تومان 70,000
قرارداد استخدام سرپرست توزیع

قرارداد استخدام سرپرست توزیع

امروزه بسیاری از مراکز تولید یا فروش، به‌منظور بهبود عملیات توزیع یا پخش کالاهای خود، اقدام به جذب سرپرست توزیع می‌کنند. شخص مذکور، موظف به مدیریت و سامان‌دهی کلیه عملیات مربوط به توزیع یا پخش کالا می‌باشد. در این راستا، کارفرمایان می‌باید اقدام به انعقاد قرارداد استخدام سرپرست توزیع نمایند. این قرارداد، از مقررات قانون کار تبعیت کرده و الزاماتی مانند پرداخت حق بیمه و مزایای قانونی مانند عیدی و پاداش را برای کارفرما به‌دنبال دارد. در قرارداد پیش رو که توسط تیم حقوقی لامینگو تنظیم شده، کلیه مقررات مربوط به استخدام لحاظ شده است. می‌توانید با دریافت آن، خود را از مشاوره حقوقی تنظیم قرارداد استخدام بی‌نیاز کنید.

7
تعداد صفحات:
1400/01/29
آخرین بروزرسانی:
تومان 70,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد استخدام سرپرست توزیع

چه زمانی به قرارداد استخدام سرپرست توزیع نیازمندیم؟

قالب همکاری شما، براساس نوع نیاز و ماهیت کار مورد نظر تعیین می‌گردد. باتوجه به این‌که نیاز کسب‌وکارها به حضور و فعالیت سرپرست توزیع معمولاً نیازی دائمی است و ماهیتی مستمر دارد، مطابق قوانین مربوطه، انتخابی به‌جز قرارداد استخدام سرپرست توزیع برای کارفرمایان وجود ندارد. این قرارداد، تابع مقررات قوانین کار و تأمین اجتماعی است. در ادامه، به ذکر نکات حقوقی مهم این قرارداد می‌پردازیم.

اهمیت ذکر مدت در قرارداد استخدام سرپرست توزیع

براساس ماده 7 قانون کار، چنانچه ماهیت کاری جنبه مستمر داشته باشد و در قرارداد همکاری مربوط به آن مدتی تعیین نگردد، قرارداد، استخدام دائم تلقی خواهد شد. بنابراین، اگر قصد شما انعقاد قراردادی مدت‌دار است، می‌بایست مدت مد نظر را در قرارداد خود قید کنید. در غیر این صورت، مراجع قانونی قرارداد شما را دائم شناسایی خواهند کرد.

چرا نحوه نگارش تعهدات سرپرست توزیع از اهمیت بالایی برخوردار است؟

محدوده اختیارات سرپرست توزیع را متن قرارداد تنظیم‌شده میان او و کارفرما تعیین می‌کند. ازطرفی، معمولاً افراد درک متفاوتی از مسائل دارند. شفافیت و صراحت در تعیین تعهدات سرپرست توزیع، موجب می‌شود طرفین نسبت به نوع همکاری درک بسیار نزدیکی داشته باشند.

کارفرما در قرارداد استخدام سرپرست توزیع، چه تکالیفی دارد؟

به‌طور کلی، طرفین در تعیین تعهدات کارفرما قدرت انتخاب زیادی ندارند؛ چراکه غالب این تعهدات پیشاپیش ازجانب قانونگذار تعیین شده و کارفرما چاره‌ای به‌جز تبعیت از آن‌ها ندارد. کارفرما نمی‌تواند دستمزدی کمتر از دستمزد تعیین‌شده ازجانب شورایعالی کار را برای سرپرست توزیع در نظر بگیرد. به‌علاوه، پرداخت کلیه مزایای قانونی کارگر ازجمله حق اولاد، حق مسکن، عیدی و پاداش برای کارفرما الزامی است.
از دیگر تکالیف کارفرما، بیمه سرپرست توزیع است. ممکن است بپرسید آیا می‌توان با رضایت سرپرست توزیع، حق بیمه او را به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت نکرد؟

پاسخ این سؤال منفی است؛ چراکه مقررات قانون کار، در زمره قوانین آمره قرار می‌گیرد و امکان سرپیچی از آن برای کارفرمایان وجود ندارد. بنابراین، حتی اگر با اخذ رضایت کتبی از کارمند خود، حق بیمه او را پرداخت نکنید، مشمول جریمه‌های مربوطه خواهید شد.

