تومان 85,000
قرارداد مشارکت آرایشگاه

قرارداد مشارکت آرایشگاه

باتوجه به محبوبیت روزافزون خدمات زیبایی، تمایل افراد به سمت راه‌اندازی کسب‌وکارهای این‌چنینی افزایش یافته است. آرایشگری نیز یکی از انواع خدمات زیبایی است که به‌عنوان یک منبع درآمد خوب شناخته شده است. در این راستا، انواع مختلفی از روابط همکاری رواج پیدا کرده که یکی از آن‌ها، مشارکت مدنی است؛ به این شکل که افراد با به اشتراک گذاشتن آورده‌های نقدی و غیرنقدی خود، در سود و زیان حاصل از کار با یکدیگر شریک می‌شوند. نمونه قرارداد مشارکت آرایشگاه پیش رو، توسط تیم حقوقی مجموعه لامینگو تنظیم شده است. این قرارداد را دریافت کرده و درصورت نیاز، سؤالات خود را از ما بپرسید.

9
تعداد صفحات:
1400/05/06
آخرین بروزرسانی:
تومان 85,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد مشارکت آرایشگاه

همیشه به‌خاطر داشته باشید که پس از تصمیم به شروع یک همکاری، اولین قدم، تنظیم قرارداد مربوط به آن است. مشارکت در راه‌اندازی آرایشگاه نیز از این امر مستثنی نیست و نیازمند تنظیم قرارداد است. چنانچه قصد تقسیم سود و زیان حاصل از کار را با شریک کاری خود دارید، قرارداد مورد نیاز شما، قرارداد مشارکت آرایشگاه خواهد بود.

اهمیت تعیین مدیر مشارکت در قرارداد مشارکت آرایشگاه

هر مشارکتی، نیازمند وجود کسی است که امور اجرایی آن را مدیریت نماید. شما می‌توانید یکی از شرکا یا شخص ثالثی را به‌عنوان مدیر مشارکت انتخاب نمایید. آنچه اهمیت دارد، ذکر محدوده اختیارات مدیر مشارکت در قرارداد همکاری با اوست.

با شرکای خود حساب مشترک باز کنید!

یکی از واجبات هر مشارکتی، گشودن حساب مشترک میان شرکاست. لازم است شرکا در شروع شراکت خود، آورده نقدی خود را به این حساب واریز نمایند. همچنین، حساب مذکور محلی برای تأمین هزینه‌های مشارکت و وصول درآمد ناشی از شراکت خواهد بود.

مسئولیت شرکا دربرابر اشخاص ثالث

حدود مسئولیت هریک از شرکا دربرابر اشخاص ثالث، ازجمله مواردی است که لازم است در متن قرارداد ذکر گردد. این مسئولیت، می‌تواند تضامنی یا به‌نسبت سهم‌الشراکه هر شریک باشد.

محرمانگی را جدی بگیرید!!!

اسرار هر کسب‌وکاری، سرمایه آن است. باتوجه به اینکه در کشور ما اسرار تجاری مورد حمایت مستقل قرار نمی‌گیرد، صاحبان کسب‌وکارها باید خود دست به کار شده و چاره‌ای برای حفاظت از اطلاعات حیاتی خود بیندیشند.
برای حفاظت از اسرار تجاری کسب‌وکارها، دو راه‌حل وجود دارد:

1- انعقاد قرارداد محرمانگی و عدم افشاء
2- درج شرط محرمانگی در قرارداد همکاری

شما می‌توانید با انعقاد قراردادی جداگانه یا ضمن قرارداد اصلی خود، اطلاعات محرمانه کسب‌وکار خود را تعریف کرده و کلیه شرکا را ملزم به حفظ این اطلاعات و اسرار نمایید. به‌علاوه، از تعیین وجه التزام غافل نشوید.

چگونه می‌توانیم مانع همکاری شریک خود با اشخاص ثالث شویم؟

یکی از دغدغه‌های افراد در شراکت‌های خود، نگرانی از همکاری سایر شرکا با رقبای آن‌هاست. افزودن شرط «تعهد به عدم رقابت» در متن قرارداد، چاره حقوقی این امر است. شما می‌توانید بخشی از قرارداد خود را به موضوع تعهد به عدم رقابت اختصاص داده و شریک یا شرکای خود را از هرگونه همکاری با کسب‌وکارهای رقیب منع نمایید. لازم به ذکر است که در این مورد، تعیین محدوده زمانی و جغرافیایی نیز حائز اهمیت است.

چه زمانی می‌توان اقدام به فسخ قرارداد مشارکت آرایشگاه کرد؟

در نظام حقوقی کشور ما، امکان فسخ قراردادها وجود ندارد؛ مگر با اجازه قانونگذار یا توافق قبلی طرفین. توصیه می‌شود چنانچه تمایل دارید گزینه فسخ قرارداد را برای خود حفظ کنید، در متن قرارداد خود به آن اشاره نمایید؛ چراکه اجرایی کردن موارد قانونی فسخ قرارداد با چالش‌های عملی بسیاری روبروست.
در این راستا، نکته‌ای که نباید از نظر دور بماند، نحوه تنظیم بند فسخ قرارداد است؛ چراکه برخی از ابهامات در تعیین موارد فسخ قرارداد، نه‌تنها حق فسخ، بلکه کل قرارداد را از اعتبار قانونی ساقط می‌کند. بنابراین، تنظیم بند فسخ قرارداد بدون داشتن دانش و مهارت حقوقی لازم مشکل‌زا خواهد بود.

شیوه‌های مختلف حل‌وفصل اختلافات میان شرکا کدام است؟

مطابق موازین قانونی کشور ما، دو راهکار حل‌وفصل اختلافات ناشی از تفسیر یا اجرای قرارداد عبارت است از:

1- مراجعه به محاکم قضایی ذیصلاح
2- سازوکار داوری

مورد اول، یعنی ارجاع اختلاف به مراجع قضایی، گزینه‌ای است که همیشه برای افراد وجود دارد؛ خواه در متن قرارداد به آن اشاره شده باشد، خواه نشده باشد. اما شیوه حل اختلاف دوم، یعنی ارجاع اختلاف به داور، نیازمند توافق شرکاست. شرکا می‌توانند ضمن قرارداد مشارکت آرایشگاه یا در توافق‌نامه‌ای مستقل از آن، شخص یا سازمانی را به‌عنوان مرجع حل‌وفصل اختلافات خود تعیین نمایند. لازم به ذکر است که رأی داور، مانند احکام صادره از مراجع قضایی، مطابق مفاد قانون اجرای احکام مدنی قابلیت اجرا دارد.

نمونه قرارداد مشارکت آرایشگاه لامینگو؛ قراردادی مطمئن برای شما

تیم حقوقی لامینگو، با تجربه فراوان خود در تنظیم انواع قراردادهای هوشمند، تمپلیت و سفارشی، اقدام به تنظیم نمونه قرارداد مشارکت آرایشگاه کرده است. قرارداد مذکور، حاوی کلیه نکات و اطلاعات لازم ازجمله، نحوه تقسیم سود و زیان، نحوه مدیریت امور مشارکت، محرمانگی، عدم رقابت، مالکیت فکری، شیوه حل‌وفصل اختلافات و شرایط فسخ قرارداد است. اگر به قراردادی مطمئن نیازمندید، درنگ نکرده و این نمونه قرارداد را دریافت نمایید.
ما با دغدغه‌های شما آشنا هستیم؛ می‌توانید با خیالی آسوده امور حقوقی خود را به ما بسپارید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.