تومان 70,000
قرارداد استخدام مدیر داخلی

قرارداد استخدام مدیر داخلی

یک از ارکان مورد نیاز برای سامان‌دهی امور هر کسب‌وکاری، وجود یک مدیر داخلی است. از این رو، بیشتر کارفرمایان اقدام به استخدام فردی برای مدیریت امور کسب‌وکار خود می‌کنند. در قرارداد استخدام مدیر داخلی، ذکر نکاتی همچون موضوع قرارداد، مبلغ قرارداد و تعهدات طرفین الزامی است. از جهتی، به‌دلیل حساسیت سمت مدیر داخلی، درج شروط محرمانگی و عدم رقابت نیز خالی از لطف نیست. در قرارداد پیش رو که توسط تیم حقوقی لامینگو تنظیم شده، کلیه نکات مذکور لحاظ شده است. همچنین، در راستای ایجاد آگاهی بیشتر برای کارفرمایان نسبت به الزامات قانون کار، کلیه بندهای قرارداد براساس مقررات قانون مزبور نوشته شده است.

7
تعداد صفحات:
1400/01/24
آخرین بروزرسانی:
تومان 70,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد استخدام مدیر داخلی

قرارداد استخدام مدیر داخلی تابع کدام مقررات است؟

قرارداد استخدام مدیر داخلی که میان کارفرما و مدیر داخلی منعقد می‌گردد، مانند سایر انواع قراردادهای استخدامی، تابع مقررات قانون کار است. علاوه‌بر این قانون، آگاهی از موارد مذکور در قانون تأمین اجتماعی نیز لازم است. 

در قرارداد استخدام مدیر داخلی چه نکاتی درج می‌شود؟

1- معرفی طرفین

قرارداد استخدام مدیر داخلی نیز، مانند سایر قراردادها، با معرفی طرفین آن آغاز می‌شود. در این بخش، ذکر اطلاعاتی مانند کد ملی، شماره شناسنامه، شناسه ملی (برای اشخاص حقوقی)، نشانی، شماره تماس و کد پستی ضروری است. همچنین، لازم است نسخه‌ای کپی‌شده از اسناد مثبت هویت طرفین ضمیمه قرارداد شود.

2- موضوع قرارداد

یکی از بندهای لازم در تنظیم هر قرارداد، موضوع قرارداد است. در این بخش، هدف اصلی از انعقاد قرارداد مورد نظر قید می‌گردد.

3- مدت قرارداد

توجه داشته باشید که درصورت عدم تعیین مدت در قراردادهای استخدامی، قرارداد شما، استخدام دائم تلقی خواهد شد. بنابراین، درصورتی‌که قصد انعقاد قراردادی موقت دارید، ذکر مدت برای شما الزامی است.

4- مبلغ قرارداد

یکی از موارد مندرج در قراردادهای استخدامی، تعیین دستمزد کارگر است. این دستمزد نمی‌تواند از حداقل دستمزدی که سالانه ازجانب شورایعالی کار اعلام می‌گردد، کمتر باشد. در این بخش، ذکر نحوه پرداخت دستمزد کارگر نیز لازم است.

5- تعهدات مدیر داخلی

مهم‌ترین نکته‌ای که باید در نگارش بند تعهدات مدیر داخلی مد نظر داشته باشید، تعیین حدود اختیارات اوست؛ به این معنا که باید مواردی که نیازمند اخذ رضایت کارفرما یا اشخاص تعیین‌شده ازجانب او می‌باشد، در قرارداد قید گردد. دقت و شفافیت در تعیین تعهدات مدیر داخلی، ضمن ایجاد آگاهی بیشتر برای طرفین، احتمال بروز اختلافات را به حداقل می‌رساند.

