قرارداد سرمایه گذاری

150,000 تومان
قرارداد سرمایه گذاری

یکی از پرتقاضاترین قراردادهای حقوقی، قرارداد سرمایه‌گذاری است. قراردادی که در ازای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های کاری، تولیدی، استارتاپی و یا حضور در یک شرکت و دریافت سهام در ازای سرمایه‌گذاری منعقد می‌گردد.

زمانی که سرمایه‌گذار به کسب‌وکاری وارد می‌شود، در ازای تزریق سرمایه خواسته‌هایی از تیم کارآفرین دارد، از طرفی تیم کارآفرین که سال‌ها برای رشد و اعتلای کسب‌وکار خود تلاش کرده است نگرانی‌های خاص خود را در ازای ورود افراد جدید به مجموعه و چالش‌های همراه با آن دارد.

به‌منظور جلوگیری از تضییع حقوق طرفین و تبیین دقیق خواسته‌ها و حقوق و تعهدات، به یک قرارداد جامع‌ومانع نیازمندید. در یک قرارداد سرمایه‌گذاری استاندارد، علاوه بر در نظر گرفتن تکالیف و وظایف دقیق تیم کارآفرین در ازای ورود سرمایه، می‌بایست به حفظ حقوق آن‌ها هم توجه داشت. معمولاً در قراردادهای سرمایه‌گذاری کفه ترازو به سمت یک‌طرف سنگین می‌شود اما زمانی شما از یک شراکت سالم و کارآمد بهترین بهره را می‌برید که طرفین همگی رضایت خاطر داشته باشند. در کنار ورود به‌موقع سرمایه، شاخص‌های عملکرد دقیق و منظم تعریف و اجرایی شود، نحوه تخصیص سهام و شرایط رقیق شدن سهام ازجمله مهم‌ترین موارد موردبحث در قرارداد سرمایه‌گذاری است.

در این قرارداد سعی ما بر آن بوده است تمام جوانب حقوق و تکالیف طرفین در نظر گرفته شود و یک قرارداد برد- برد برای هر دو طرف آماده امضا شود.

پرسش های متداول

پرسش خود را مطرح نمایید
پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.