تومان 127,000
قرارداد استخدام مدیر محتوا

قرارداد استخدام مدیر محتوا

تیم محتوای هر مجموعه یکی از کلیدی‌ترین بخش‌ها در راستای افزایش سئو، بازدید از وب‌سایت و درنهایت افزایش فروش و کسب موفقیت آن مجموعه است. هر بخش از یک کسب‌وکار نیازمند داشتن یک مدیر و رهبر است. مدیر تیم محتوا و تولیدکنندگان آن نیز «مدیر محتوا» نامیده می‌شود که برای شروع به همکاری با چنین شخصی می‌باید دست به تنظیم قرارداد استخدام مدیر محتوا با ایشان زد. اگر شما نیز نیاز به این نمونه قرارداد دارید، کافیست پس از مطالعه محتوای تهیه شده برای آن، اقدام به دریافت قرارداد موردنظرتان نمایید. در صورت وجود هرگونه پرسش و یا ابهامی در این زمینه کارشناسان حقوقی ما آماده پاسخ‌گویی به پرسش‌ها و خدمت‌رسانی به شما هستند.

آخرین بروزرسانی: 1402/05/15
تعداد صفحات: 11

هر بخش از یک کسب و کار برای پیشبرد کارها به صورت اصولی و هماهنگ شده نیاز به یک مدیر جهت مدیریت امور، راهبری تیم و ارائه برنامه‌ریزی‌ها دارد. امروزه با توجه به اهمیت تولید محتوا برای کسب‌وکار و وب‌سایت‌ها بخش محتوای هر مجموعه به یکی از کلیدی‌ترین بخش‌ها تبدیل گردیده است.   به همین جهت داشتن یک مدیر محتوا که از تخصص و تجربه کافی در این زمینه برخوردار باشد دارای اهمیت فراوانی است. برترین راهکار حقوقی برای جذب نیروهای زبده و حرفه‌ای تنظیم قرارداد استخدام با آنها می‌باشد. از همین روی برای جذب یک مدیر محتوای حرفه‌ای و شایسته، از تنظیم قرارداد استخدام مدیر محتوا غافل نشوید.

انواع قرارداد استخدام مدیر محتوا

قراردادهای کار یا به صورت پروژه‌ای و یا به صورت قرارداد کار استخدامی تنظیم می‌شود. آنچه قالب یک قرارداد کار را تعیین می‌کند علاوه بر توافق میان طرفین، ماهیت و نوع همکاری آنها نیز است. در خصوص استخدام مدیر محتوا، با توجه به ماهیت فعالیت شخص که به صورت پروژه‌ای انجام نمی‌شود، قالب قرارداد استخدام مدیر محتوا نیز مطابق با مقررات قانون کار خواهد بود. همچنین با توجه به ساعت فعالیت و مدت همکاری میان مدیر محتوا و کارفرما قرارداد استخدام مدیر محتوا دارای انواع مختلفی است که عبارت است از:

• قرارداد استخدام دائم مدیر محتوا
• قرارداد استخدام موقت مدیر محتوا
• قرارداد استخدام پاره وقت مدیر محتوا

وظایف مدیر محتوا چیست؟

با توجه به نقش پررنگ و دارای اهمیت مدیر محتوا، تعهدات و وظایف شغلی و قراردادی شخص نیز وظایفی کلیدی و تأثیر گذار بر یک کسب‌وکار و سئو سایت است که باید در نمونه قرارداد تنظیمی با شخص به دقت و باظرافت بیان شود. از مهم‌ترین وظایف مدیر محتوا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• مدیریت کلی تیم محتوا
• نظارت بر استخدام و جذب نیرو تولیدکننده محتوا
• ارائه آموزش‌های لازم
• استفاده از ابزارهای سئو و بهینه سازی سایت
• مدیریت مارکتینگ محتوا

اهمیت شرط محرمانگی در قرارداد استخدام مدیر محتوا

هنگام استخدام مدیر محتوا و استفاده از خدمات شخص در چنین جایگاه شغلی برای پیشبرد هرچه بهتر امور اطلاعات و داده‌های اساسی و مهمی می‌باید در اختیار شخص قرار گیرد. اطلاعات مزبور در برخی اوقات ممکن است دارای ارزش تجاری و رقابتی برای کارفرما بوده و در نتیجه نگرانی‌هایی را نسبت به افشای آن‌ها ایجاد کند. به همین جهت برترین راهکار قراردادی در این زمینه درج شرط محرمانگی و عدم افشای اطلاعات در قرارداد استخدام است. در چنین شرطی مصادیق اطلاعات محرمانه، چگونگی حفظ این اطلاعات و در نهایت ضمانت اجرای نقض این تعهد باید بیان شود.

موارد فسخ قرارداد استخدام مدیر محتوا

مطابق ماده ۲۵ قانون کار، هرگاه قرارداد کار برای مدت موقت و یا برای انجام کار معین، منعقد شده باشد هیچ یک از طرفین به تنهایی حق فسخ آن را ندارند. در نتیجه امکان فسخ یک‌جانبه قرارداد کار موقت وجود نداشته، هرچند در قانون کار مواردی که امکان فسخ را فراهم کند پیش‌بینی گردیده است.

بیمه در قرارداد استخدام مدیر محتوا

یکی از تفاوت‌های اساسی قراردادهای استخدام با قرارداد پیمانکاری مبحث بیمه است. مطابق قانون کار کارفرما موظف است پس از استخدام کارمند، ایشان را نزد یکی از شعب معتبر بیمه تأمین اجتماعی بیمه کند. در خصوص مدیر محتوا نیز پس از تنظیم قرارداد استخدام با ایشان، کارفرما موظف به بیمه کردن مدیر محتوا می‌باشد. باید دقت داشت که حتی اگر انجام کار توسط مدیر محتوا به صورت پاره وقت باشد نیز کارفرما کماکان موظف به بیمه کردن شخص می‌باشد و از این بابت تفاوتی در این تکلیف کارفرما ایجاد نخواهد شد.

نیاز به یک نمونه قرارداد استخدام مدیر محتوا دارید؟

لامینگو به عنوان یک خدمت رسان حقوقی، مطابق با نیازهای روز جامعه و برای تسریع بخشیدن به پیشبرد امور حقوقی انواع خدمات حقوقی و کسب‌وکاری را به صورت آنلاین ارائه می‌نماید. شما می‌توانید در صورت نیاز به هر یک از انواع قراردادهای استخدامی قرارداد مورد نظر خود را به صورت هوشمند و یا نمونه قرارداد از بانک قرارداد لامینگو دریافت کنید. همچنین شما می‌توانید اگر قصد تنظیم قرارداد به صورت اختصاصی برای خودتان را دارید از طریق تنظیم قرارداد سفارشی تنظیم قرارداد خود را به دست کارشناسان حقوقی ما بسپارید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885
تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.