تومان 75,000
قرارداد اجاره لباس عروس

قرارداد اجاره لباس عروس

به‌دلیل محدود بودن کاربرد لباس عروس و همچنین بالا بودن قیمت آن، اکثر افراد اجاره لباس عروس را به خرید آن ترجیح می‌دهند. علاوه‌بر نوعروسان، بسیاری از آرایشگران، عکاسان یا اشخاصی که به هر دلیلی ممکن است در برگزاری نمایشگاه‌های خود نیاز به لباس عروس داشته باشند، اقدام به اجاره لباس عروس می‌کنند. از آنجاکه این افراد معمولاً به تعداد زیادی لباس نیاز دارند، انعقاد قرارداد اجاره لباس عروس برای آن‌ها الزامی است. قرارداد پیش رو، با در نظر گرفتن کلیه نکات حقوقی لازم در قراردادهای اجاره، ازجمله تعهدات موجر و مستأجر، نحوه پرداخت ودیعه و اجاره‌بها و موارد فسخ قرارداد، و همچنین، ملاحظات خاص اجاره لباس عروس، تنظیم شده است.

6
تعداد صفحات:
1399/12/02
آخرین بروزرسانی:
تومان 75,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد اجاره لباس عروس

اهمیت ذکر ویژگی‌های مورد اجاره در قرارداد اجاره لباس عروس

بسیار اهمیت دارد که بندی را در قرارداد اجاره لباس عروس به مشخصات مورد اجاره اختصاص داده و به‌تفصیل ویژگی‌های مورد نظر خود را، به‌ویژه مواردی که برای شما اهمیت زیادی دارد، بیان کنید. این ویژگی‌ها، می‌تواند مشخصات ظاهری لباس عروس یا تعداد دفعات پوشیده شدن آن باشد. 
همچنین، اگر اجاره لباس عروس شما، شامل موارد دیگری ازجمله کلاه، دستکش یا ژپون می‌شود، لازم است آن را در قرارداد قید کنید تا مبلغی اضافی برای آن‌ها تعلق نگیرد.

شیوه معرفی طرفین

در هر قراردادی، بندی به ذکر اطلاعات هویتی دقیق طرفین آن اختصاص داده می‌شود. لازم است در این بند اطلاعاتی چون کد ملی، نام پدر، شماره شناسنامه، شماره ثبت (برای اشخاص حقوقی)، شماره تماس، آدرس، کد پستی و نشانی پست الکترونیک درج شود.

تعیین مدت در قرارداد اجاره لباس عروس

در نظر داشته باشید که براساس قوانین کشور ما، قرارداد اجاره یک قرارداد مدت‌دار یا موقت است. از این رو، ذکر آغاز و پایان مدت در این قرارداد الزامی است.

تعیین زمینه استفاده یا بهره‌برداری از مورد اجاره در قرارداد اجاره لباس عروس

در هر قرارداد اجاره، لازم است هدف از اجاره نیز قید گردد؛ چراکه مستأجر می‌بایست از مورد اجاره تنها در راستای موضوع قرارداد بهره‌برداری نماید.

ودیعه، اجاره‌بها و نحوه پرداخت آن

برخی ممکن است، به‌منظور اخذ ضمانت، مبلغی را به‌عنوان ودیعه یا رهن از مستأجر دریافت کنند تا بتوانند درصورت ورود آسیب ازجانب مستأجر به لباس، خسارت وارده را از محل آن جبران نمایند. اما مبلغ اصلی قرارداد، اجاره‌بهاست که لازم است میزان و تاریخ پرداخت آن در قرارداد مشخص شوید.
برخی ممکن است برای دریافت ودیعه یا اجاره‌بها، از اسنادی مانند چک استفاده کنند؛ در این صورت، لازم است کلیه اطلاعات مربوط به سند تقدیمی در قرارداد قید شود.

