تومان 85,000
قرارداد مشارکت در گلخانه

قرارداد مشارکت در گلخانه

ممکن است برای شما که دانش و تخصص کافی در حوزه باغداری و کشاورزی دارید؛ لیکن به سرمایه کافی برای تأسیس گلخانه دسترسی نداشته و تمایل دارید تا به گونه‌ای به این آرزوی خود جامه عمل بپوشانید، به فکر انعقاد قرارداد مشارکت با شخص دیگری که سرمایه مکفی داشته و علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این حوزه است، افتاده باشید. قرارداد مشارکت در گلخانه دارای نکات جزئی و قابل توجهی است که نیازمند تنظیم از سوی متخصصین امر می‌باشد. در ادامه قصد داریم مهمترین نکات تنظیم قرارداد مشارکت در گلخانه را بیان کنیم. اگر ابهاماتی در خصوص این قرارداد در ذهن دارید، همراه ما باشید.

14
تعداد صفحات:
1400/04/01
آخرین بروزرسانی:
تومان 85,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد مشارکت در گلخانه

قرارداد مشارکت همانگونه که از نام آن پیدا است، مستلزم حضور دو نفر یا بیشتر به منظور انعقاد آن است. شراکت می‌تواند میان دو، سه و یا تعداد بیشتری از شرکاء صورت پذیرد. عده‌ای از افراد که قصد دارند تا گلخانه‌ای را که نیازمند سرمایه، محل مناسب و سایر امکانات است، تأسیس نمایند، به دنبال افرادی می‌گردند که از سرمایه کافی برخوردار بوده و قابل اعتماد باشند. پس از این که شریک موردنظر خود را پیدا کردند، انعقاد قرارداد مشارکت در گلخانه، قدم بعدی مهم است. در قسمت‌های ذیل به مهمترین نکات که لازمه انعقاد قرارداد مشارکت در گلخانه اصولی بوده، می‌پردازیم:

1. مشخص کردن میزان آورده شرکاء:

پس از تعیین نوع محصولات و گیاهان قابل کشت در محیط گلخانه اعم از صیفی‌جات، سبزیجات، گل‌ها و گیاهان و همچنین سایر مشخصات گلخانه از قبیل اندازه زمین محل احداث گلخانه، نوع سازه و غیره، تعیین میزان آورده یا سرمایه‌ای که هر شریک برای تأسیس گلخانه درنظرگرفته‌است، از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. با این کار، از سویی سرمایه کل به منظور احداث و اداره گلخانه مشخص گردیده و از سوی دیگر، در صورت وجود کسری در میزان سرمایه پیش‌بینی‌شده برای تأسیس گلخانه، می‌توان نسبت به اخذ وام و یا سایر طرق، تصمیم مقتضی را اتخاذ نمود. همچنین در صورتی که شریکی آورده غیرنقد داشته باشد، توافق در خصوص نحوه و نهاد ارزش‌گذاری آن از اهمیت قابل توجهی در قرارداد مشارکت در گلخانه برخوردار است.

2. تعیین سهم هر یک از شرکاء

یکی از بهترین راه‌حل‌های پیشنهادی به منظور جلوگیری از ورود زیان به شرکاء، تعیین میزان سهام متعلق به آن‌ها و همچنین نحوه تقسیم سود و زیان میان آنان است. شرکاء با رضایت هم می‌توانند تعیین کنند که تا چه میزان در سود و زیان با یکدیگر مشارکت داشته باشند. از طرفی بهتر است در خصوص چگونگی محاسبه و تقسیم مواردی چون سود خالص، اندوخته و غیره، در قرارداد مشارکت در گلخانه به طور خاص توافق نمود.

3. نحوه اداره گلخانه

یکی از بندهای مهم قرارداد مشارکت، چگونگی اداره موضوع قرارداد از سوی شرکاء یا اشخاص ثالث است. اصل بر این است که شرکاء با رضایت یکدیگر نسبت به اداره گلخانه تصمیم‌گیری می‌کنند؛ لیکن این موضوع مانع  از آن نیست که طرفین در قرارداد مشارکت در گلخانه تعیین نمایند که برخی امور نیازمند اخذ رضایت طرف مقابل نباشد. همچنین در صورتی که به هر دلیلی طرفین امکان اداره گلخانه را نداشته باشند، می‌توانند این امر را به شخص ثالثی بسپارند و بهتر است مواردی از قبیل میزان حق‌الزحمه مدیریت، طول مدت همکاری وی با شرکاء و سایر موارد را مشخص نمایند.

4. اخذ مجوزهای لازم به منظور تأسیس گلخانه

یکی از مهمترین تعهدات شرکاء، اخذ مجوزهای مربوطه در حوزه تأسیس و احداث گلخانه است. طرفین می‌توانند در قرارداد مشارکت در گلخانه مشخص کنند که کدام شریک عهده‌دار این وظیفه بوده و مجوز به نام چه شخصی اخذ خواهد گردید.

5. بیمه پرسنل

به منظور کاشت انواع گل‌ها، گیاهان و میوه‌ها، نگهبانی، حسابداری و سایر امور، شرکاء ممکن است اشخاصی را به استخدام گلخانه درآورده و با آن‌ها همکاری نمایند. مهمترین نکته انعقاد قرارداد استخدامی با آن‌ها و بالتبع بیمه کردن آنان نزد سازمان تأمین اجتماعی است. از طرف دیگر سایر بیمه‌های مهم در این حوزه از قبیل بیمه سازه، پوشش، تأسیسات و ساختمان گلخانه از دیگر موارد مهم است.

6. ورود و خروج یکی از شرکاء در قرارداد مشارکت در گلخانه

از دیگر مواد قراردادی دارای اهمیت در قراردادهای مشارکت، نحوه تصمیم‌گیری نسبت به خروج یکی از شرکاء به دلایل قهری و ارادی (از قبیل فوت، ورشکستگی، حجر و غیره) و ادامه یا خاتمه قرارداد مشارکت است. همچنین طرفین می‌توانند حق انتقال سهام را از سوی شرکاء به سایر اشخاص ثالث سلب نمایند و برای فروش سهام، محدودیت‌هایی را قائل شوند. 

7. سایر بندهای قرارداد مشارکت در گلخانه

از دیگر مواردی که بهتر است در قرارداد مشارکت در گلخانه به آن‌ها پرداخته شود، عبارتند از:

• نحوه مالکیت مادی و معنوی دارایی‌های فکری 
• تعهد به عدم رقابت
• فورس ماژور و یا قوه قهریه
• شرایط و مرجع حل‌وفصل اختلافات

در قرارداد مشارکت در گلخانه لامینگو به تک‌تک موارد فوق به صورت جزئی پرداخته شده و ضمانت اجراهای مناسب برای هر یک درنظرگرفته شده است.

قرارداد مشارکت در گلخانه لامینگو:

ما در لامینگو با بهره‌گیری از متخصصان حقوقی در حوزه تنظیم قراردادها، سعی کرده‌ایم قرارداد مشارکت در گلخانه را به نحو اصولی و با تکیه بر قوانین متعین در این حوزه و همچنین به صورت تفصیلی تنظیم کنیم. در صورتی که به فکر تأسیس گلخانه هستید و نیازمند داشتن شریکی برای برآوردن این مقصود و درنتیجه انعقاد قرارداد مشارکت با وی هستید، می‌توانید به راحتی قرارداد مشارکت در گلخانه لامینگو را دانلود کرده و آن را مورد استفاده قرار دهید. 


در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.