تومان 95,000
قرارداد ساخت تاج گل

قرارداد ساخت تاج گل

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که هنگام فوت یکی از بستگان یا نزدیکان فامیل، با بردن تاج گل، با آن‌ها همدردی کنید یا موجبات تسلی خاطر آنان را فراهم آورید. یا در مواقع افتتاح شرکت، کارخانه و یا شعبه جدیدی از دفتر کار یکی از دوستان یا همکاران خود، خوشحالی و احترام خود را با خرید یک تاج گل به آن‌ها نشان دهید. اشخاص به منظور شرکت در مراسم ختم و یا ترحیم آشنایان، افتتاحیه شعبه یا دفتر یکی از دوستان، تولد نوزاد و یا هر نوع مراسم دیگر، نیازمند انعقاد قرارداد پروژه محور با شخصی به عنوان سازنده تاج گل خواهند بود. اگر ابهامات و یا سؤالاتی در خصوص قرارداد ساخت تاج گل در ذهن دارید، در ادامه ما را دنبال کنید.

7
تعداد صفحات:
1401/03/17
آخرین بروزرسانی:
تومان 95,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد ساخت تاج گل

آیا در قرارداد ساخت تاج گل، مشخص کردن محل اجرای پروژه اهمیت دارد؟

به طور معمول اینگونه است که کارفرما پس از سفارش تاج گل موردنظر و پرداخت مبلغی از قرارداد در قالب پیش پرداخت، در مدت زمان مشخص شده در قرارداد، توقع ساخت و تحویل تاج گل را از سوی سازنده دارد. کارفرما در اکثر مواقع شخصا و یا از سوی نماینده خود جهت دریافت تاج گل به دفتر، مغازه و یا شرکت سازنده تاج گل، مراجعه حضوری می‌کند. گاهی نیز طرفین در قرارداد مشخص می‌کنند که سازنده وظیفه حمل تاج گل را به محل برگزاری مراسمی که تاج گل به منظور شرکت در آن سفارش داده شده است، داشته باشد. در این مورد، تعیین نشانی دقیق محل مذکور از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

آیا دست سازنده تاج گل در انتخاب نوع گل و سایر مشخصات آن باز است؟

در صورتی که طرفین در قرارداد ساخت تاج گل، نوع گل، تعداد شاخه‌ها و طبقات و نیز سایز تاج گل را مشخص کرده باشند، سازنده چاره‌ای جزء رعایت شرایط معین ندارد. همچنین کارفرما می‌تواند با انتخاب طرح از آلبوم عکس‌های طراحی تاج گل و یا کاتالوگ طراحی انواع تاج گل، سازنده را مکلف به ساخت تاج گل بر اساس طرح منتخب کند. 

شرایط پرداخت مبلغ قرارداد به سازنده تاج گل چگونه است؟

در قراردادهای نوع پروژه در مقایسه با قراردادهای استخدام، اختیار کارفرما در شرایط و مراحل پرداخت مبلغ قرارداد بیشتر بوده و می‌تواند در چندین نوبت، مبلغ قرارداد را پرداخت نماید. بهتر است در قرارداد این نکته قید گردد که سازنده تاج گل در هر مرحله‌ی پرداخت از سوی کارفرما، رسیدی مشتمل بر مبلغ و تاریخ پرداخت به وی تحویل نماید. در قرارداد ساختن تاج گل، مبلغ قرارداد می‌تواند در دو نوبت به صورت پیش پرداخت و باقی‌مانده در قالب یک یا چند فقره چک و یا به صورت وجه نقد پس از اتمام پروژه به سازنده تاج گل تأدیه گردد و یا طرفین با توافق یکدیگر، به نحو دیگری، روش و مراحل پرداخت را مشخص نمایند. 