در چه صورتی شرط محرمانگی را در قرارداد استخدام سرپرست توزیع درج کنیم؟

افزودن شرط محرمانگی به قرارداد، زمانی کاربرد دارد که کارفرما نسبت به افشاء اطلاعات کسب‌وکار خود نگرانی داشته باشد. اگر در کسب‌وکار شما اطلاعاتی وجود دارد که مستقیماً در اختیار سرپرست توزیع قرار گرفته یا این احتمال وجود دارد که سرپرست توزیع به‌نحو غیر مستقیم و به‌واسطه همکاری با مجموعه شما از آن‌ها آگاه شود، از درج شرط محرمانگی در قرارداد خود غافل نشوید.
لازم است در بند مربوط به رعایت محرمانگی، ضمن تعیین اطلاعات محرمانه کسب‌وکار خود، به پیش‌بینی شیوه‌های جبران خسارات وارده از این حیث بپردازید.

آیا قرارداد استخدام سرپرست توزیع قابل فسخ است؟

مطابق حکم صریح ماده 25 قانون کار، امکان فسخ قراردادهای کار موقت برای کارفرما یا کارگر وجود ندارد. بنابراین، لازم است در تعیین مدت قرارداد خود دقت کافی را داشته باشید.

سایر نکات مندرج در قرارداد استخدام سرپرست توزیع

قرارداد استخدام سرپرست توزیع نیز، مانند سایر قراردادها، با معرفی کامل طرفین قرارداد آغاز می‌گردد. در این بند، ذکر اطلاعاتی همچون کد ملی، شماره شناسنامه، شناسه ملی (برای شرکت‌ها)، نشانی، شماره تماس و کد پستی الزامی است. همچنین، لازم است اسناد مثبت هویت طرفین پیوست قرارداد شود.
پس از معرفی طرفین، نوبت به شرح موضوع قرارداد خواهد رسید. در این بند لازم است هدف اصلی انعقاد قرارداد قید شود. همچنین، ذکر مبلغ قرارداد، که همان میزان دستمزد سرپرست توزیع است، ضرورت دارد. در این بخش، نحوه پرداخت دستمزد نیز مشخص می‌گردد.
پس از تنظیم قرارداد و پیوست اسناد و مدارک لازم، طرفین می‌باید کلیه صفحات قرارداد را امضاء کنند. نسخه‌های قرارداد نزد کارفرما، سرپرست توزیع، اداره کار محل و شوری اسلامی کار قرار می‌گیرد.

چرا لامینگو؟

باتوجه به توضیحات ارائه‌شده خدمت شما، شکی نیست که تنظیم قرارداد استخدام سرپرست توزیع امری تخصصی است. کارشناسان حقوقی ما در لامینگو، ضمن شناسایی نیازهای طرفین این قرارداد و همچنین، الزامات قانون کار و سایر مقررات مربوطه، پیش‌نویسی از این قرارداد را برای شما تهیه کرده‌اند. با استفاده از این قرارداد، علاوه‌بر برخورداری از قراردادی ایمن و مطمئن، در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی خواهید کرد. اگر قصد استخدام سرپرست توزیع را دارید، درنگ نکرده و قرارداد لامینگو را دریافت کنید. فراموش نکنید که درصورت داشتن هرگونه سؤال یا ابهام، مشاوران حقوقی ما آماده خدمت‌رسانی به شما هستند.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.