تومان 70,000
قرارداد استخدام سرپرست کارگاه ساختمانی

قرارداد استخدام سرپرست کارگاه ساختمانی

اگر شما تجربه کار در پروژه‌های ساختمانی دارید، می‌دانید که پیشبرد ساخت‌وساز بدون وجود یک سرپرست کارگاه ساختمانی ممکن نخواهد بود. به‌دلیل ماهیت مستمر کار سرپرست کارگاه و نیاز به حضور دائمی او در محل ساخت، مجری پروژه قانوناً چاره‌ای جز انعقاد قرارداد استخدام با او نخواهد داشت. در این قرارداد نحوه تعیین تعهدات سرپرست کارگاه اهمیت زیادی دارد. همچنین، درج نکاتی مانند موضوع قرارداد، مدت قرارداد، تضمینات، تعهدات کارفرما و محل انجام کار در این قرارداد لازم است. قرارداد استخدام سرپرست کارگاه ساختمانی لامینگو، با ملاحظه مقررات قانون کار و تأمین اجتماعی و باتوجه به مسائل خاص مرتبط با کارگاه‌های ساختمانی تنظیم شده است. می‌توانید یک نمونه از این قرارداد را دریافت کنید.

9
تعداد صفحات:
1400/02/19
آخرین بروزرسانی:
تومان 70,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد استخدام سرپرست کارگاه ساختمانی

چرا هر مجری پروژه‌ای به قرارداد استخدام سرپرست کارگاه ساختمانی نیاز دارد؟

بدون شک هر مجری پروژه‌ای، برای مدیریت کارگاه ساختمانی خود و انجام اموری مانند تهیه مصالح و تجهیزات مورد نیاز کار و زیر نظر داشتن ورود و خروج افراد به کارگاه، نیازمند نیرویی مستقل است. ازطرفی، باتوجه به استمرار این نیاز، قانونگذار ما انتخابی جز قالب قراردادهای استخدامی در چنین شرایطی باقی نگذاشته است. از این رو، هر مجری پروژه ساختمانی، نیازمند تنظیم قرارداد استخدام سرپرست کارگاه ساختمانی خواهد بود.

قرارداد استخدام سرپرست کارگاه ساختمانی تابع کدام مقررات موضوعه کشور است؟

به‌طور کلی، روابط استخدامی در بخش‌های خصوصی، تحت تابعیت قانون کار قرار دارد. علاوه‌بر این قانون، شناخت مقررات دیگری مانند قانون تأمین اجتماعی نیز الزامی است. از آنجاکه قوانین نام‌برده به‌اصطلاح حقوقی «آمره» هستند، تبعیت از آن‌ها برای تمامی اشخاص اجباری بوده و امکان توافق خلاف مقررات آن وجود ندارد. بنابراین، پیش از تنظیم قراردادهای استخدامی، از تسلط خود بر قوانین مربوطه مطمئن شوید.

کارفرما در قرارداد استخدام سرپرست کارگاه ساختمانی، چه تعهداتی دارد؟

یکی از تکالیف اساسی هر کارفرما، پرداخت حق بیمه کارگر در تمامی طول مدت قرارداد است. ماده 148 قانون کار این الزام را برای کلیه کارفرمایان در نظر گرفته و تحت هیچ شرایطی، کارفرما نمی‌تواند از این تکلیف سر باز زند.
علاوه‌بر پرداخت حق بیمه، پرداخت مزایایی مانند حق مسکن، حق اولاد، حق سنوات، پایه سنوات، عیدی و پاداش که حسب مورد به کارگر تعلق می‌گیرد، الزامی است. همچنین، حقوق پرداختی کارگر نمی‌تواند از حداقل میزان تعیین‌شده توسط شورایعالی کار کمتر باشد.
تأمین امنیت و بهداشت محیط و همچنین امکانات لازم برای کار نیز برعهده شخص کارفرماست. لازم به ذکر است که تکالیف مذکور، توسط قانونگذار برای کارفرمایان پیش‌بینی شده و تبعیت از آن برای کلیه افراد الزامی است.

