تومان 70,000
قرارداد استخدام مهندس عمران (مجری)

قرارداد استخدام مهندس عمران (مجری)

امروزه بسیاری از شرکت‌های مهندسی ساختمان، اقدام به استخدام مهندسان در حوزه‌های مختلف می‌کنند. یکی از ارکان بسیار مهم در پروژه‌های ساخت‌وساز، مهندس عمران مجری است. درخصوص فعالیت مهندس عمران مجری، علاوه‌بر اصول و استانداردهای فنی، تسلط بر مقررات خاص مربوط به عملیات اجرایی ساختمان ضرورت دارد. به این منظور، لازم است هر کارفرمایی پیش از تنظیم قرارداد استخدام مهندس عمران، از امور حقوقی مربوطه آگاهی کامل کسب کند. ازطرفی، تسلط بر مقررات قانون کار نیز ضروری است. قراردادی که پیش رو دارید، با تکیه بر قوانین مربوطه، به‌خصوص آیین‌نامه اجرایی ماده 33 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، به‌منظور استخدام مهندس عمران مجری، تنظیم شده است. می‌توانید هم‌اکنون نسخه‌ای از آن را دریافت نمایید.

8
تعداد صفحات:
1400/02/22
آخرین بروزرسانی:
تومان 70,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد استخدام مهندس عمران (مجری)

قرارداد استخدام مهندس عمران تابع چه مقرراتی است؟

کلیه قراردادهای استخدامی بخش خصوصی، تحت تابعیت قانون کار قرار دارد. قرارداد استخدام مهندس عمران هم از این قاعده مستثنی نیست. این قرارداد، می‌تواند برای شرکت‌های فنی و مهندسی ساختمان که نیاز به جذب نیرو دارند، انتخابی مناسب باشد. 

در قرارداد استخدام مهندس عمران چه نکاتی درج می‌شود؟

1- معرفی طرفین

بدون شک، هر قراردادی با ذکر اطلاعات هویتی طرفین آن آغاز می‌گردد. لازم است کلیه اطلاعات ازجمله کد ملی، شناسه ملی شرکت کارفرما، نشانی، شماره تماس و کد پستی قید گردد. بهتر است نسخه کپی اسناد مثبت هویت طرفین ضمیمه قرارداد شود.

2- موضوع و مدت قرارداد

پس از معرفی طرفین، نوبت به تعیین موضوع و مدت قرارداد می‌رسد. در نظر داشته باشید که چنانچه ماهیت کار موضوع قرارداد جنبه مستمر داشته باشد، عدم ذکر مدت در قرارداد، ممکن است نوع آن را به استخدام دائم تبدیل کند.

3- محل انجام وظیفه مهندس عمران

تعیین محل کار مهندس عمران در قرارداد ضروری است. چنانچه قصد دارید مهندس عمران را برای کار به خارج از شهر بفرستید، می‌توانید این مورد را ذیل تبصره‌ای در این بند ذکر کنید.

4- مبلغ قرارداد

یکی از بندهای مهم هر قرارداد، بند مربوط به مبلغ قرارداد است. منظور از مبلغ قرارداد، میزان دستمزد مهندس عمران می‌باشد. علاوه‌بر میزان دستمزد، ذکر اطلاعاتی مانند تاریخ پرداخت آن و شماره حساب مهندس عمران لازم است.

5- تعهدات طرفین

می‌توانید تعهدات کارفرما و مهندس عمران را در بندهای جداگانه ذکر کنید. لازم به ذکر است که بخش مهمی از تعهدات کارفرمایان در قانون کار تعیین شده است. بنابراین، امکان توافق یا چانه‌زنی درخصوص تعهدات قانونی کارفرما وجود ندارد. مواردی ازجمله بیمه کارمند نزد سازمان تأمین اجتماعی و پرداخت حقوق و مزایای قانونی کارگر ازجمله عیدی و پاداش، در شمار تعهدات قانونی کارفرما قرار دارد.

