تومان 70,000
قرارداد استخدام کارشناس گمرک

قرارداد استخدام کارشناس گمرک

یکی از مشاغل بسیار حساس، کارشناسی امور گمرک است. به‌دلیل الزامات قانونی مسائل گمرکی، چالش‌های تنظیم قرارداد استخدام کارشناس گمرک، نسبت به سایر انواع قراردادهای استخدامی، بیشتر است. در این قرارداد، شیوه نگارش تعهدات کارشناس گمرک از حساسیت بالایی برخوردار است. همچنین، باتوجه به الزامی بودن مقررات قانون کار، آگاهی از آن برای کارفرمایان ضروری است. در قرارداد لامینگو، کلیه نکات قانونی و قراردادی مربوطه ازجمله موضوع و مبلغ قرارداد، تعهدات طرفین، محرمانگی، تضمینات، تعلیق و فسخ قرارداد لحاظ شده است. می‌توانید با دریافت فایل آن، از قراردادی مطمئن برخوردار شوید.

8
تعداد صفحات:
1400/01/22
آخرین بروزرسانی:
تومان 70,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد استخدام کارشناس گمرک

چه زمانی نیازمند انعقاد قرارداد استخدام کارشناس گمرک هستیم؟

پیش از تنظیم هر قراردادی، شناخت ماهیت و کاربرد آن ضروری است. قرارداد استخدام کارشناس گمرک، مانند سایر قراردادهای استخدامی، تحت تابعیت قانون کار قرار دارد. چنانچه نیاز دارید کارشناس گمرک به‌طور دائم و مستمر به شما خدمت‌رسانی کند، مطابق قوانین مربوطه، انتخابی جز قرارداد استخدام نخواهید داشت. بنابراین، لازم است پس از شناسایی مقررات قانون کار و همچنین اقتضائات خاص شغل کارشناسی گمرک، قرارداد خود را تنظیم کنید.

قرارداد استخدام کارشناس گمرک حاوی چه نکاتی است؟

1- معرفی طرفین قرارداد

در شروع هر قراردادی، اطلاعات هویتی دقیق طرفین آن ذکر می‌گردد. لازم است در این بند اطلاعاتی چون کد ملی، نام پدر، شماره شناسنامه، شناسه ملی (برای اشخاص حقوقی)، شماره تماس، آدرس، کد پستی و نشانی پست الکترونیک قید شود.

2- تعیین موضوع و مدت قرارداد، ساعات کاری و محل انجام کار

لازم است موضوع قرارداد خود را به‌روشنی در بندی جداگانه مشخص کنید. در این بخش، به‌زبانی ساده، هدف اصلی از انعقاد قرارداد قید می‌گردد. همچنین ذکر زمان شروع همکاری و پایان آن الزامی است. توجه داشته باشید که درصورت عدم تعیین مدت، مطابق حکم صریح ماده 7 قانون کار، قرارداد شما دائم تلقی می‌شود. همچنین، تعیین ساعات کاری و محل دقیق انجام کار نیز الزامی است.

3- مبلغ قرارداد

منظور از مبلغ قرارداد، همان میزان دستمزد درنظرگرفته‌شده برای کارشناس گمرک است. به‌علاوه، لازم است نحوه پرداخت آن و اطلاعات شماره کارت یا حساب بانکی مورد تأیید کارشناس گمرک نیز مشخص گردد.

4- تعهدات طرفین

بهتر است تعهدات هرکدام از طرفین را در بندهای جداگانه ذکر کرده و به‌تفصیل آن‌ها را توضیح دهید. لازم است بدانید که غالب تعهدات کارفرما در قانون کار تعیین شده و کارفرما در این خصوص قدرت انتخاب چندانی نخواهد داشت. اما تعهدات کارشناس گمرک غالباً تابع توافقات طرفین است. از این رو، لازم است کلیه تعهدات ایشان را در قرارداد قید کرده و نحوه اجرای آن‌ها را نیز مشخص نمایید. 
نکته‌ای که در تعیین تعهدات کارشناس گمرک حائز اهمیت است، شناخت قوانین و مقررات گمرکی کشور، ازجمله قانون امور گمرکی و قانون تعرفه گمرکی، است. همچنین، در قرارداد خود به‌روشنی مشخص کنید که اختیار تصمیم‌گیری درخصوص انجام چه کارهایی با کارشناس گمرک است و در چه مواردی اخذ اجازه کارفرما ضرورت دارد.

