تومان 70,000
قرارداد استخدام مسئول فنی داروخانه

قرارداد استخدام مسئول فنی داروخانه

قرارداد استخدام مسئول فنی داروخانه از مهم‌ترین قراردادها برای کلیه داروخانه‌ها بوده، زیرا شخص مسئول فنی نقش کلیدی را در یک داروخانه ایفا می‌نماید. وظیفه نظارت بر شیوه تهیه و فراهم کردن انواع داروها، بررسی نسخه‌ها، تحویل دارو به بیمار و مراجعین و امثالهم همگی از وظایف مسئول فنی داروخانه بوده که می‌بایست در قرارداد به طور کامل و روشن به آن اشاره شود. برای آشنایی بیشتر با نکات مندرج در قرارداد پیش رو مطالعه محتوای ذیل توصیه می‌گردد.

9
تعداد صفحات:
1399/11/17
آخرین بروزرسانی:
تومان 70,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد استخدام مسئول فنی داروخانه

مسئول فنی با توجه به نقش مهم و حیاتی که در یک داروخانه ایفا می‌کند، از کلیدی‌ترین اعضای هر داروخانه محسوب می‌گردد. با توجه به این اهمیت ویژه نقش مسئول فنی داروخانه، تنظیم قرارداد استخدام مسئول فنی داروخانه بیش از پیش دارای اهمیت می‌گردد. قرارداد استخدام مسئول فنی داروخانه دارای پیچیدگی‌های خاصی بوده که تنظیم تخصصی آن توسط قرارداد نویسان ماهر و حرفه‌ای را به امری الزامی بدل می‌نماید. در ادامه به شرح و بررسی بیشتر این قرارداد خواهیم پرداخت و همچنین آیین‌نامه‌ها و قوانین مزبور در این زمینه را نیز مورد توجه قرار می‌دهیم. شما می‌توانید در صورت نیاز به استفاده از این قرارداد در سریع‌ترین زمان ممکن و به سادگی قرارداد پیش رو را خریداری نموده و آن را به صورت فایل word یا pdf دانلود کنید.

مسئول فنی داروخانه چه کسی است؟

بسیاری از افراد با مفهوم دقیق شغل مسئولیت فنی یک داروخانه و وظایف شخص متصدی این حرفه آشنایی لازم را ندارند. ابتدا باید بیان کنیم که مسئول فنی یک داروخانه ممکن است موسسه آن داروخانه نیز باشد، اما در برخی موارد نیز ممکن است این شخص فردی جدای از مؤسس اصلی داروخانه بوده و در نتیجه لزوم تنظیم قرارداد استخدام مسئول فنی داروخانه با ایشان امری واجب است. مسئول فنی در واقع شخصی است که با کسب پروانه مسئولیت فنی داروخانه، وظیفه نظارت بر تهیه و توزیع داروها و اقلام قابل فروش در یک داروخانه را بر عهده دارد و نهایتاً موظف به تهیه و فراهم کردن و همچنین تحویل داروها به مراجعین بوده و به طور کلی وظیفه نظارت بر سایر کارکنان داروخانه را نیز بر عهده دارد. به طور کلی شخص مسئول فنی داروخانه دارای وظایف عدیده و بسیار مهمی بوده که ذکر کلیه این تعهدات و وظایف در قرارداد استخدام مسئول فنی داروخانه، حائز اهمیت بسزایی در راستای پیشبرد صحیح آن قرارداد است.

قوانین و مقررات موجود برای قرارداد استخدام مسئول فنی داروخانه

از مهم‌ترین مواردی که استاندارد و حرفه‌ای بودن یک قرارداد کار را نشان می‌دهد شرح دقیق و کامل وظایف طرفین آن قرارداد است. در رابطه با قرارداد کار مسئول فنی داروخانه نیز برخی از مهم‌ترین قوانین و آیین‌نامه‌های موجود در این زمینه عبارت است از:

۱) قانون کار

این قانون اصلی‌ترین قانون موجود در رابطه با کلیه قراردادهای کار و استخدام ازجمله قرارداد استخدام مسئول فنی داروخانه است؛ که شخص قرارداد نویس ملزم به تنظیم یک قرارداد بر اساس موارد مقرر در این قانون خواهد بود. مطابق این قانون است که برای مثال کارفرما موظف به بیمه کردن شخص مسئول فنی است و یا مطابق این قانون مسئول فنی موظف است برای ۸ ساعت در روز و یا معادل ۴۴ ساعت در هفته برای کارفرما در داروخانه کار کند.

