تومان 137,000
قرارداد خرید و فروش کابینت

قرارداد خرید و فروش کابینت

بسیار پیش می‌آید که شخصی بخواهد کابینت استفاده‌شده در آشپزخانه‌ی خود را به دلایل مختلفی چون بازسازی خانه، تعویض کابینت‌های موجود و غیره بفروشد. یا اینکه به جای انعقاد قرارداد پیمانکاری با کابینت‌کار، کابینت‌های آماده و ساخته‌شده در مغازه و یا کارگاه را بخرد و در خانه‌ی خود مورد استفاده قرار دهد. در صورتی که به دنبال قرارداد خریدوفروش کابینت اصولی و دقیق هستید و ابهاماتی در خصوص تنظیم حرفه‌ای این قرارداد در ذهن دارید، در ادامه ما را دنبال کنید.

آخرین بروزرسانی: 1402/05/15
تعداد صفحات: 9

اگر قصد تعمیر خانه‌ی خود را دارید و می‌خواهید تحولی به دکوراسیون موجود دهید، حتماً اولین قسمتی که فکر تغییر آن را دارید، کابینت‌های آشپزخانه‌ی خود است. یا ممکن است شروع به ساخت ملکی کرده‌اید و نوبت به نصب کابینت رسیده است. برای انجام این امور، نیازمند انعقاد قرارداد خریدوفروش با فروشنده کابینت، هستید. در ادامه قصد داریم به مهمترین نکات تنظیم این قرارداد بپردازیم:

1- حتماً در قرارداد خرید و فروش کابینت خود، به مشخصات دقیق کابینت بپردازید:

از آنجایی که تنوع جنس و انواع تجهیزات به کار رفته در کابینت، متنوع است، مشخص کردن حدود تعهد مهم فروشنده مبنی بر تحویل کابینت مطابق با مشخصات تعیین‌شده در قرارداد، به منظور جلوگیری از بروز اختلافات احتمالی آتی ضروری است. بدین منظور اطلاعات مهمی از ویژگی کابینت موضوع قرارداد از قبیل جنس کابینت (از قبیل هایگلس، اِم‌دی‌اِف و غیره)، مشخص کردن انواع یراق‌آلات استفاده‌شده در کابینت از قبیل چون لولاها، جک‌ها، دستگیره‌ها، ریل‌ها و غیره بایستی در قرارداد به صورت دقیق درج گردد. در صورتی که خریدوفروش کابینت به صورت آنلاین انجام پذیرد، فروشنده مطابق ماده ۳۳ قانون تجارت الکترونیک، باید اطلاعات جامع کابینت را در وب‌سایت خود بگذارد و تصویر کامل کابینت از تمام ابعاد و امکان بازدید حضوری از آن را در صورت امکان برای خریدار فراهم نماید.

۲- شرایط پرداخت مبلغ قرارداد را با توافق یکدیگر تعیین کنید:

خریدار می‌تواند مبلغ قرارداد را به صورت یکجا پرداخت کند و یا اینکه در قالب دو مرحله یکی به صورت پیش‌پرداخت و دیگری پس از تحویل کابینت و یا در زمان مورد توافق، پرداخت کند. همچنین در صورتی که خریدار از فروشنده بخواهد کابینت را در محل خانه و یا هر جای دیگری نصب نماید، می توان با تعیین پرداخت مبلغ جداگانه، این مورد را نیز پیش‌بینی نمود.

۳- تعیین تاریخ و محل تسلیم کابینت موضوع قرارداد:

از منظر مشخص‌کردن حدود دقیق تعهد فروشنده، بسیار اهمیت دارد که زمان و محل مورد تأیید طرفین به منظور تحویل کابینت به خریدار را در قرارداد تعیین کرد. در قرارداد خریدوفروش کابینت لامینگو این موارد با جزئیات لحاظ گردیده است.

۴- مهمترین تعهدات فروشنده و خریدار کابینت:

یکی از مهمترین تعهدات فروشنده، تحویل کابینت کاملاً منطبق بر مشخصات تعیین‌شده در قرارداد خریدوفروش کابینت است. همچنین فروشنده صرفاً وظیفه دارد کابینت را به شخص خریدار و یا هر شخص تعیین‌شده از جانب وی بفروشد و در صورت انتقال به شخص ثالث، می‌توان امکان فسخ برای خریدار و یا ضمانت اجرای متناسب دیگری برای وی درنظر گرفت. از دیگر تعهدات مهم فروشنده، تحویل اسناد و مدارک همراستای قرارداد خریدوفروش کابینت از قبیل ضمانت‌نامه و گارانتی، فاکتور رسمی فروش و غیره، از طرق مورد تایید طرفین به خریدار است. 
از سویی دیگر، خریدار تعهد دارد که قبل از اقدام به خرید، سلامت ظاهری و عدم معیوب بودن کابینت را بسنجد و با آگاهی نسبت به خرید اقدام کند. همچنین خریدار وظیفه دارد اسناد و مدارک لازم در راستای قرارداد مانند گارانتی، فاکتور فروش و غیره را قبل از امضاء آن‌ها مطالعه کند. از سایر تعهدات مهم خریدار، حضور در محل نصب کابینت در تاریخ تعیین تحویل کابینت در قرارداد خریدوفروش کابینت است. در صورتی تخطی، خریدار بایستی خسارات فروشنده را از این بابت جبران کند.

5- پیش‌بینی اختیار فسخ قرارداد خرید و فروش کابینت

طرفین می‌توانند به جای انتخاب دادگاه و سایر مراجع قضائی به منظور خاتمه دادن به قرارداد خریدوفروش کابینت، از طریق پیش‌بینی شرایط فسخ در قرارداد خود، به این مقصود برسند. لذا خریدار می‌تواند در صورتی که کابینت مطابق شرایط تعیین‌شده نباشد و یا در صورت انتقال به غیر از سوی فروشنده، یکجانبه قرارداد را پایان دهد. 

6- سایر بندهای مهم پیش‌بینی‌شده در قرارداد خرید و فروش کابینت لامینگو

بروز شرایطی همچون فورس ماژور و یا قوه قهریه مانند وقوع سیل، زلزله و سایر حوادث غیرقابل‌پیش‌بینی می‌تواند موجب توقف کوتاه یا بلندمدت انجام تعهدات قراردادی گردد. می‌توان در قرارداد در مورد این امور تصمیم‌گیری کرد و تعیین کرد که پس از گذشت مدت زمان متعارف، قرارداد قابلیت فسخ داشته باشد. همچنین در قرارداد خریدوفروش کابینت لامینگو به تعیین مراجع حل‌وفصل اختلاف طرفین در صورت بروز، از قبیل مراجعه به داوری و یا دادگاه توجه شده است.

:قرارداد خرید و فروش کابینت لامینگو

لامینگو با بهره‌گیری از دانش و تخصص تیم حقوقی خود، قرارداد خریدوفروش کابینت را مبتنی بر قوانین متعدد از قبیل قانون مدنی و تجارت الکترونیک تنظیم کرده است. قرارداد خریدوفروش کابینت لامینگو دارای تمامی نکات حقوقی و استانداردهای لازم در خصوص این نوع قراردادها است. امیدواریم با استفاده از قرارداد خریدوفروش کابینت ما، معامله‌ای لذت‌بخش را تجربه کنید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885
تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.