آیا درج شرط محرمانگی در قرارداد استخدام کارشناس گمرک ضروری است؟

بدون شک، در هر کسب‌وکاری اطلاعاتی وجود دارد که در اصطلاح حقوقی «اسرار تجاری» کارفرما محسوب می‌شود. درصورت فاش شدن این‌گونه اطلاعات، این احتمال وجود دارد که کسب‌وکار کارفرما در معرض خطر قرار گیرد. به‌منظور آگاهی کارشناس گمرک از این اسرار و همچنین، حصول اطمینان بیشتر از رعایت محرمانگی آن‌ها، بهتر است بندی را در قرارداد به این موضوع اختصاص داده و ضمن تعریف و تعیین اطلاعات محرمانه، کارشناس گمرک را از افشاء آن به هر طریقی منع نمایید.

آیا کارفرما می‌تواند برای حسن انجام کار از کارشناس گمرک درخواست ارائه تضمین کند؟

امروزه در عمده مشاغل، کارفرمایان از کارمندان خود، به‌منظور ضمانت حسن انجام کار، تضمین دریافت می‌کنند تا درصورت ورود خسارت ازجانب آن‌ها به کارفرما، امکان جبران خسارت از محل آن تضمین وجود داشته باشد. نکته مهمی که در بسیاری از موارد مورد غفلت قرار می‌گیرد، نحوه سپردن این تضمین است. لازم است که اطلاعات سند تضمینی، که می‌تواند چک، سفته یا ضمانت‌نامه بانکی باشد، در متن قرارداد قید شود. همچنین، می‌باید در سند قید شود که هدف از تقدیم آن ضمانت حسن انجام کار است. این سند، در وجه کارفرما صادر شده و با پایان همکاری، به کارشناس گمرک مسترد می‌گردد.

آیا قرارداد استخدام کارشناس گمرک قابل‌ فسخ است؟

ماده 25 قانون کار، به‌صراحت اعلام کرده که امکان فسخ قراردادهای کار موقت، ازجانب هیچ‌کدام از طرفین، وجود ندارد. بنابراین، در تعیین مدت قرارداد خود ملاحظات لازم را داشته باشید.
در پایان، پس از امضاء طرفین، لازم است نسخه‌های قرارداد نزد کارفرما، کارشناس گمرک،‌ اداره کار محل و شورای اسلامی کار قرار بگیرد.

چرا باید به قرارداد استخدام کارشناس گمرک لامینگو اعتماد کنید؟

باتوجه به نکات حقوق مذکور، پرواضح است که قرارداد استخدام کارشناس گمرک، قراردادی است که تنظیم آن، علاوه‌بر تسلط بر مقررات قانون کار، نیازمند آگاهی از اصول قراردادنویسی است. متخصصان قراردادهای کسب‌وکار لامینگو، با داشتن تجربه‌ای درخشان در تنظیم انواع قراردادهای همکاری، پیش‌نویس این قرارداد را برای شما تهیه کرده‌اند. در این پیش‌نویس، کلیه موارد لازم ازجمله موضوع قرارداد، تعهدات کارشناس گمرک و کارفرما، شرط محرمانگی، تضمینات و همچنین، موارد تعلیق و فسخ قرارداد لحاظ شده است. درصورتی‌که به‌دنبال قراردادی مطمئن هستید، درنگ نکرده و فایل این پیش‌نویس را دریافت کنید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.