تومان 75,000
قرارداد اجاره پشت‌ بام برای نصب دکل

قرارداد اجاره پشت‌ بام برای نصب دکل

امروزه میزان درخواست اجاره پشت‌بام برای نصب دکل‌های مخابراتی رو به افزایش است. بی‌تردید، انجام چنین امری بدون تنظیم قراردادی ایمن و استاندارد خطرهای زیادی برای هر دو طرف قرارداد به‌همراه دارد. قرارداد اجاره پشت بام برای دکل، یکی از انواع قراردادهای اجاره است که موضوع آن، تملیک منفعت پشت‌بام به مستأجر، برای مدتی معین و به‌منظور نصب دکل است. تعیین مال‌الاجاره و نحوه پرداخت آن، تعهدات موجر و مستأجر و موارد فسخ قرارداد ازجمله نکات مهمی است که باید در این قرارداد درج شود. در قراردادی که پیش رو دارید، علاوه‌بر نکات مربوط به عقد اجاره، مقررات مرتبط با نصب دکل نیز لحاظ شده است.

8
تعداد صفحات:
1400/04/13
آخرین بروزرسانی:
تومان 75,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد اجاره پشت‌ بام برای نصب دکل

قرارداد اجاره پشت بام برای دکل، یکی از انواع قراردادهای اجاره بوده که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. ذکر برخی اطلاعات در این قرارداد الزامی است ازجمله:

1- اطلاعات کامل هویتی طرفین

در این بخش، لازم است کلیه اطلاعات شامل کد ملی، شناسه ملی (مخصوص اشخاص حقوقی)، نشانی، شماره تماس و کد پستی ذکر گردد. همچنین، بهتر است مدارک مثبت هویت طرفین پیوست قرارداد شود.

2- زمینه بهره‌برداری از مورد اجاره

باتوجه به ضروری بودن استفاده مستأجر از مورد اجاره در زمینه مورد توافق با موجر، لازم است زمینه استفاده و بهره‌برداری در متن قرارداد ذکر شود. 

3- مدت اجاره

اجاره، عقدی موقت است و تعیین مدت اجاره در کلیه قراردادهای اجاره الزامی است. درصورتی‌که پایان این مدت در قرارداد مشخص نشود، قرارداد باطل و نامعتبر خواهد بود.

4- میزان اجاره‌بها و نحوه پرداخت آن

طرفین می‌باید بندی را به موضوع مبلغ قرارداد اختصاص داده و به شرح نکاتی ازجمله میزان مبلغ رهن و اجاره‌بها، تاریخ پرداخت هرکدام، شماره کارت یا حسابی که مبالغ به آن واریز می‌شود و اطلاعات اسناد تجاری جابجاشده میان طرفین بپردازند.

5- مسئولیت پرداخت هزینه‌های مرتبط با موضوع قرارداد

ازجمله هزینه‌های مربوط به اجرای قرارداد اجاره پشت بام برای دکل، می‌توان به هزینه‌های مربوط به مالیات و مجوزهای قانونی لازم اشاره کرد. لازم است در متن قرارداد درخصوص پرداخت این هزینه‌ها تعیین تکلیف گردد.

آیا از نگاه قانون امکان اجاره دادن پشت بام توسط مستأجر وجود دارد؟

باتوجه به مقررات موضوعه کشور ما، مستأجر این حق را دارد که مورد اجاره را به سایرین اجاره دهد. این حق، تنها درصورتی از او سلب می‌شود که موجر او را از این اجاره دادن مورد اجاره منع کند. بنابراین، چنانچه شما به‌عنوان موجر قصد دارید مانع اجاره دادن مال خود توسط مستأجر شوید، لازم است در یکی از بندهای قرارداد خود به ذکر این امر بپردازید.

قرارداد اجاره پشت بام برای دکل در چه شرایطی قابل فسخ است؟

در قانون مدنی، برخی از موارد فسخ قرارداد اجاره پیش‌بینی شده است؛ اما باتوجه به محدود بودن این موارد و همچنین دشواری‌های اجرای آن‌ها، بهتر است چنانچه قصد در نظر گرفتن حق فسخ دارید، موارد مورد نظر خود را در متن قرارداد درج کنید. در این صورت، در عمل، فرایند کوتاه‌تری را برای فسخ قرارداد خود طی خواهید کرد.

پیش‌بینی فورس‌ماژور در قرارداد اجاره پشت بام برای دکل

فورس‌ماژور یا قوه قهریه، به‌معنای وجود شرایطی است که در آن توانایی اجرای تعهدات قراردادی برای یکی از طرفین از بین می‌رود. در این صورت، طرف قراردادی که در شرایط فورس‌ماژور قرار دارد ناقض تعهدات نخواهد بود.
شما می‌توانید با پیش‌بینی فورس‌ماژور، تصمیم‌های لازم را اتخاذ کرده و از ورود ضرر و زیان بیشتر به خود جلوگیری نمایید.

شیوه حل‌وفصل اختلافات

ارجاع اختلافات به مراجع قضایی ذیصلاح، گزینه‌ای است که همواره برای تمامی اشخاص وجود دارد. اما راه حل دیگر برای رسیدگی به اختلافات، استفاده از سازوکار داوری است؛ به این معنا که طرفین فرد یا افرادی را برای رسیدگی به اختلافات خود انتخاب کنند و درصورت بروز اختلاف، مورد را برای رسیدگی به آن‌ها ارجاع دهند. جالب است بدانید که رأی داور همانند احکام صادره از دادگاه‌ها مطابق موازین قانون اجرای احکام مدنی قابل اجراست.

نکات پایانی

در پایان، پس از ذکر موارد لازم و ضمیمه پیوست‌ها، کلیه صفحات قرارداد خود را امضاء کنید. لازم به ذکر است که قرارداد شما باید در دو نسخه متحدالشکل و یکسان تنظیم گردد. 

قرارداد اجاره پشت بام برای دکل لامینگو؛ قراردادی قابل اعتماد برای شما

هر قراردادی ویژگی‌های خاص خود را دارد؛ اما بعضی قراردادها منحصربه‌فرد هستند. قرارداد اجاره پشت بام برای دکل نیز یکی از قراردادهای منحصربه‌فردی است که کاربرد آن قدمت زیادی ندارد. جدید بودن این قرارداد و پیچیدگی‌های آن، لزوم تنظیم آن را توسط متخصصان حوزه قراردادنویسی دو چندان می‌کند. تیم حقوقی لامینگو، پیش‌نویسی از این قرارداد را آماده کرده و نسخه‌ای از آن را در دسترس شما قرار داده است. در این قرارداد، کلیه نکات قانونی و قراردادی لازم و همچنین، مقتضیات خاص اجاره پشت بام برای نصب دکل لحاظ شده است. امیدواریم استفاده از این قرارداد، تجربه خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد.
در ضمن، مشاوران حقوقی ما در هر زمانی آماده ارائه خدمات حقوقی به شما هستند. می‌توانید سؤالات خود را در بخش مشاوره حقوقی آنلاین قرار دهید و در مدتی کوتاه، پاسخ خود را دریافت کنید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.