تومان 70,000
قرارداد استخدام کارشناس معماری

قرارداد استخدام کارشناس معماری

شرکت‌های مهندسی به منظور تکمیل نیروی انسانی خود در زمینه تخصصی رشته معماری، نیازمند استخدام اشخاصی با مدرک مهندسی معماری هستند. پس از جذب کارشناس معماری متخصص و دارای مهارت، تنظیم یک قرارداد حرفه‌ای میان کارشناس معماری و کارفرما، از گام‌های بعدی بسیار مهم خواهد بود. وجود یک قرارداد استخدامی اصولی می‌تواند تضمین‌کننده حقوق طرفین و به‌حداقل رساندن اختلافات حقوقی در آینده باشد. قرارداد استخدام کارشناس معماری پیش‌رو، با درنظرگرفتن جزئی‌ترین نکات از سوی تیم حقوقی لامینگو تنظیم شده و در دسترس شما قرار گرفته است. اگر سؤالاتی در خصوص نگارش این نوع قرارداد در ذهن دارید، تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

8
تعداد صفحات:
1400/05/12
آخرین بروزرسانی:
تومان 70,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد استخدام کارشناس معماری

قرارداد استخدام کارشناس معماری، مناسب مواقعی هست که شرکت مهندسی به دنبال استخدام مهندس معمار به منظور دریافت خدمات متنوع و مشخص در حوزه مذکور است. لذا این قرارداد با هدف انجام پروژه‌های متعددی که دربردارنده خدمات حوزه معماری است و معمار مستقیما با پیمانکار یا صاحب پروژه در ارتباط است، تنظیم نگردیده است؛ از قبیل انجام طراحی و دکوراسیون داخلی، انجام خدمات طراحی، نظارت و اجرای معماری. موارد اخیرالذکر، نیازمند تنظیم قرارداد جداگانه‌ای است. در قسمت‌های زیر قصد داریم مهترین نکات قرارداد استخدام کارشناس معماری را بیان کنیم:

1- تعیین وظایف دقیق کارشناس معماری

با توجه به طیف گسترده‌ای از خدمات حوزه معماری که کارشناس معماری ممکن است به مجموعه کارفرما ارائه نماید؛ از قبیل ترسیم پلان اولیه و تهیه نقشه‌های طراحی، مراجعه به شهرداری و اخذ مجوزهای لازم و یا سایر موارد، بهتر است حدود دقیق وظایف کارشناس معماری و شرح کامل و دقیق آن‌ها، در پیوست قرارداد ذکر گردد.

2- از تعیین مدت قرارداد غافل نشوید.

ذکر مدت مشخص به منظور شروع تعهدات کارشناس معماری که می‌تواند بسته به توافق طرفین از تاریخ امضاء و یا شروع قرارداد باشد، از اهمیت قابل توجهی برخوردار است؛ چرا که این نوع قرارداد، استخدام موقت بوده و با اتمام مدت ذکرشده در قرارداد، خاتمه می‌یابد. البته طرفین این امکان را دارند که در قرارداد به تمدید و شرایط آن اشاره کنند که در این صورت قرارداد با شرایط سابق تمدیدشده محسوب می‌گردد.

3- مشخص کردن دستمزد، انواع اضافه کار در صورت وجود و ساعات کار در طول هفته

طرفین بهتر است به منظور جلوگیری از بروز مشکلات آتی، حقوق پایه کارگر به‌علاوه انواع دیگر پرداختی‌ها به ایشان از قبیل حق عیدی، پایه سنوات، بن کارگری، حق مسکن و اولاد را مشخص کنند. همچنین تعیین ساعات و روزهای کاری در طول هفته از قابل توجه است. نکته مهم دیگر در این خصوص این است که کارفرما حق ندارد کمتر از حداقل حقوق تعیین‌شده از سوی وزارت کار به کارشناس معماری پرداخت نماید. 

4- آیا کارفرما می‌تواند از بیمه کردن کارشناس معماری شانه خالی نماید؟

مطابق ماده 148 قانون کار، کارفرما موظف است کارگر را نزد شعب معتبر تأمین اجتماعی بیمه نماید. حتی اگر کارشناس معماری از کارفرما بخواهد که وی را بیمه نکند، باز هم این تکلیف به دوش کارفرما بوده و در صورت تخطی از آن، کارگر حق مراجعه به مراجع حل اختلاف قانون کار به منظور پیگیری حق خود را دارد.

5- رعایت مقررات مربوطه در حوزه معماری از سوی کارشناس معماری

کارشناس معماری در انجام وظایف خود از قبیل طراحی و ترسیم پلان و نقشه‌ها، مقررات مربوطه مانند قوانین و مقررات ملی ساختمان، ضوابط شهرسازی و سایر موارد موردنیاز را باید رعایت کند. در صورت تخلف کارشناس معماری در انجام این تعهد، می‌توان با پیش‌بینی ضمانت اجرای مناسب، تا حدودی از ورود خسارت به کارفرما جلوگیری کرد. 

6- درج شرط محرمانگی و عدم افشاء اطلاعات

یکی از شروطی که ممکن است در قرارداد استخدام کارشناس معماری مورد اغماض قرار گیرد، ذکر شرط حفظ محرمانگی اطلاعات است. کارشناس معماری حسب وظایفی که به عهده دارد، اطلاعات مهمی از قبیل مشخصات مشتری و اطلاع از جزئیات پروژه آنان، طرح نقشه‌ها و غیره را در اختیار دارد. لذا درج تکلیف به عدم افشاء آن اطلاعات از سوی کارشناس معماری و یا اشخاص ثالث بسیار اهمیت دارد. در قرارداد استخدام کارشناس معماری لامینگو به این شرط توجه شده و ضمانت اجرای مقتضی برای آن پیش‌بینی گردیده است.

7- سایر نکات موردتوجه در قرارداد استخدام کارشناس معماری

از دیگر بندهای مهم که بایستی به هنگام تنظیم قرارداد استخدام کارشناس معماری به آن‌ها توجه کرد، عبارتند از:

• درج شرط عدم رقابت
• در صورت دریافت سفته بابت حسن انجام کار، مبلغ و سایر شرایط مربوطه
• مرجع حل‌وفصل اختلاف
• شرایط تعلیق و خاتمه قرارداد

قرارداد استخدام کارشناس معماری لامینگو:

لازمه تنظیم هر نوع قراردادی به صورت اصولی، اشراف بر قوانین و مقررات مربوطه و دانش حقوقی کافی است. ما در مجموعه لامینگو سعی کرده‌ایم با تکیه بر موازین حقوقی و تجربه‌های متعدد در حوزه تنظیم قراردادها و مشاوره حقوقی‌، قرارداد استخدام کارشناس معماری را با لحاظ جزئی‌ترین نکات و موارد تنظیم کنیم. امید است با استفاده از این قرارداد، به بهترین نحو ممکن از روابط همکاری خود لذت ببرید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.