تومان 137,000
قرارداد خرید و فروش اکانت

قرارداد خرید و فروش اکانت

با پیشرفت تکنولوژی و تمایل افراد به استفاده از شبکه‌های مجازی از قبیل اینستاگرام، تلگرام، فیس‌بوک و همچنین بازی‌های آنلاین، داشتن اکانت (account) یا حساب کاربری از ملزومات ورود به اینچنین فضاهایی است. افراد به مقاصد متعددی از قبیل فعالیت در صفحه (page) اینستاگرام به منظور تبلیغات، معرفی کسب‌وکار خود و یا به جهت تفریح و سرگرمی، به خرید اکانت دیگران روی می‌آورند. لذا انعقاد قرارداد خریدوفروش اکانت، اولین انتخاب افراد در این مواقع است. در صورتی که ابهامی در مورد تنظیم این قرارداد در ذهن دارید، در ادامه ما را دنبال کنید.

آخرین بروزرسانی: 1402/05/15
تعداد صفحات: 8

قرارداد خریدوفروش اکانت؛ حساب کاربری را هوشمندانه معامله کنید:

در صورتی که اکانت موردنظر اینستاگرام باشد، افراد به دلایل متعددی امکان توسعه اکانت خود و افزایش دنبال‌کننده (follower) صفحه شخصی خود را ندارند. از این‌رو به خرید اکانت‌هایی که معیارهای مدنظر آن‌ها را داشته باشد، متمایل هستند. قرارداد خریدوفروش اکانت از جزئیات دقیقی برخوردار است که مقتضی تنظیم آن از سوی متخصصین حقوقی است. ما در ادامه به مهمترین سؤالات شما در خصوص قرارداد خریدوفروش اکانت پرداخته‌ایم:

1- فروشنده چه اطلاعاتی را درخصوص اکانت موضوع قرارداد باید در اختیار خریدار بگذارد؟

مهمترین موضوع در مشخصات اکانت، تعیین کاربری یا هدف استفاده از اکانت است؛ این امر بدین معنا است که قصد خریدار از خرید اکانت، استفاده از آن به منظور ورود به فضاهایی از قبیل بازی‌های آنلاین، اینستاگرام، توییتر (twitter)، فیس‌بوک و غیره است. به‌علاوه، در صورتی که اکانت موضوع قرارداد، اینستاگرام باشد، اوصاف ذیل قابل توجه است:
1. فیک (fake) بودن یا نبودن فالوورها 
2. تعداد کامنت‌ها (comment)، لایک‌ها (like) و بازدیدکننده (viewer) در پیج اینستاگرام
3. فعال یا غیرفعال بودن اکانت
4. حوزه‌ای که فروشنده اکانت در آن مشغول به تبلیغات و فعالیت بوده است.
همچنین در صورتی که اکانت به منظور انجام بازی‌های آنلاین باشد، مرحله‌ای (level) که فروشنده قبل از اقدام به فروش اکانت، تا آن جا پیش رفته است، بهتر است در قرارداد مشخص گردد.

2- شرایط تحویل اکانت در قرارداد خریدوفروش اکانت چگونه است؟

پس از بررسی اکانت و مشخصات آن از سوی خریدار، فروشنده نام کاربری و رمز عبور و سایر موارد لازم را از قبیل آدرس پست الکترونیک و شماره تلفن همراه به هنگام ثبت‌نام اکانت، در اختیار خریدار خواهد گذاشت. در قرارداد خریدوفروش اکانت لامینگو، شرایط کامل تسلیم اکانت و تاریخ دقیق تحویل آن، به منظور تعیین دقیق تعهد فروشنده مبنی بر تحویل اطلاعات اکانت، مشخص شده است.

3- چگونه می‌توان از بروز کلاهبرداری به هنگام خریدوفروش اکانت جلوگیری کرد؟

تنظیم دقیق و اصولی قرارداد خریدوفروش اکانت که دارای همه جزئیات و شرایط بوده، لازمه یک خریدوفروش مطمئن بوده و تا حدودی نگرانی خریدار را از وقوع برخی مشکلات محتمل در آینده برطرف می‌کند. بدین منظور می‌توان با تعیین ضمانت اجرای متناسب، فروشنده را از تغییر و یا بازگردانی نام کاربری و رمز عبور بعد از فروش اکانت موضوع قرارداد بازداشت.

4- مسئولیت محتواهای منتشرشده در اکانت موضوع قرارداد خریدوفروش به عهده کیست؟

تا پیش از فروش اکانت، مسئولیت حقوقی و یا کیفری محتوای منتشرشده در اکانت از نظر رعایت موازین قانونی، اخلاقی، سیاسی و غیره، به عهده فروشنده است. همچنین در صورتی که خریدار اکانت تمایل داشته باشد تا کسب‌وکار فروشنده را ادامه داده و از محتواهای قبلی اکانت وی استفاده نماید، بهتر است در خصوص شرایط این امر نیز طرفین با یکدیگر توافق نمایند.

5- در صورت تغییر در آدرس پست الکترونیک و یا سایر اطلاعات مهم، وظیفه طرفین قرارداد چیست؟

از آنجائی که اطلاعات لازم جهت ورود (login) به اکانت موضوع قرارداد از قبیل نام کاربری، رمز عبور و ایمیل معمولا از طریق آدرس پست الکترونیک خریدار و فروشنده منتقل می‌گردد، طرفین لازم است آدرس دقیق و صحیح ایمیل خود را در قسمت "طرفین قرارداد" تعیین نمایند. لذا در صورت تغییر در آدرس پست الکترونیک، لازم است طرفین قرارداد خریدوفروش اکانت، ظرف مدت زمانی معین، یکدیگر را مطلع نمایند؛ در غیر اینصورت ارسال اطلاعات اکانت به ایمیل قبلی معتبر تلقی می‌شود.

6- آیا قرارداد خریدوفروش اکانت قابل فسخ است؟

مطابق ماده 219 قانون مدنی، کلیه عقود لازم هستند؛ بدین معنا که قابل فسخ نیستند مگر اینکه طرفین با توافق یکدیگر آن را بهم زنند (اقاله) و یا اینکه طبق خیارات مندرج در قانون مدنی (خیار غبن، تأخیر ثمن و غیره) قابل فسخ باشند. حال در صورتی که طرفین قرارداد خریدوفروش اکانت بخواهند اختیار فسخ قرارداد خود را غیر از طرق فوق‌الذکر داشته باشند، می‌توانند شرایط برهم‌زدن قرارداد خود را با توافق هم تعیین نمایند؛ به عنوان مثال در صورتی که فروشنده اکانت را مطابق مشخصات معین در قرارداد به خریدار تحویل ندهد، خریدار ظرف مدت زمانی مشخصی، اختیار فسخ خواهد داشت.

قرارداد خریدوفروش اکانت لامینگو

تیم متخصص حقوقی ما در مجموعه لامینگو با تنظیم انواع قراردادها با تکیه بر مهارت، تجربه و دانش خود، سعی کرده‌ است قرارداد خریدوفروش اکانت را به صورت اصولی و با دربرداشتن جزئی‌ترین نکات مرتبط با این حوزه تنظیم کنند. در صورتی که به این قرارداد نیاز دارید، در سریع‌ترین زمان ممکن آن را دانلود کرده و از تجربه استفاده از قراردادی حرفه‌ای لذت ببرید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885
تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.