تومان 70,000
قرارداد استخدام کارشناس دواپس

قرارداد استخدام کارشناس دواپس

یکی از سمت‌های شغلی نسبتاً جدید که اهمیت آن در کسب‌وکارهای امروزی رو به افزایش است، کارشناسی دواپس (DevOps) است. هرچه یک کسب‌وکار بزرگتر باشد، نیاز آن به داشتن اعضای متخصص‌تر بیشتر خواهد بود؛ بنابراین، کسب‌وکارهایی که به‌دنبال تخصص بیشتر هستند، ناگزیر از استخدام کارشناس دواپس خواهند بود. آنچه نباید از نظر دور داشت، انعقاد قراردادی مطمئن با کارشناس دواپس است. نمونه قرارداد استخدام کارشناس دواپس پیش رو، برای اولین بار در لامینگو تهیه شده و حاوی کلیه نکات لازم ازجمله تعهدات طرفین، مبلغ قرارداد، محرمانگی، عدم رقابت و مالکیت فکری است. می‌توانید هم‌اکنون نسخه‌ای از آن را دریافت کرده و سؤالات خود را از ما بپرسید.

8
تعداد صفحات:
1400/05/05
آخرین بروزرسانی:
تومان 70,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد استخدام کارشناس دواپس

قرارداد استخدام کارشناس دواپس، مانند سایر قراردادهای استخدامی، تابع مقررات قانون کار و تأمین اجتماعی است. باتوجه به آمره بودن مقررات قوانین مذکور، کسب آگاهی از آن پیش از تنظیم قرارداد برای کلیه کارفرمایان الزامی است. در غیر این صورت، می‌تواند برخی تبعات را برای آن‌ها به‌همراه داشته باشد.

در قرارداد استخدام کارشناس دواپس چه مواردی باید ذکر گردد؟

1- معرفی کامل طرفین قرارداد

لازم است در شروع قرارداد، اطلاعات طرفین را، شامل کد ملی، شناسه ملی (برای اشخاص حقوقی)، نشانی، کد پستی و شماره تماس، به‌صورت کامل بیان کنید.

2- مدت قرارداد و محل انجام کار

در هر قراردادی، ذکر تعیین مدت و همچنین محل درنظرگرفته‌شده برای اجرای تعهدات آن، از ملزوماتی است که نباید فراموش شود. لازم به ذکر است که همکاری با کارشناس دواپس به‌صورت دورکاری نیز رواج قابل توجهی دارد. در این حالت، می‌توانید دورکاری بودن همکاری را در قرارداد قید نمایید.

3- مبلغ قرارداد

منظور از مبلغ قرارداد، دستمزدی است که کارفرما به کارشناس دواپس پرداخت می‌کند. لازم است علاوه‌بر میزان مبلغ، نحوه پرداخت آن نیز در قرارداد قید گردد. در نظر داشته باشید که میزان دستمزد کارشناس دواپس در رابطه استخدامی نباید از حداقل مبلغ مصوب شورایعالی کار کمتر باشد.

4- تعهدات طرفین

بدیهی است که انعقاد قرارداد بدون ذکر تعهدات طرفین آن امری بیهوده خواهد بود. بهتر است برای ذکر تعهدات هریک از طرفین بند جداگانه‌ای اختصاص داده شود. شیوه ذکر تعهدات از اهمیت بالایی برخوردار است. بهتر است برای تعهداتی که جنبه حیاتی دارد، ضمانت اجرا تعیین شود.
ازجمله تعهدات کارفرما در قرارداد استخدام کارشناس دواپس، بیمه کارشناس دواپس نزد یکی از شعب سازمان تأمین اجتماعی است. همچنین، پرداخت کلیه حقوق و مزایای قانونی ازجمله عیدی، حق سنوات، حق مسکن و ... در مواردی که در قانون الزامی شناخته شده، ضروری است. توجه داشته باشید که این تعهدات برای کارفرما منشأ قانونی دارد و توافق خلاف آن معتبر نیست.

درج شرط محرمانگی را در قرارداد استخدام کارشناس دواپس از یاد نبرید!!!

باتوجه به اینکه کارشناس دواپس به‌واسطه نوع کار خود به بسیاری از اطلاعات کسب‌وکار کارفرما دسترسی پیدا می‌کند، درج شرطی تحت عنوان «محرمانگی و عدم افشاء اطلاعات» در قرارداد همکاری با او الزامی است. به‌موجب این شرط، کارشناس دواپس متعهد می‌گردد که اطلاعات کسب‌وکار کارفرمای خود را برای اشخاص ثالث افشاء نکند. مدت‌زمان این شرط دائمی است و محدود به مدت قرارداد نخواهد بود.

تعهد کارشناس دواپس به عدم رقابت با کسب‌وکار کارفرما به چه معناست؟

به‌علت حساسیت کار کارشناس دواپس، همکاری او در برخی موارد با رقبای کارفرما ممکن است برای کارفرما همراه با ضرر و زیان باشد و کسب‌وکار او را در معرض خطر قرار دهد. از این رو، برخی کارفرمایان تمایل دارند تا مدت‌زمان مشخصی پس از خاتمه همکاری، مانع همکاری کارشناس دواپس با کسب‌وکارهای رقیب شوند. چاره کار این دسته از کارفرمایان، درج شرط «تعهد به عدم رقابت» در قرارداد همکاری با کارشناس دواپس است.
به‌موجب این شرط، کارشناس دواپس متعهد می‌گردد که در طول مدت همکاری و همچنین زمان مشخصی پس از آن، از همکاری با رقبای مستقیم کارفرما در بازه جغرافیایی مشخصی اجتناب نماید.

مالکیت فکری

مالکیت فکری محصولاتی که کارشناس دواپس به سفارش کارفرما تولید می‌کند، قانوناً متعلق به کارفرماست. با این حال، بهتر است بندی را در متن قرارداد به موضوع مالکیت فکری اختصاص داده و درباره آن شفاف‌سازی شود.

تضمینات

چنانچه قصد اخذ تضمین از کارشناس دواپس را دارید، لازم است اطلاعات مربوط به سند تقدیمی را در متن قرارداد همکاری ذکر نمایید.

آیا قرارداد استخدام کارشناس دواپس به‌صورت یکجانبه قابل فسخ است؟

خیر؛ بنا بر حکم ماده 25 قانون کار، قراردادهای کار موقت و کار معین ازجانب هیچ‌کدام از طرفین به‌صورت یکجانبه قابلیت فسخ ندارد. بنابراین، لازم است در تعیین مدت قرارداد خود دقت کافی را به خرج دهید.

نمونه قرارداد استخدام کارشناس دواپس؛ برای اولین بار در لامینگو!

کارشناسان حقوقی مجموعه لامینگو، این بار نیز ضمن شناسایی نیاز کاربران خود پیشتاز شده و برای اولین بار، نمونه قرارداد استخدام کارشناس دواپس را در بانک قرارداد خود در دسترس کاربران قرار داده است. این قرارداد، کامل‌ترین نمونه در نوع خود می‌باشد که حاوی کلیه بندهای لازم شامل مبلغ قرارداد، تعهدات کارفرما و کارشناس دواپس، محرمانگی و عدم افشاء، مالکیت فکری، تضمینات و سایر نکات لازم است. 
اگر به‌دنبال نمونه قراردادی مطمئن هستید، درنگ نکرده و قرارداد تهیه‌شده در تیم حقوقی لامینگو را دریافت نمایید. درصورت وجود هرگونه ابهام یا سؤال، کارشناسان حقوقی این مجموعه آماده پاسخگویی به شما هستند.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.