6- تعهدات کارفرما

تکالیف کارفرما در روابط استخدامی، غالباً ازجانب قانونگذار مشخص شده است و طرفین اختیار چندانی در تعیین تعهدات کارفرما ندارند. ازجمله این تعهدات، بیمه کارگر نزد یکی از شعب سازمان تأمین اجتماعی است. همچنین، کلیه حقوق و مزایای قانونی کارگر ازجمله اضافه‌کاری یا عیدی و پاداش می‌بایست به کارگر پرداخت شود.

اهمیت درج شرط محرمانگی در قرارداد استخدام مدیر داخلی

مدیر داخلی باتوجه به ماهیت شغل خود، به بسیاری از اطلاعات حساس کارفرما، به‌نحو مستقیم یا غیر مستقیم، دسترسی پیدا می‌کند. افشاء هرکدام از این اطلاعات، می‌تواند برای کارفرما خسارات جبران‌ناپذیری به‌همراه داشته باشد. می‌توانید با درج شرط محرمانگی در قرارداد خود و تعیین شیوه‌ای مناسب برای جبران خسارات ناشی از آن، این دغدغه خود را پوشش دهید.

چگونه از همکاری مدیر داخلی با سایر کسب‌وکارهای رقیب جلوگیری کنیم؟

جذب نیروهای حساس توسط رقبا، امروزه به یکی از دغدغه‌های جدی کارفرمایان تبدیل شده است. باتوجه به این‌که مدیر داخلی به‌واسطه وظایف خود از چندوچون کسب‌وکار کارفرما و همچنین نقاط ضعف و قوت آن آگاهی پیدا می‌کند، همکاری او با رقبای کارفرما کسب‌وکار کارفرما را در معرض خطری جدی قرار می‌دهد. توصیه ما به شما این است که به‌منظور جلوگیری از وقوع چنین امری، شرطی به‌نام «تعهد به عدم رقابت» به متن قرارداد خود اضافه کنید. تعیین مدت این تعهد الزامی است.

موارد تعلیق قرارداد استخدام مدیر داخلی کدام است؟

مطابق ماده 15 قانون کار، چنانچه درصورت بروز فورس‌ماژور یا قوه قهریه، کارگاه تعطیل شده و امکان اجرای تعهدات قراردادی برای طرفین از بین برود، قرارداد کار تا پایان یافتن شرایط فورس‌ماژور به حالت تعلیق در آمده و به‌محض از بین رفتن این شرایط، تعهدات قراردادی برای طرفین مجدداً لازم‌الاجرا خواهد بود.

آیا قرارداد استخدام مدیر داخلی قابل فسخ است؟

بنا بر حکم صریح ماده 25 قانون کار، امکان فسخ قراردادهای کار موقت برای هیچ‌کدام از طرفین وجود ندارد و طرفین تا پایان مدت قرارداد ملزم به اجرای تعهدات خود خواهند بود. بنابراین، لازم است در تعیین مدت قرارداد دقت کافی را به خرج دهید.
در پایان، لازم است کلیه صفحات قرارداد توسط طرفین امضاء شده و در 4 نسخه یکسان تنظیم گردد. این نسخ در اختیار کارفرما، مدیر داخلی، اداره کار محل و شورای اسلامی کار قرار خواهد گرفت.

چرا باید به قرارداد لامینگو اعتماد کنید؟

باتوجه به موارد مذکور، تنظیم قرارداد استخدام مدیر داخلی توسط متخصصان حوزه قراردادهای کسب‌وکار امری الزامی است. کارشناسان حقوقی مجموعه لامینگو، پیش‌نویسی از این قرارداد آماده کرده‌اند. در این پیش‌نویس، کلیه نکات لازم ازجمله تعهدات مدیر داخلی و کارفرما، شروط محرمانگی و عدم رقابت و سایر نکات به‌تفصیل عنوان شده است. می‌توانید هم‌اکنون فایل این قرارداد را دریافت کرده و درصورت داشتن هرگونه ابهام، با ما تماس بگیرید. امیدواریم که استفاده از این قرارداد، تجربه همکاری خوبی برای شما به ارمغان بیاورد.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.