در قرارداد اجاره لباس عروس، موجر و مستأجر چه تعهداتی دارند؟

ازجمله تعهدات مستأجر در این قرارداد، این است که از لباس عروس مورد اجاره همان استفاده یا بهره‌برداری را داشته باشد که با موجر درمورد آن توافق کرده است. در غیر این صورت، مستأجر ناقض تعهد شناخته شده و می‌بایست خسارات وارده به موجر را جبران نماید. همچنین، مستأجر موظف است در حد متعارف از لباس عروس موضوع قرارداد نگهداری کرده و آن را، به همان شکلی که از موجر تحویل گرفته است، به او بازگرداند.
ازجمله مواردی که معمولاً در اجاره لباس عروس مورد اختلاف طرفین قرار می‌گیرد، شستشو و اتوی لباس است. بنابراین، لازم است در قرارداد خود به این مورد بپردازید و مشخص کنید چه کسی، قبل یا بعد از تحویل لباس عروس، مسئول شستشوی آن است.
موجر و مستأجر، هردو مکلف به رعایت زمان‌بندی‌های مذکور در قرارداد هستند و باید مورد اجاره را در زمان مشخص و مکان تعیین‌شده در قرارداد به طرف مقابل خود تحویل دهند.

قرارداد اجاره لباس عروس در چه صورتی قابل فسخ است؟

موارد فسخ قانونی قرارداد اجاره بسیار محدود بوده و اجرایی کردن آن در محاکم قضایی با چالش‌های زیادی همراه است. از این رو، بهتر است در قرارداد خود موارد ایجاد حق فسخ برای هریک از طرفین را به‌وضوح مشخص کنید.

فورس‌ماژور یا قوه قهریه

فورس‌ماژور یا قوه قهریه، به شرایطی گفته می‌شود که اجرای تعهدات قراردادی برای یکی از طرفین، به دلیلی که خارج از کنترل و اراده طرفین است و امکان از بین بردن آن نیز وجود ندارد، برای مدتی غیر ممکن می‌شود. در این شرایط، طرف قرارداد که نتوانسته تعهدات خود را ایفا کند، ناقض شناخته نشده و قانوناً مسئول جبران خسارات نخواهد بود. شما می‌توانید بندی را در قرارداد خود به موضوع فورس‌ماژور اختصاص داده و برای آن تصمیم‌گیری کنید.

شیوه و مرجع حل‌وفصل اختلافات

مراجعه به دادگاه‌های حقوقی، گزینه‌ای است که همیشه برای افراد وجود دارد. اما درصورت تمایل، شما می‌توانید از سازوکار داوری استفاده کرده و به‌جای دادگاه، اختلاف خود را به شخص یا هیئتی ارجاع بدهید. حکم داور، همانند احکام صادره از دادگاه، قابلیت اجرای قانونی دارد.
در نهایت، لازم است قرارداد در 2 نسخه تنظیم شده و پس از امضاء تمامی صفحات توسط طرفین قرارداد، نسخه‌ای نزد هریک قرار گیرد.

چرا باید از قرارداد اجاره لباس عروس لامینگو استفاده کنید؟

متخصصان حوزه قراردادنویسی در مجموعه لامینگو، پیش‌نویسی از قرارداد اجاره لباس عروس تهیه کرده‌ و آن را در اختیار شما قرار داده‌اند. در این قرارداد، کلیه نکات حقوقی لازم در قرارداد اجاره، ازجمله ویژگی‌های مورد معامله، تعهدات موجر و مستأجر، موارد فسخ قرارداد، فورس‌ماژور و حل‌وفصل اختلافات لحاظ شده است. ازطرفی، استفاده از یک پیش‌نویس آماده قرارداد، به روند پیشبرد کارهای شما سرعت زیادی می‌بخشد. می‌توانید هم‌اکنون این قرارداد را دانلود کنید. در صورت داشتن هرگونه پرسش یا ابهام، درنگ نکرده و با ما تماس بگیرید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.