تومان 127,000
قرارداد استخدام مدیر مالی

قرارداد استخدام مدیر مالی

قرارداد استخدام مدیر مالی از پرکاربردترین انواع قراردادهای استخدامی برای کسب‌وکارها بوده که با توجه به اهمیت ویژه شخص مدیر مالی در راهبری تیم مالی و همچنین در وضعیت سلامت مالی یک شرکت و کسب‌وکار از اهمیت به‌سزایی برخوردار است. قرارداد حاضر مطابق با شرایط روز، نیازهای شغلی و دغدغه‌های کارفرمایان و مدیران مالی توسط متخصصان قراردادنویسی و به‌صورت کاملاً حرفه‌ای تنظیم گردیده است. هر بخش از یک سازمان نیازمند داشتن یک رهبر و مدیر جهت پیشبرد هرچه بهتر امور است. در رابطه با بخش مالی و حسابداری هر کسب‌وکار و شرکت نیز مدیر مالی به‌عنوان رهبر تیم مالی، وظیفه مدیریت و ایجاد هماهنگی را دارد. مدیر مالی دارای وظایف متعدد و حیاتی بوده که تنظیم قرارداد استخدامی با ایشان را به یک امر الزامی و مهم تبدیل می‌کند. لامینگو با توجه به نیازهای کاربران و اهمیت سمت مدیر مالی برای کسب‌وکارها اقدام به تنظیم قرارداد استخدام مدیر مالی حرفه‌ای و از هر جهت مطمئن کرده است.

آخرین بروزرسانی: 1402/12/02
تعداد صفحات: 10

قرارداد استخدام مدیرمالی چه نوع قراردادی است؟

قرارداد تهیه شده توسط تیم حقوقی لامینگو، قراردادی بر اساس مقرره‌های مندرج در قانون کار است. مطابق قانون کار قراردادهای استخدامی شامل قرارداد دائم، قرارداد موقت و قرارداد کار معین می‌شوند. امروزه کمتر کسی به سمت قراردادهای استخدام دائم رفته و در نتیجه قرارداد استخدام مدیر مالی تهیه شده توسط متخصصان حقوقی ما یک نوع قرارداد استخدام موقت محسوب می‌شود. هرچند با این حال طرفین می‌توانند با توافق یکدیگر آن را به قرارداد استخدام دائم مدیر مالی تبدیل کنند. از سوی دیگر ممکن است کسب‌وکارها نیازمند استخدام مدیر مالی به‌صورت پاره وقت باشند، که این مورد نیز می‌تواند در قرارداد حاضر ذکر گردد.

این قرارداد چه کمکی به شما می‌کند؟

قرارداد استخدام مدیر مالی از جمله فرم‌های حقوقی مطابق با قوانین وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی کشور است که امکان استخدام قانونی نیروی کار حرفه‌ای را به شما می‌دهد. این قرارداد مطابق با قوانین کار، شامل تعریف مدت زمان دوره آزمایشی، ساعت کاری روزانه به همراه تعطیلات، مزایای قانونی کارگر و شرح وظایف تخصصی این پست به همراه محرمانگی اطلاعات و نحوه حل اختلافات احتمالی است. وجود قرارداد مناسب برای استخدام مدیر مالی از بروز اختلاف بین طرفین و صرف زمان و هزینه کلان جلوگیری می‌کند. همچنین در صورت بروز اختلاف ادعا بسیار راحت‌تر اثبات می‌شود. به‌طور کلی نیز با وجود قرارداد، موضوع تعهد مطابق انتظارات طرفین به خوبی انجام می‌شود.

