تومان 75,000
قرارداد اجاره لودر

قرارداد اجاره لودر

امروزه به‌دلیل افزایش قیمت‌ها، بسیاری از افراد اجاره لودر را به خرید آن ترجیح می‌دهند. لازم است پیش از تنظیم قرارداد اجاره لودر، قوانین و مقررات مربوط به آن را به‌خوبی بشناسیم. از نظر اصول کلی حقوقی، این قرارداد تابع قواعد عمومی مربوط به عقد اجاره است. ازجمله موارد مهم هنگام تنظیم قرارداد، تعیین مدت آن و میزان اجاره‌بها یا مال‌الاجاره است. همچنین، لازم است هنگام نوشتن قرارداد خود به موارد خاص این قرارداد مانند بیمه لودر توجه داشته باشید. در قرارداد پیش رو که توسط تیم حقوقی لامینگو نوشته شده است، علاوه‌بر کلیه نکات حقوقی قراردادهای اجاره، مقتضیات خاص اجاره لودر نیز مد نظر قرار گرفته است.

7
تعداد صفحات:
1399/12/07
آخرین بروزرسانی:
تومان 75,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد اجاره لودر

در قرارداد اجاره لودر، درج چه نکاتی الزامی است؟

قرارداد اجاره لودر نیز، مانند هر قرارداد دیگری، با معرفی طرفین آن آغاز می‌شود. در این بخش لازم است کلیه اطلاعات هویتی طرفین ازجمله کد ملی، شماره شناسنامه، شماره تماس، نشانی و کد پستی ذکر شود. هدف از ارائه این اطلاعات، آسان بودن پیگیری‌های احتمالی است. از این جهت، لازم است در قرارداد خود آدرسی را قید کنید که می‌خواهید مقصد ابلاغات حقوقی و قضایی باشد. همچنین، می‌توانید بندی جداگانه به اقامتگاه قانونی طرفین اختصاص داده و مقصد ابلاغات را تعیین نمایید.
پس از معرفی طرفین، نوبت به ذکر موضوع قرارداد و ویژگی‌های لودر مورد اجاره می‌رسد. لازم است در این بخش دقت کافی را به خرج داده و ویژگی‌هایی را که برای شما اهمیت دارد، قید کنید. همچنین، زمینه استفاده مستأجر از لودر می‌بایست مشخص گردد.
ازجمله موارد دیگر که لازم است در قراردادهای اجاره ذکر شود، مدت قرارداد است. عقد اجاره ذاتاً یک قرارداد موقت است و لازم است تعیین زمان شروع و پایان آن الزامی است.

تعیین مبلغ قرارداد اجاره لودر و شیوه پرداخت آن

اجاره لودر ممکن است به طرق مختلف انجام گیرد؛ برخی رهن کامل، برخی فقط پرداخت اجاره‌بها و بعضی نیز ترکیبی از هردو را انتخاب می‌کنند. نکته مهم در نوشتن بند مبلغ قرارداد، تعیین تاریخ پرداخت و نحوه آن است. لازم است اطلاعات شماره کارت یا حساب مورد تأیید مالک لودر یا موجر به‌درستی ذکر شود. همچنین، اگر سندی مانند چک به موجر تقدیم شده است، لازم است اطلاعات مربوط به آن را در قرارداد خود قید کنید.

اهمیت تعیین هزینه‌های قرارداد اجاره لودر و کسورات قانونی

یکی از مواردی که لازم است در قرارداد خود به آن اشاره کنید، مسئولیت پرداخت هزینه‌هایی مانند سوخت لودر است. ازطرفی، تکلیف پرداخت برخی کسورات قانونی مانند بیمه لودر و مالیات آن نیز باید در قرارداد مشخص شود.

تعهدات موجر و مستأجر

ازجمله تعهداتی که می‌توان برای مستأجر در قرارداد تعیین کرد، استفاده از لودر مورد اجاره در همان جهتی است که با موجر توافق شده است. همچنین، مستأجر موظف است در حد متعارف از لودر نگهداری کرده و در نهایت آن را، به همان شکلی که از مالک یا موجر تحویل گرفته بود، به او برگرداند.
ازجمله مواردی که لازم است درخصوص آن تصمیم‌گیری کنید، تعمیرات لودر است. در قرارداد خود تعیین کنید که مسئولیت و هزینه تعمیرات بر عهده چه کسی خواهد بود. به‌علاوه، طرفین قرارداد موظفند زمان‌بندی‌های تعیین‌شده در قرارداد را رعایت کنند.