در قرارداد استخدام سرپرست کارگاه ساختمانی چه بندهایی وجود دارد؟

1- معرفی طرفین

اولین بند هر قراردادی به تعیین هویت طرفین آن اختصاص دارد. در این بند، لازم است اطلاعات کامل طرفین ازجمله نشانی، کد پستی، شماره تماس، کد ملی و شناسه ملی (برای شرکت‎‌ها) ذکر گردد.

2- تعیین موضوع و مدت قرارداد و محل انجام کار

لازم است پس از معرفی طرفین، به شرح موضوع قرارداد خود بپردازید. تعیین مدت قرارداد و محل انجام وظیفه سرپرست کارگاه ساختمانی را نیز فراموش نکنید. 

3- تعهدات طرفین

پیش‌تر به وظایف کارفرما اشاره شد. به‌طور کلی، طرفین اختیار چندانی برای تعیین تعهدات کارفرما ندارند؛ مگر آن‌که به‌موجب قرارداد قصد تعیین تعهداتی را داشته باشند که با مقررات موضوعه مربوطه در تضاد نباشد. علاوه‌بر تعهدات کارفرما، ذکر تکالیف سرپرست کارگاه ساختمانی نیز ضرورت دارد. لازم است در این بند کلیه تعهدات و اختیارات به‌روشنی شرح داده شود.

4- دستمزد سرپرست کارگاه ساختمانی

یکی از بندهای مهم هر قراردادی، بند مبلغ قرارداد است. در این بند علاوه‌بر میزان مبلغ، قید زمان پرداخت و اطلاعات حساب سرپرست کارگاه ساختمانی نیز لازم است.

در چه صورتی مجری پروژه می‌تواند خسارات خود را از محل تضمینات سرپرست کارگاه ساختمانی جبران کند؟

مرسوم است که کارفرمایان به‌منظور ضمانت حسن انجام کار، در زمان انعقاد قرارداد، از کارگران خود سندی مانند چک یا سفته را دریافت می‌کنند تا درصورت ورود خسارت ازجانب کارگر به کارفرما، امکان جبران خسارات از محل تضمین وجود داشته باشد. توجه داشته باشید که ذکر اطلاعات مربوط به سند تقدیمی به کارفرما در متن قرارداد الزامی است. 

ممکن است بپرسید چه زمانی می‌توان سند کارگر را به اجرا گذاشت؟

کارفرمایان باید بدانند که لازم است پیش از اجرا گذاشتن سند تضمینی، به دادگاه مراجعه نموده و ورود خسارت ازجانب کارگر به خود را در مراجع قضایی اثبات نمایند. پس از آن، به اجرا گذاشتن سند بلامانع است. نکته حائز اهمیت این است که اجرا گذاشتن سند تضمینی بدون اثبات ورود خسارت، مصداق جرم خیانت در امانت خواهد بود.

آیا قرارداد استخدام سرپرست کارگاه ساختمانی قابلیت فسخ دارد؟

ماده 25 قانون کار، صراحتاً فسخ قراردادهای استخدام موقت و کار معین را ممنوع اعلام می‌دارد. بنابراین، هر دو طرف قرارداد می‌باید تا پایان مدت، به تعهدات قراردادی خود پایبند باشند.

چرا لامینگو؟

باتوجه به نکات ذکرشده، تنظیم قرارداد استخدام سرپرست کارگاه ساختمانی، علاوه‌بر تسلط کامل بر مقررات مربوطه، نیازمند مهارت در نحوه تنظیم قرارداد است. ازطرفی، با بهره‌گیری از خدمات قراردادنویسان، می‌توانید در وقت و انرژی خود صرفه‌جویی کنید. متخصصان حوزه قراردادهای کسب‌وکار در مجموعه لامینگو، پیش‌نویسی از این قرارداد آماده کرده و پس از بارها بازبینی، فایل آن را در اختیار شما قرار داده‌اند. می‌توانید این قرارداد را دانلود کرده و درصورت وجود ابهام، با ما تماس بگیرید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.