد نصب پارتیشن

قرارداد نصب پارتیشن

به‌دلیل دردسرها و هزینه‌های زیاد ساخت دیوار، امروزه نصب پارتیشن مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است؛ به‌خصوص صاحبان کسب‌وکارهایی که قصد جداسازی فضاهای مختلف شرکت و در عین حال، ایجاد امکان رؤیت آن بخش‌ها را دارند. خرید و نصب پارتیشن، مانند هر معامله دیگر، نیازمند تنظیم قراردادی اصولی و مطمئن است که منافع هر دو طرف را به‌خوبی پوشش دهد. قالب حقوقی چنین قراردادی، پیمانکاری (پروژه‌ای) خواهد بود. هم‌اکنون نمونه قرارداد خرید و نصب پارتیشن در وبسایت لامینگو قابل دریافت است. نسخه‌ای را دریافت کرده و درصورت نیاز، مشکلات خود را با ما در میان بگذارید.

9
تعداد صفحات:
1400/05/13
آخرین بروزرسانی:
تومان 75,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد نصب پارتیشن

قرارداد خرید و نصب پارتیشن، یکی از انواع مختلف قراردادهای پیمانکاری است. عمده مفاد این قرارداد، براساس توافقات میان طرفین تنظیم می‌گردد. به‌عبارتی، این قرارداد، قالب حقوقی مشخصی ندارد و طرفین می‌توانند درخصوص بخش‌های مختلف آن ازجمله میزان مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت آن، تعهدات پیمانکار و کارفرما و بسیاری مسائل دیگر با توافق خود تعیین تکلیف نمایند.

قرارداد خرید و نصب پارتیشن حاوی چه اطلاعاتی است؟

1- اطلاعات هویتی طرفین قرارداد

از ذکر اطلاعات کامل هویتی طرفین (کارفرما و پارتیشن‌کار) در متن قرارداد، ازجمله کد ملی، شماره تماس، نشانی و کد پستی غافل نشوید. چنانچه یکی از طرفین شخص حقوقی (شرکت) باشد، ذکر شناسه ملی آن الزامی است. 

2- موضوع قرارداد و محل نصب پارتیشن

موضوع قرارداد، همان بندی است که هدف اصلی از تنظیم و انعقاد قرارداد در آن ذکر می‌شود؛ یعنی تهیه و نصب پارتیشن. تعیین نشانی دقیق محل نصب پارتیشن نیز نباید فراموش شود.

3- مبلغ قرارداد و هزینه‌ها

نحوه پرداخت دستمزد پارتیشن‌کار براساس توافق طرفین می‌تواند متفاوت باشد؛ ممکن است این مبلغ به‌صورت یکجا پرداخت گردد یا تقسیم‌بندی شده و در فواصل زمانی مشخصی به پارتیشن‌کار پرداخت شود. همچنین، می‌توان پرداخت هر بخش از مبلغ قرارداد را مشروط به اتمام مرحله‌ای معین از پروژه موضوع قرارداد کرد. به هر حال، تعیین شیوه پرداخت مبلغ قرارداد و همچنین، مسئولیت پرداخت هزینه‌های اجرای قرارداد، ازجمله کسورات قانونی، در متن قرارداد خرید و نصب پارتیشن الزامی است.

4- حقوق و تعهدات طرفین

کارفرما و پارتیشن‌کار، هرکدام تکالیف مشخصی دربرابر طرف مقابل خود دارند. ذکر کلیه این تعهدات و همچنین، نحوه دقیق انجام آن‌ها در متن قرارداد حائز اهمیت است. این امر، علاوه‌بر ایجاد شفاف‌سازی بیشتر و همسو کردن طرفین، فرایند پیگرد قانونی مورد نیاز را در آینده بسیار آسان‌تر می‌کند.

مقررات مرتبط با پیمانکاری گروهی را فراموش نکنید!

زمانی‌که پارتیشن‌کار برای اجرای تعهدات خود افراد دیگری را دخیل می‌کند، با پیمانکاری گروهی مواجه خواهیم بود. در این حالت، رعایت کلیه حقوق قانونی افرادی که با پارتیشن‌کار همکاری دارند، بر عهده شخص پارتیشن‌کار است؛ اما ماده 38 قانون تأمین اجتماعی، تکلیفی را بر دوش کارفرمایان قراردادهای پیمانکاری گروهی نهاده است. مطابق این ماده، کارفرمایان پیمانکاری‌های گروهی می‌باید پرداخت ۵ درصد از مبلغ قرارداد را مشروط به ارائه مفاصاحساب بیمه کارکنان تحت سرپرستی پیمانکار نمایند.

تکلیف قانونی بیمه پارتیشن‌کار چیست؟

براساس موازین حقوقی کشور ما، بیمه پیمانکار توسط کارفرما الزامی نیست؛ اما مانعی برای بیمه اختیاری پیمانکار توسط کارفرما وجود ندارد. بنابراین، امکان پرداخت حق بیمه پارتیشن‌کار به‌صورت اختیاری توسط کارفرما وجود دارد.

تعیین خسارات دیرکرد طرفین در قرارداد خرید و نصب پارتیشن

تأخیر هرکدام از طرفین در اجرای تعهدات خود، می‌تواند طرف مقابل را متحمل ضرر و زیان نماید. در این حالت، تعیین خسارت دیرکرد، از طرفی اهرمی است که باعث می‌شود طرفین قرارداد تعهدات خود را در موعد مقرر انجام دهند؛ از طرف دیگر، ضرر و زیان ناشی از دیرکرد را جبران خواهد کرد.

نحوه دریافت تضامین از پارتیشن‌کار

ممکن است به‌موجب توافق طرفین، پارتیشن‌کار سندی مانند چک یا سفته را به‌منظور ضمانت حسن انجام کار به کارفرما تقدیم دارد. در این صورت، ذکر این مورد در متن قرارداد الزامی است. همچنین، کارفرما باید رسید دریافت این سند را به پارتیشن‌کار تحویل دهد.

نظارت بر نحوه اجرای قرارداد خرید و نصب پارتیشن

توصیه می‌شود در قرارداد خود، بندی را به موضوع نظارت بر اجرای تعهدات قراردادی پارتیشن‌کار اختصاص داده و در این خصوص تعیین تکلیف نمایید. نظارت بر نحوه انجام کار، می‌تواند توسط شخص کارفرما یا شخص ثالثی انجام گیرد.

و در آخر...

به یاد داشته باشید که این امکان وجود دارد که شما پس از اتمام کار، تا مدت مشخصی به پشتیبانی پارتیشن‌کار نیازمند باشید. از این جهت، بهتر است مدت‌زمانی پس از اتمام کار را به‌عنوان دوره پشتیبانی تعیین کرده و پارتیشن‌کار را متعهد نمایید تا در آن دوره، بدون دریافت هزینه اضافی، اصلاحات لازم را در پارتیشن‌های نصب‌شده به عمل آورد.

نمونه قرارداد خرید و نصب پارتیشن لامینگو

نمونه قرارداد خرید و نصب پارتیشن، هم‌اکنون در بانک قرارداد لامینگو موجود است. این نمونه، الگویی جامع و کامل برای قرارداد پروژه نصب پارتیشن بوده و کلیه بندهای لازم ازجمله موضوع قرارداد، تعهدات طرفین، خسارات دیرکرد، تضمینات، شیوه حل‌وفصل اختلافات و موارد فسخ قرارداد را در بر می‌گیرد. لازم به ذکر است که این قرارداد توسط شما قابل ویرایش می‌باشد.
می‌توانید با خیالی آسوده، دغدغه‌های حقوقی خود را به ما بسپارید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.