تومان 127,000
قرارداد استخدام کارشناس خودرو

قرارداد استخدام کارشناس خودرو

کارشناسی خودرو از امور تخصصی در رابطه با ارزیابی و سنجش انواع خودروها از لحاظ سلامت ظاهری و فنی آنها است. کارشناسی خودرو در بسیاری از مواقع پیش از خرید و فروش خودرو صورت گرفته و درنهایت کارنامه‌ای مبنی بر ارزیابی نهایی خودرو به شخص متقاضی تحویل می‌گردد. با توجه به تخصصی بودن امر کارشناسی ماشین، شرح وظایف شغلی و قانونی شخص کارشناس در قرارداد استخدام کارشناس خودرو دارای اهمیت به‌سزایی است. برای آشنایی بیشتر با مفاد مندرج در این قرارداد مطالعه ادامه این نوشتار توصیه می‌گردد.

10
تعداد صفحات:
1402/05/15
آخرین بروزرسانی:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد استخدام کارشناس خودرو

کارشناسی خودرو یکی از مهم‌ترین امور در راستای سنجش و ارزیابی سلامت ظاهری و فنی خودرو است. کارشناسی خودرو شامل امور مختلفی از کارشناسی رنگ خودرو، کارشناسی بدنه و اتاق خودرو گرفته تا تست رانندگی یا همان drive test را نیز شامل می‌شود. اولین گام حقوقی در راستای استخدام کارشناس خودرو، رسیدن به توافقات لازم برای انجام فعالیت‌ها توسط این شخص است که این امر از طریق تنظیم قرارداد استخدام کارشناس خودرو میسر می‌شود. مجموعه  حقوقی لامینگو با در نظر گرفتن دغدغه‌های شغلی و قانونی کارفرما و شخص استخدام شونده، اقدام به تنظیم قرارداد استخدامی استاندارد و منصفانه‌ای نموده و در دسترس کاربران قرار داده است.

کارشناسی خودرو شامل چه مواردی می‌شود؟

همان‌طور که بیان شد کارشناسی خودرو دربردارنده وظایف و امور مختلفی بوده که با توجه به مدل خودرو و میزان تخصص شخص کارشناس به دسته‌بندی متنوعی تقسیم می‌گردد. برخی از این تقسیم‌بندی‌ها شامل:

1. کارشناسی رنگ خودرو
2. کارشناسی فنی خودرو
3. کارشناسی میزان کارکرد خودرو
4. کارشناسی آپشن‌ها و تجهیزات جانبی خودرو
5. تست رانندگی (drive test)

قرارداد استخدام کارشناس خودرو لامینگو چه نوع قراردادی است؟

قراردادهایی که در راستای شروع همکاری و استفاده از خدمات و تخصص اشخاص می‌شود با عنوان قرارداد کار شناخته می‌شود. در یک دسته‌بندی کلی قراردادهای کار به دو دسته قرارداد استخدامی مطابق قانون کار و قرارداد پیمانکاری یا پروژه‌ای تقسیم می‌شود. در رابطه با کارشناس خودرو با توجه به ماهیت و نوع فعالیت این شخص قرارداد تنظیم شده برای ایشان از انواع قراردادهای کار استخدامی تحت تابعیت قانون کار بوده و با توجه به محدود بودن زمان فعالیت شخص از انواع قراردادهای استخدام موقت محسوب می‌شود.

وظایف کارشناس در قرارداد استخدام کارشناس خودرو دربردارنده چه مواردی است؟

با توجه به اهمیت تعیین وظایف شخص کارشناس خودرو در طول مدت همکاری با کارفرما و تا پایان قرارداد، تبیین دقیق وظایف و حتی ارائه شرحی از آنها و ضمیمه کردن آن به پیوست قرارداد امری تسهیلگر و کمک‌کننده خواهد بود. ما در مجموع حقوقی لامینگو سعی کرده‌ایم تا با در نظر گرفتن دغدغه‌های حقوقی و شغلی هر یک از طرفین به صورت تخصصی وظایفی را برای هر دو طرف مشخص کنیم. در ادامه به بیان برخی از این وظایف و تعهدات خواهیم پرداخت.
1. حضور به موقع کارشناس در محیط کار و محل‌های اعزامی جهت کارشناسی خودرو
2. تنظیم و ارائه گزارش‌های لازم مطابق با ضوابط مشخص شده از طرف کارفرما به مشتریان
3. شرکت در جلسات آموزشی تعیین شده از جانب کارفرما
4. رعایت مقررات انضباطی و اخلاقی در محیط کار و در برخورد با مشتریان
5. استفاده از تجهیزات و ابزارهای تهیه شده توسط کارفرما در راستای کارشناسی خودرو مطابق با کیفیات تعیین شده از جانب کارفرما

بیمه در قرارداد استخدام کارشناس خودرو

با توجه به استخدامی بودن قرارداد کارشناس خودرو، مطابق قانون کار کارفرما موظف است تا شخص کارشناس خودرو را نزد یکی از شعب معتبر بیمه تأمین اجتماعی و مطابق با میزان دریافتی ایشان بیمه نماید. توجه داشته باشید که مورد مزبور از وظایف قانونی شخص کارفرما بوده و در نتیجه ایشان در هر صورت مکلف به ایفای این تعهد خواهد بود.

شرط محرمانگی و عدم رقابت در قرارداد استخدام کارشناس خودرو لامینگو، شرطی اختیاری برای طرفین!

با توجه به گسترده بودن کاربران و متقاضیان قراردادهای لامینگو شروطی مانند شرط عدم رقابت و عدم افشای اطلاعات در قراردادها از شروط اختیاری بوده که طرفین می‌توانند با توافق یکدیگر اقدام به انتخاب یا عدم انتخاب آن شرط در طول مدت قرارداد خود، نمایند. مطابق شرط محرمانگی و عدم افشای اطلاعات و داده‌ها، کارشناس خودرو موظف است تا از افشای هرگونه اطلاعات محرمانه تعیین شده از جانب کارفرما خودداری نماید. در رابطه با شرط عدم رقابت نیز، عدم فعالیت شخص کارشناس خودرو در محدوده جغرافیایی تعیین شده از جانب کارفرما و یا در حیطه فعالیت کسب و کار مشابه با کسب و کار کارفرما از وظایف شخص کارشناس خودرو خواهد بود.

قرارداد استخدام کارشناس خودرو با لامینگو

مجموعه حقوقی لامینگو با داشتن مجرب‌ترین متخصصان حقوقی قراردادهای استخدامی استاندارد، بی‌طرف و مطابق با قانون تنظیم نموده و امید دارد تا بتواند کلیه دغدغه‌های طرفین با استفاده از این قرارداد را برطرف نماید. همچنین شما می‌توانید در صورت وجود هرگونه پرسش یا ابهام حقوقی با مشاوران حقوقی ما در مجموعه لامینگو در تماس باشید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.