تکلیف بیمه کردن اشخاص تحت استخدام سازنده تاج گل، با کارفرما یا سازنده است؟

طبق ماده 13 قانون کار، در صورت استخدام افرادی دیگر به منظور ساختن تاج گل از سوی سازنده، وی موظف به بیمه کردن آن اشخاص نزد شعب معتبر تأمین اجتماعی است. در قراردادهای پروژه‌ای به صورت گروهی (در مواقعی که پیمانکار، از خدمات اشخاص ثالث به منظور انجام موضوع پروژه استفاده می‌کند)، کارفرما مطابق ماده 38 قانون تأمین اجتماعی، 5 درصد از مبلغ کل قرارداد را بعد از ارائه مفاصاحساب بیمه کارمندان سازنده تاج گل به وی پرداخت می‌کند. همچنین پرداخت عوارض، مالیات و سایر حقوق دولتی به عهده سازنده تاج گل است که کارفرما از محل مطالبات وی، معادل آن‌ها را کسر خواهد نمود. این موارد کسورات قانونی نام دارند.

تعهدات سازنده تاج گل و کارفرما در قرارداد ساخت تاج گل چیست؟

از وظایف مهم سازنده تاج گل، استفاده از گل‌هایی تازه و باطراوت به منظور ساخت تاج گل است که ماندگاری مطلوبی داشته و در طول زمان برگزاری مراسم به منظور ساخت تاج گل برای شرکت در آن، پژمرده و یا خشکیده نگردند. همچنین تحویل تاج گل در موعد مقرر در قرارداد، حمل با دقت آن از محل دفتر، مغازه و یا شرکت سازنده به محل برگزاری مراسم مورد نظر کارفرما در صورت توافق به انجام این امر از سوی سازنده تاج گل است.
از دیگر سو، کارفرما مکلف است مبلغ قرارداد را به طور کامل و طبق مراحل و شرایط پرداخت مشخص در قرارداد ساخت تاج گل به سازنده پرداخت نماید. اگر تاریخ برگزاری مراسمی که تاج گل برای شرکت در آن سفارش داده شده، تغییر کند و یا مراسم به طور کل کنسل گردد، کارفرما وظیفه دارد که سازنده را از این موضوع مطلع نماید تا وی دچار خسارت نگردد. در این مواقع می‌توان با درج ضمانت اجرا، تا حدودی از بروز مشکلات احتمالی بعدی جلوگیری کرد.

آیا امکان درج حق فسخ قرارداد ساخت تاج گل از سوی طرفین وجود دارد؟

در قراردادهای نوع پروژه برخلاف قراردادهای استخدام موقت و کار معین که مطابق ماده 25 قانون کار، قابل فسخ از سوی طرفین نیستند، کارفرما و پیمانکار می‌توانند موارد فسخ را در بندی جداگانه در قرارداد مشخص کنند. به طور مثال، در قرارداد ساخت تاج گل می‌توان شرط نمود که در صورت عدم اتمام ساخت گل در مهلت معین در قرارداد، کارفرما حق فسخ و همچنین مطالبه خسارت را داشته باشد. همچنین در مواقعی که به دلایل خارج از اراده طرفین مثلاً لغو مراسم موردنظر کارفرما برای ساخت تاج گل، به دلیل بروز بیماری شایع و یا قوه قهریه یا فورس ماژور، انجام موضوع پروژه در مدتی معین غیرممکن گردد، می‌توان حق فسخ برای طرفین قرارداد قائل گردید.

مزیت استفاده از قرارداد ساخت تاج گل لامینگو چیست؟

مجموعه لامینگو با بهره‌گیری از تیم حقوقی متخصص و توانمند خود در حوزه قراردادنویسی، تلاش کرده تا پیش‌نویس قرارداد ساخت تاج گل را متناسب با شرایط خاص این حوزه تنظیم کند. قرارداد پروژه‌ای ساخت تاج گل علاوه بر اصول کلی قراردادنویسی از قبیل تعیین طرفین، مدت، مبلغ و شرایط پرداخت، فسخ قرارداد، در قسمت مربوط به تعهدات کارفرما و سازنده تاج گل، جزئی‌ترین مسائل را در نظر گرفته و به علاوه شرایط اخذ تضامین و موارد عدم انجام تعهد به دلایل فورس ماژور را پیش‌بینی کرده است. امید داریم استفاده از این قرارداد، رضایت خاطر شما عزیزان را فراهم نماید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.