تومان 75,000
قرارداد اجاره کانکس

قرارداد اجاره کانکس

امروزه به‌دلیل بالا رفتن هزینه‌های اجاره مسکن و مغازه، افراد بسیاری به اجاره کانکس روی می‌آورند. قرارداد اجاره کانکس می‌تواند با اهداف مختلفی ازجمله سکونت، برگزاری نمایشگاه یا رویداد یا ارائه خدمات منعقد شود. این قرارداد، تابع قواعد عمومی مربوط به عقد اجاره است. در این قرارداد، ذکر نکاتی همچون هدف اجاره و نحوه استفاده از کانکس، شروع و پایان مدت قرارداد، مبلغ قرارداد (اجاره‌بها) و نحوه پرداخت آن، هزینه‌ها، تعهدات طرفین و موارد فسخ قرارداد الزامی است. می‌توانید با دانلود پیش‌نویس این قرارداد، بدون نیاز به گذراندن وقت، از قراردادی مطمئن که با رعایت کلیه اصول و قواعد حقوقی نوشته شده است، برخوردار شوید.

6
تعداد صفحات:
1399/12/10
آخرین بروزرسانی:
تومان 75,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد اجاره کانکس

موضوع کلیه قراردادهای اجاره، در اصطلاح حقوقی، «تملیک منفعت» مورد اجاره است. در این قرارداد، موجر منافع مال خود را برای مدتی معین به مستأجر انتقال داده و در ازای آن، از مستأجر مبلغی به‌عنوان مال‌الاجاره یا اجاره‌بها دریافت می‌کند.

در قرارداد اجاره کانکس چه مواردی ذکر می‌شود؟

1- معرفی طرفین قرارداد

قرارداد نیز، مانند تمامی قراردادها، با معرفی طرفین آن آغاز می‌شود. لازم است در ابتدای قرارداد، طرفین آن را معرفی کرده و اطلاعات هویتی آن‌ها را، ازجمله کد ملی، شماره شناسنامه، شماره تماس، نشانی و کد پستی، به‌طور کامل بیان کنید.

2- تعیین مشخصات مورد اجاره و نوع بهره‌برداری مستأجر از آن

لازم است در قرارداد خود، بندی را به بیان ویژگی‌های دقیق مشخصات مورد اجاره اختصاص دهید. بیان این ویژگی‌ها، برای هردو طرف قرارداد سودمند است؛ ازطرفی، باعث اطمینان خاطر مستأجر نسبت به تحویل گرفتن همان چیزی است که مد نظر داشته است. از سوی دیگر، ذکر این ویژگی‌ها در قرارداد، از سوءاستفاده بعدی مستأجر جلوگیری خواهد کرد و درصورتی‌که ازجانب مستأجر آسیبی به مال وارد شود، احتمال انکار آن وجود نخواهد داشت.
همچنین، لازم است هدف مستأجر از اجاره کانکس و زمینه بهره‌برداری او در قرارداد قید شود.

3- ذکر مدت قرارداد

قرارداد اجاره، ماهیتاً یک قرارداد موقت یا مدت‌دار است؛ از این جهت ذکر آغاز و پایان مدت آن در قرارداد از اهمیت بالایی برخوردار است.

4- تعیین مال‌الاجاره یا اجاره‌بها و شیوه پرداخت آن

پرداخت مبلغ قرارداد اجاره کانکس، ممکن است به‌صورت رهن کامل، اجاره‌بها یا ترکیبی از هردو باشد. ممکن است به‌منظور اخذ ضمانت، مبلغی به‌عنوان ودیعه یا رهن از مستأجر دریافت شود تا درصورت ورود آسیب ازجانب مستأجر به کانکس یا عدم پرداخت اجاره‌بها توسط او، موجر بتواند خسارت وارده را از محل آن جبران نماید.
به هر حال، لازم است میزان رهن و اجاره‌بها به‌همراه تاریخ و شیوه پرداخت آن در قرارداد مشخص گردد. چنانچه برای دریافت ودیعه یا اجاره‌بها، از اسنادی مانند چک استفاده شود، لازم است کلیه اطلاعات مربوط به سند تقدیمی در قرارداد قید گردد.