چرا درج بند محرمانگی در قرارداد استخدام مهندس عمران ضروری است؟

مهندس عمران به‌واسطه حضور در کسب‌وکار کارفرما، به اطلاعات محرمانه و حساس او، به‌صورت مستقیم یا غیر مستقیم، دسترسی خواهد داشت. بسیاری از این اطلاعات، برای کسب‌وکار کارفرما جنبه حیاتی داشته و درصورت فاش شدن آن، امکان ورود خسارات جبران‌ناپذیر به کارفرما وجود دارد. مهندس عمران، ممکن است عامدانه یا غیر عامدانه، موجب فاش شدن این اطلاعات گردد. 
به‌منظور جلوگیری از وقوع چنین امری، توصیه می‌شود در متن قرارداد استخدام خود، شرط محرمانگی را درج نمایید. به‌موجب این شرط، مهندس عمران از فاش کردن هرگونه اطلاعات کسب‌وکار کارفرما منع شده و درصورت تخلف، مسئول جبران خسارات وارده خواهد بود.

شرایط اخذ تضمین از مهندس عمران چیست؟

امروزه اخذ تضمین از کارمندان امری رایج است. آنچه در این راستا حائز اهمیت است، رعایت اصول حقوقی اخذ تضمین است. این اصول چیست؟
1- سند تضمینی می‌باید در وجه کارفرما صادر شود.
2- لازم است در سند تضمینی قید «ضمانت حسن انجام کار» درج گردد.
3- اطلاعات مربوط به سند می‌بایست در قرارداد قید شود.
4- کارفرما باید رسید دریافت سند را به مهندس عمران ارائه کند.

این سند در چه صورتی قابل اجراست؟

کارفرمایان باید بدانند که لازم است پیش از اجرا گذاشتن سند تضمینی، ورود خسارت ازجانب کارگر خود را در دادگاه‌های حقوقی اثبات کرده باشند. در غیر این صورت، اجرا گذاشتن سند، مصداق ارتکاب جرم خیانت در امانت خواهد بود.

قرارداد استخدام مهندس عمران چه زمانی به حالت تعلیق در می‌آید؟

مطابق ماده 15 قانون کار، هرگاه درصورت بروز فورس‌ماژور یا قوه قهریه، کارگاه تعطیل شده و اجرای تعهدات قراردادی برای کارفرما یا مهندس عمران ناممکن شود، قرارداد کار تا پایان یافتن شرایط فورس‌ماژور به حالت تعلیق در آمده و با از بین رفتن این شرایط، آثار قرارداد مجدداً جاری خواهد شد.

آیا قرارداد استخدام مهندس عمران قابل فسخ است؟

به‌موجب حکم صریح ماده 25 قانون کار، امکان فسخ یک‌طرفه قراردادهای کار موقت یا کار معین وجود ندارد. بنابراین، لازم است این مورد را هنگام تعیین مدت قرارداد مورد توجه قرار دهید.

چرا قرارداد استخدام مهندس عمران لامینگو؟

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، تنظیم قرارداد استخدام مهندس عمران مستلزم آگاهی و تسلط کامل بر قوانین استخدامی و مقررات خاص فعالیت‌های مهندسی است. تنظیم این قرارداد توسط کارشناسان و متخصصان حوزه قراردادهای کسب‌وکار، امکان بروز مشکلات قراردادی را به حداقل می‌رساند. تیم حقوقی مجموعه لامینگو، نسخه‌ای از این قرارداد را آماده کرده و پس از بازبینی‌های مکرر، فایل آن را در اختیار شما قرار داده است. اگر به‌دنبال قراردادی مطمئن هستید، درنگ نکرده و این قرارداد را دریافت کنید.
فراموش نکنید که مشاوران حقوقی ما، در هر زمان آماده ارائه خدمت به شما عزیزان هستند. می‌توانید سؤالات خود را در بخش مشاوره حقوقی آنلاین ثبت کرده یا از کارشناسان حقوقی ما وقت مشاوره دریافت کنید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.