مشخصات و مندرجات مربوط به قرارداد

1. مشخصات طرفین
مواردی مانند نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره شناسنامه، نشانی و کد پستی، شماره تماس و غیره از مهم‌ترین اطلاعات مدیر مالی است. همچنین در خصوص شخص حقوقی، یعنی شرکت استخدام‌کننده نیز باید شماره ثبتی شرکت نیز قید شود.
2. موضوع قرارداد
موضوع نمونه قرارداد مدیر مالی عموماً با هدف استخدام مدیر مالی است که باید در متن قرارداد ذکر شود.
3. مدت قرارداد
با توجه به اینکه نوع قرارداد مدیر مالی، قرارداد کار موقت می‌باشد، لازم است مدت زمان قرارداد در متن آن ذکر شود. این مدت معمولاً یک‌ساله است.
4. ساعات کار
متن قانون کار به‌صراحت عنوان کرده است میزان ساعت کاری نباید از ۸ ساعت در شبانه‌روز و ۴۴ ساعت در هفته تجاوز کند. با توجه به این حداکثر قانونی باید طرفین در خصوص ساعات کاری و ساعت شروع و اتمام کار در متن قرارداد توافق کنند.
5. محل انجام کار
محل انجام کار مدیر مالی باید در متن قرارداد ذکر شود و مشخصات آن به‌طور دقیق بیان شود.
6. حقوق و مزایا
در این بخش باید حقوق و مزایای مدیر مالی، از جمله حقوق پایه، بیمه‌ها، پاداش‌ها، بن‌های خرید، مسئولیت‌های پرداخت مالیات و سایر موارد مربوط به پرداخت حقوق و مزایا مشخص شود. مبلغ قراردادهای کار که تحت عنوان دستمزد یا حق‌السعی نیز شناخته می‌شود باید با حداقل حقوق وزارت کار هم‌خوانی داشته باشد.
7. تعهدات مدیر مالی
در قرارداد استخدام مدیر مالی از مهم‌ترین مواد، بحث وظایف و تعهدات مدیر مالی است. با توجه به اهمیت وجود مدیر مالی برای یک سازمان و همچنین با توجه به نقش پررنگ ایشان در سلامت مالی یک کسب‌وکار، تبیین دقیق وظایف و تعهدات شخص در سمت مدیریت مالی و همچنین تعیین ضمانت اجراهای مناسب در صورت نقض هریک از تعهدات از اهمیت به‌سزایی برخوردار است. متخصصان حقوقی لامینگو با در نظر گرفتن شرایط شغلی و دغدغه‌های کارفرمایان و مدیران مالی قراردادی کاملاً حرفه‌ای و مبتنی بر نیازهای روز تنظیم کرده‌اند. برخی از وظایف مدیر مالی عبارت است از:
• مدیریت و راهبری تیم مالی
• تنظیم صورت‌جلسه‌های مالی به صورت ماهیانه و سالیانه
• تبیین استراتژی‌های مالی در راستای پیشرفت کسب‌وکار
• تجزیه و تحلیل وضعیت رقبای کارفرما و بازار موضوع فعالیت
• انجام تصمیم‌گیری‌های مالی اساسی در محل کار
به‌طور کلی مدیر مالی باید بتواند حسابداری شرکت را مدیریت کند. او باید اطمینان حاصل کند که تمامی فعالیت‌های حسابداری شرکت به درستی انجام شده و گزارشات مالی به‌صورت دقیق و موثق تهیه شده‌اند. همچنین مدیر مالی باید بودجه شرکت را مدیریت کند. او باید بودجه‌های بخش‌های مختلف شرکت را تهیه کند و همچنین نظارت بر پیشرفت اجرای بودجه داشته باشد.
در کنار وظایف اختصاصی که شخص در سمت مدیریت مالی بر عهده دارد، وظایف عمومی از جمله حضور به موقع در محل کار، اطلاع به کارفرما در رابطه با دریافت مرخصی، رعایت حسن معاشرت در محل کار، رعایت و اجرای ضوابط و دستورالعمل‌های مشخص شده از جانب کارفرما و مواردی از این قبیل را نیز بر عهده دارد.
8. تعهدات کارفرما
