127,000 تومان لامینگو
تومان 38,100
قرارداد استخدام مأمور پخش

قرارداد استخدام مأمور پخش

یکی از ارکان لازم برای کسب‌وکارهایی که به تولید یا فروش کالا می‌پردازند، وجود یک مامور پخش یا موزع است. بسته به گستردگی فعالیت کسب‌وکار، اهمیت وجود موزع و مهارت او در توزیع کالا و ارتباط با مشتری بیشتر خواهد بود. در این راستا، انعقاد یک قرارداد استخدام مامور پخش مطمئن، کمک بزرگی به کسب‌وکارها کرده و تضمین‌کننده منافع آن‌ها خواهد بود. در قرارداد پیش رو که توسط تیم حقوقی مجموعه لامینگو تنظیم شده است، کلیه نکات لازم ازجمله موضوع قرارداد، حقوق و مزایای قانونی مامور پخش، تعهدات مامور پخش و کارفرما، رعایت محرمانگی و موارد تعلیق و فسخ قرارداد، با استناد به مقررات قانون کار و سایر قوانین مربوطه، لحاظ شده است.

8
تعداد صفحات:
1402/05/15
آخرین بروزرسانی:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد استخدام مأمور پخش

قرارداد استخدام مامور پخش، براساس کدام مقررات تنظیم می‌شود؟

پیش از انعقاد هر قراردادی، لازم است از مقررات مربوط به آن آگاهی کامل داشته باشیم. به‌منظور تنظیم قرارداد استخدام مامور پخش، لازم است بر مقررات قانون کار و تأمین اجتماعی و همچنین سایر مقررات و آیین‌نامه‌های مربوطه احاطه کامل داشته باشیم؛ چراکه مقررات مربوط به روابط کارگر و کارفرما جنبه آمره داشته و رعایت آن‌ها برای همگان ضروری است.

در قرارداد استخدام مامور پخش، چه بندهایی وجود دارد؟

این قرارداد نیز، مانند سایر قراردادها، با معرفی کامل طرفین آن آغاز می‌گردد. در بخش معرفی طرفین، ذکر اطلاعاتی مانند کد ملی، شناسه ملی (برای شرکت‌ها)، نشانی، شماره تماس و کد پستی ضروری است. همچنین، بهتر است اسناد و مدارک هویتی طرفین ضمیمه قرارداد شود.
پس از معرفی طرفین، لازم است موضوع قرارداد را به‌روشنی عنوان کنید. در این بخش، به ذکر هدف اصلی از انعقاد قرارداد پرداخته می‌شود.
از دیگر بندهای لازم در این قرارداد، ذکر مبلغ قرارداد یا همان دستمزد مامور پخش است. همچنین، لازم است محل‌های خدمت‌رسانی مامور پخش را در متن یا ضمیمه قرارداد قید کنید.
نحوه تعیین تعهدات طرفین، یکی از بااهمیت‌ترین بخش‌های قرارداد است. درخصوص تعهدات کارفرما، قدرت انتخاب چندانی وجود نخواهد داشت؛ چراکه قانونگذار پیشاپیش آن‌ها را تعیین کرده و آگاهی و اجرای کلیه این تعهدات برای کارفرمایان ضروری است. اما لازم است در نحوه بیان تعهدات مامور پخش دقت کافی را داشته باشید و محدوده اختیارات او را به‌روشنی تبیین نمایید.

آیا کارفرما می‌تواند از مسئولیت بیمه مامور پخش شانه خالی کند؟

وفق ماده 148 قانون کار، بیمه کارگر در تمام طول مدت قرارداد برای کارفرما الزامی است. امر قانونگذار در این باره، جنبه آمره داشته و حتی با اخذ رضایت کتبی از کارگر، امکان سر باز زدن از آن وجود ندارد. بنابراین، به‌منظور جلوگیری از عواقب احتمالی، می‌بایست کارگر یا کارمند خود را بیمه کنید.

اهمیت تعیین مدت در قرارداد استخدام مامور پخش

بنا بر حکم ماده 7 قانون کار، چنانچه در قرارداد استخدامی مدت تعیین نشود، آن قرارداد، استخدام دائم تلقی خواهد شد. بنابراین، درصورتی‌که قصد انعقاد قرارداد کار موقت دارید، از تعیین مدت آن غافل نشوید.

چرا درج شرط محرمانگی و عدم افشاء در قرارداد استخدام مامور پخش لازم است؟

هر کسب‌وکاری، اطلاعات محرمانه‌ای دارد که درصورت افشاء شدن آن می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری برای کارفرما به‌همراه داشته باشد. این اطلاعات در اصطلاح حقوقی «اسرار تجاری» نامیده می‌شود. حتی لیست و اطلاعات مشتریان شما می‌تواند یکی از اسرار تجاری شما تلقی گردد.
کلیه کسانی‌که در کسب‌وکار شما اشتغال به کار دارند، ممکن است به‌نحو مستقیم یا غیر مستقیم از این اطلاعات آگاه شوند. توصیه ما به شما این است که به‌منظور آگاهی پرسنل خود از محرمانه بودن اطلاعات کسب‌وکار و همچنین، جلوگیری از فاش شدن اسرارتان، بندی از قرارداد خود را به موضوع محرمانگی اختصاص بدهید.

بند تضمینات در قرارداد استخدام مامور پخش

مرسوم است که کارفرمایان برای ضمانت حسن اجرای کار از پرسنل خود دریافت تضمین می‌کنند. این تضمین ممکن است در قالب چک، سفته یا ضمانت‌نامه بانکی ارائه شود. به این منظور، رعایت اصول اخذ تضمین الزامی است. لازم است اطلاعات سند تقدیمی در متن قرارداد درج شده و در سند، قید «ضمانت حسن انجام کار» اضافه شود. این سند می‌باید در وجه کارفرما صادر گردد.

موارد تعلیق و فسخ قرارداد استخدام مامور پخش

بنا بر حکم ماده 15 قانون کار، اگر دراثر بروز فورس‌ماژور یا قوه قهریه، کارگاه تعطیل و توانایی اجرای تعهدات قراردادی از طرفین سلب شود، قرارداد کار تا اتمام شرایط فورس‌ماژور به حالت تعلیق در آمده و بلافاصله پس از از پایان یافتن این شرایط، تعهدات قراردادی برای طرفین مجدداً جاری خواهد بود.
درخصوص امکان فسخ قرارداد ازجانب کارفرما یا کارگر، باید به حکم ماده 25 قانون کار رجوع کنیم. مطابق ماده مذکور، در قرارداد کار موقت، امکان فسخ قرارداد ازجانب هیچ‌کدام از طرفین وجود ندارد. بنابراین، لازم است در تعیین مدت قرارداد خود ملاحظات کافی را داشته باشید.

چرا لامینگو؟

باتوجه به نکاتی که خدمت شما ارائه شد، تنظیم قرارداد استخدام مامور پخش توسط متخصصان حوزه قراردادهای کسب‌وکار امری ضروری و لازم است. ازطرفی، وجود یک پیش‌نویس قرارداد آماده، باعث صرفه‌جویی در وقت شما خواهد شد. تیم حقوقی لامینگو، نسخه‌ای جامع از این قرارداد را تهیه کرده و پس از بررسی‌های مکرر، فایل دانلود آن را در اختیار شما قرار داده است. امیدواریم که با استفاده از این قرارداد، تجربه همکاری خوبی برای شما رقم بخورد. فراموش نکنید که مشاوران حقوقی ما، آماده پاسخگویی به سؤالاتتان هستند.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.