5- تعیین هزینه‌های اجرای تعهدات قراردادی ازجمله حمل‌ونقل کانکس

هزینه اجرای تعهدات با مبلغ قرارداد متفاوت است. منظور از هزینه، پرداخت مبالغی مانند حمل‌ونقل کانکس است. لازم است کلیه هزینه‌های اجرای تعهدات را در قرارداد قید کنید تا از اختلافات آتی جلوگیری گردد.

6- تعهدات موجر و مستأجر

از مهم‌ترین تعهدات مستأجر، این است از کانکس مورد اجاره در راستای همان هدفی استفاده یا بهره‌برداری کند که با موجر درمورد آن توافق کرده است. در غیر این صورت، مستأجر ناقض تعهد شناخته شده و می‌بایست خسارات وارده به موجر را جبران نماید. همچنین، مستأجر موظف است از کانکس موضوع قرارداد به‌خوبی نگهداری کرده و آن را، به همان شکلی که از موجر تحویل گرفته است، به او بازگرداند.
ممکن است در طول مدت زمان قرارداد، نیاز به تعمیرات جزئی یا کلی کانکس وجود داشته باشد. بهتر است در بند تعهدات مستأجر ذکر کنید که مسئولیت انجام کدام تعمیرات بر عهده او است.
موجر و مستأجر، هردو مکلف به رعایت زمان‌بندی‌های مذکور در قرارداد هستند و باید مورد اجاره را در زمان مشخص و مکان تعیین‌شده در قرارداد به طرف مقابل خود تحویل دهند.

قرارداد اجاره کانکس در چه صورتی قابل فسخ است؟

موارد فسخ قانونی قرارداد اجاره بسیار محدود بوده و اجرایی کردن آن در محاکم قضایی با چالش‌های زیادی همراه است. از این رو، بهتر است در قرارداد خود موارد ایجاد حق فسخ برای هریک از طرفین را به‌وضوح مشخص کنید.

فورس‌ماژور یا قوه قهریه در قرارداد اجاره کانکس

فورس‌ماژور یا قوه قهریه، به شرایطی گفته می‌شود که اجرای تعهدات قراردادی برای یکی از طرفین، به دلیلی که خارج از کنترل و اراده طرفین است و امکان از بین بردن آن نیز وجود ندارد، برای مدتی غیر ممکن می‌شود. در این شرایط، طرف قرارداد که نتوانسته تعهدات خود را ایفا کند، ناقض شناخته نشده و قانوناً مسئول جبران خسارات نخواهد بود. 
شما می‌توانید با پیش‌بینی فورس‌ماژور در قرارداد خود، درمورد آن تصمیم‌گیری کنید؛ برای مثال، می‌توانید درصورت طولانی شدن شرایط فورس‌ماژور برای مدتی مشخص، برای طرف دیگر قرارداد حق فسخ قائل شوید.

شیوه و مرجع حل‌وفصل اختلافات

مراجعه به دادگاه‌های حقوقی، گزینه‌ای است که همیشه برای افراد وجود دارد. اما درصورت تمایل، شما می‌توانید از سازوکار داوری استفاده کرده و به‌جای دادگاه، اختلاف خود را به شخص یا هیئتی به‌عنوان داور ارجاع بدهید. حکم داور، همانند احکام صادره از دادگاه، قابلیت اجرای قانونی دارد.
در نهایت، لازم است قرارداد در 2 نسخه تنظیم شده و پس از امضاء تمامی صفحات توسط طرفین قرارداد، نسخه‌ای نزد هریک قرار گیرد.

چرا باید به قرارداد اجاره کانکس لامینگو اعتماد کنید؟

باتوجه به نکات و چالش‌های حقوقی مذکور، تنظیم قرارداد اجاره کانکس توسط متخصصان حوزه قراردادنویسی، امری ضروری به‌نظر می‌رسد. تیم حقوقی مجموعه لامینگو، پیش‌نویس این قرارداد را آماده کرده و پس از بارها بازبینی، آن را در اختیار شما قرار داده است. در این قرارداد، کلیه نکات حقوقی لازم، از نحوه تعیین موضوع قرارداد گرفته تا فورس‌ماژور و حل‌وفصل اختلافات، ذکر شده است. می‌توانید هم‌اکنون این قرارداد را دانلود کرده و سؤالات خود را از ما بپرسید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.