کارفرما باید کلیه تعهداتی را که به موجب این قرارداد بر عهده دارد به‌نحو تمام و کمال اجرا کند و از تاریخ شروع به کار مدیر مالی، ایشان را نزد سازمان تأمین اجتماعی و در صورت لزوم، سایر مراکز بیمه‌گر، بیمه کند. قرارداد یک توافق دو طرفه بوده و در همین راستا یک قرارداد استخدامی به انجام وظایف و تعهدات تنها از جانب شخص مدیر مالی محدود نمی‌شود. کارفرما نیز در مقابل شخص مدیر دارای مسئولیت‌هایی بوده که این تعهدات از جمله شامل تعهد به پرداخت حقوق و مزایا مطابق قانون کار و در مواعد مشخص، فراهم نمودن وسایل و ابزار کاری شخص مدیر مالی، فراهم کردن تجهیزات، نرم‌افزارها و زیرساخت‌های لازم و مواردی از این دست می‌شود. همچنین او وظیفه ارائه حمایت و همکاری لازم در تصمیم‌گیری‌های مالی مهم و ارائه اطلاعات واقعی و دقیق را برعهده دارد.
9. شرط محرمانگی و شرط‌عدم افشای اطلاعات
مدیر مالی به دلیل دسترسی به اطلاعات مالی شرکت یا مؤسسه‌ای که با آن همکاری می‌کند، شغل مهمی را به عهده دارد و به تناسب سمت شغلی خود، تمام اطلاعات مالی و گردش حساب‌های شرکت را مشاهده می‌کند. بنابراین شرط محرمانگی و شرط‌عدم افشای اطلاعات، کارمند را ملزم می‌کند که اطلاعات شرکت یا سازمان را نزد شخص دیگری فاش نکند. فراموش نکنید که مهم‌ترین مدارک، اسناد و اطلاعات شما در اختیار مدیر مالی قرار می‌گیرد، بنابراین شرط محرمانگی در قرارداد منعقده با مدیر مالی حائز اهمیت دوچندانی بوده و باید به‌صورت کاملاً حرفه‌ای و مطابق با موارد حقوقی لازم در قرارداد آورده شود. نکات مهم حقوقی در یک شرط محرمانگی وعدم افشای اطلاعات، تعیین مصادیق اطلاعات محرمانه، مدت شرط محرمانگی، تبیین مصادیق افشای اطلاعات و همچنین ضمانت اجرای نقض این تعهد برای مدیر مالی است. فراموش نکنید که این شرط تنها توافقی به نفع کارفرما نبوده بلکه برای مدیر مالی نیز یک آرامش خاطر نسبی را به جهت کاهش بروز اختلافات، به همراه خواهد داشت.
10. حل اختلافات
اصولاً اختلافات قراردادهای کار در وهله اول به واسطه مذاکره و سازش قابلیت رفع دارند که باید در متن قرارداد در مورد شیوه آن تصریح شود.
اگر قصد استخدام مدیر مالی را دارید، لامینگو در کنار شماست!
وکلای خبره و متخصصان قراردادنویسی ما در لامینگو با داشتن سال‌ها تجربه و تنظیم صدها قرارداد استخدامی، قراردادی مطابق با شرایط شغلی و مقرره‌های قانونی به‌صورت کاملاً حرفه‌ای تنظیم کرده و در اختیار شما عزیزان قرار داده‌اند. فراموش نکنید که اولین گام در راستای داشتن همکاری قانونی و مطمئن، تنظیم قرارداد استاندارد و اصولی است. در صورت نیاز به یک نمونه قرارداد استخدام مدیر مالی و یا هر قرارداد استخدامی دیگری، شما می‌توانید قرارداد مورد نظرتان را در سریع‌ترین زمان ممکن از لامینگو دانلود و دریافت کنید.

سوالات متداول

1. قرارداد مدیرمالی چیست و بین چه افرادی منعقد می‌گردد؟

یکی از انواع قرارداد کاری، قرارداد مدیر مالی یا همان قرارداد کار مدیر مالی است. این توافق به عنوان یک قرارداد حقوقی بین شرکت و مدیر مالی منعقد می‌شود. در این قرارداد، شرایط و ضوابط مربوط به شغل مدیر مالی تعیین می‌شود و حقوق و مزایای او به‌طور دقیق مشخص می‌گردد.

2. آیا نمونه قرارداد استخدام مدیر مالی از جمله قراردادهای دائمی است؟

خیر، این نوع قرارداد معمولاً برای مدت موقت (حدوداً یک ساله) تنظیم می‌شود و در صورت توافق طرفین قابل تمدید است.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885
تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.