آیا قرارداد اجاره لودر قابل فسخ است؟

به‌طور کلی، امکان فسخ قراردادهای اجاره وجود ندارد مگر در برخی موارد تعیین‌شده در قانون. اما واقعیت این است که هرچند برخی موارد فسخ در قانون پیش‌بینی شده، در عمل اجرایی کردن آن با چالش‌های زیادی روبروست. از این جهت، بهتر است چنانچه احتمال می‌دهید در موارد خاصی قصد فسخ قرارداد را داشته باشید، آن را در قرارداد خود قید کنید.

‌فورس‌ماژور یا قوه قهریه

یکی از مواردی که بهتر است در قرارداد خود به آن اشاره کنید، بحث فورس‌ماژور یا قوه قهریه است. گاهی ممکن است به‌دلیل بروز حوادثی خارج از کنترل و اختیار طرفین، امکان اجرای تعهدات از بین برود. مطابق قوانین ما، در چنین شرایطی فرد ناقض تعهدات شناخته نشده و ملزم به جبران خسارات وارده به طرف مقابل نخواهد بود. اما شما می‌توانید در قرارداد خود به این موضوع پرداخته و درخصوص آن تصمیم‌گیری‌هایی داشته باشید. یکی از این تصمیم‌گیری‌ها می‌تواند پیش‌بینی حق فسخ باشد.

حل‌وفصل اختلافات

مراجعه به دادگاه‌های حقوقی و قضایی، یکی از شیوه‌های حل‌وفصل اختلافات است که همیشه می‌تواند گزینه شما باشد. اما یک نهاد دیگر که کمتر شناخته شده است، نهاد داوری است؛ به این معنا که طرفین با توافق یکدیگر تصمیم می‌گیرند به‌جای مراجعه به دادگاه یا مراجع قضایی، شخص یا هیئتی را به‌عنوان داور برگزیده و اختلافات خود را برای رسیدگی به داور ارجاع دهند. 
نهاد داوری، یکی از شیوه‌های حل اختلاف پیش‌بینی‌شده در قانون آیین دادرسی مدنی ماست و به همان اندازه احکام صادره از دادگاه قدرت اجرایی دارد. 

نکات پایانی

پس از تنظیم قرارداد خود براساس اصول حقوقی، لازم است کلیه صفحات قرارداد توسط طرفین امضاء شود و نسخه‌ای از آن در اختیار هردو (موجر و مستأجر) قرار بگیرد. همچنین، ضمیمه مدارکی ازجمله کپی مدارک شناسایی طرفین و سند مالکیت لودر را فراموش نکنید. اگر قرارداد شما توسط شاهد امضاء شده است، لازم است اطلاعات شاهد را در قرارداد قید کرده و مدارک شناسایی او را نیز ضمیمه قرارداد خود کنید.

چرا باید برای تنظیم قرارداد اجاره لودر به تیم حقوقی لامینگو اعتماد کنید؟

باتوجه به موارد ذکرشده، قرارداد اجاره لودر پیچیدگی‌هایی دارد که اهمیت تنظیم آن توسط افراد باتجربه را دوچندان می‌کند. متخصصان حوزه قراردادنویسی در مجموعه لامینگو، پیش‌نویس این قرارداد را آماده کرده و فایل آن را در اختیار شما قرار داده‌اند. در این قرارداد، کلیه نکات لازم ازجمله حقوق و تعهدات طرفین، موارد فسخ، فورس‌ماژور و شیوه‌های مختلف حل‌وفصل اختلافات لحاظ شده است. ازطرفی، استفاده از یک پیش‌نویس قرارداد آماده، سرعت قابل توجهی به روند پیشبرد کارهای شما می‌بخشد. بنابراین، تردید نکرده و این قرارداد را دانلود کنید. درصورت وجود هرگونه سؤال یا ابهام، تیم حقوقی ما آماده خدمت‌رسانی به شماست.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.