۲) آیین‌نامه و ضوابط داروخانه‌ها

این آیین‌نامه اصلی‌ترین مقرره در زمینه استفاده از خدمات شخص مسئول فنی در داروخانه بوده و به تبیین دقیق وظایف ایشان پرداخته است. ذکر کامل شرح وظایف مسئول فنی داروخانه در قرارداد استخدام مسئول فنی داروخانه مطابق این آیین‌نامه باید صورت پذیرد. برای مثال مطابق این آیین‌نامه در صورت عدم حضور شخص مسئول فنی در داروخانه ایشان موظف است تا فردی را که واجد صلاحیت در این زمینه است جایگزین خود نماید.

۳) مقررات سازمان غذا و دارو

سازمان غذا و دارو اصلی‌ترین نهاد در راستای مقررات‌گذاری برای پخش و عرضه دارو به بیماران و مراجعین در داروخانه‌ها است. با توجه به اینکه از اصلی‌ترین وظایف شخص مسئول فنی نظارت بر خریداری و عرضه دارو است، بنابراین توجه به مقررات این سازمان نیز باید در رأس امور شخص مسئول فنی قرار بگیرد.

اهمیت اخذ پروانه مسئول فنی داروخانه

با توجه به اهمیت ویژه نقش مسئول فنی در کیفیت و پیشبرد قانونی فعالیت‌های یک داروخانه از مهم‌ترین موارد در طول تنظیم قرارداد استخدام مسئول فنی داروخانه اشاره به دریافت رونوشتی از پروانه مسئول فنی توسط کارفرما است. در همین راستا شایسته است تا جهت اطمینان خاطر هر چه بیشتر، کپی پروانه مزبور را به قراردادتان ضمیمه نمایید.

آیا حق فنی داروخانه به مسئول فنی نیز تعلق می‌گیرد؟

شایان‌ذکر است که آنچه تعیین‌کننده مفاد یک قرارداد و شیوه فعالیت میان کارفرما و کارمند ایشان است، اراده و توافقات حاصله فی‌مابین آنها پیش از امضای قرارداد و در نهایت درج آنها در قرارداد است. بر اساس همین مسئله طرفین می‌توانند توافق کنند تا حقوق شخص مسئول فنی داروخانه به صورت حقوق ماهیانه ثابت باشد و یا مبلغ حقوق ثابتی مطابق حداقل‌های قانون کار به اضافه درصدی از حق فنی نسخه‌های ارجاعی و به صورت پرکیس باشد. نهایتاً به یاد داشته باشید تا آنچه را که مورد توافق قرار می‌دهید به صورت دقیق و کامل در قرارداد خود ذکر کنید تا مانعی بر سر راه بروز اختلاف در آینده ایجاد کنید.

در قرارداد استخدام مسئول فنی لامینگو به چه نکاتی اشاره شده است؟

از مهم‌ترین بندهای موجود در قرارداد حاضر که تهیه شده توسط تیم مجرب و متخصص مجموعه لامینگو است، به مواردی همچون شرط عدم افشا و حفظ محرمانگی، شرط عدم رقابت، تعهدات قانونی کارفرما و مسئول فنی، شرح وظایف مسئول فنی داروخانه، موارد فسخ و مراجع حل اختلاف اشاره گردیده است.

چرا باید به قرارداد استخدام مسئول فنی لامینگو اعتماد کرد؟

در قرارداد تهیه شده توسط تیم حقوقی لامینگو توجه به کلیه وظایف و تعهدات شغلی، داروسازی و پزشکی شخص مسئول فنی اصلی‌ترین گام در تنظیم قرارداد حاضر بوده و همچنین توجه به نکات و موارد حقوقی و قانونی قراردادهای استخدامی نیز توسط تیم حقوقی لامینگو رعایت گردیده است. امیدواریم با استفاده از این قرارداد تجربه موفق و خوشایندی را برایتان به ارمغان بیاوریم.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.