127,000 تومان لامینگو
تومان 38,100
قرارداد استخدام پرستار

قرارداد استخدام پرستار

قرارداد استخدام پرستار از انواع قراردادهای پرکاربرد پزشکی برای بیمارستان‌ها، مطب‌ها و کلیه مکان‌هایی که نیازمند خدمات شخص پرستار هستند، است. برای استخدام یک پرستار و بهیار، مسئولیت پزشکی شخص پرستار و حدود آن همواره یکی از دغدغه‌های اصلی هر یک از طرفین بوده که یک قرارداد استاندارد می‌تواند رافع این درگیری باشد. بحث مالیات این قرارداد و بیمه پرستار نیز از مهم‌ترین موارد موردتوجه در این قرارداد است.

آخرین بروزرسانی: 1402/05/15
تعداد صفحات: 8

قرارداد استخدام پرستار

قرارداد استخدام پرستار یکی از قراردادهای پرکاربرد و قابل استفاده برای انواع کلینیک‌ها، مطب‌ها، درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها است. پرستار به عنوان یکی از کلیدی‌ترین اعضا در کادر درمانی از طرفی بهبود بخش کیفیت ارائه خدمات به بیماران بوده و از سوی دیگر یک پرستار نه تنها یک همکار بلکه دست راست شخص پزشک و مهم‌ترین همراه و هم‌پای پزشکان و دکترها است.

نمونه قرارداد استخدام پرستار چه نوع قراردادی است؟

با توجه به نوع و ماهیت فعالیت شخص پرستار در محل کار و و همچنین با توجه به نیاز به حضور شخص پرستار به صورت مداوم و ارائه خدمات مختلف از جانب ایشان قراردادی که می‌باید با شخص پرستار امضا کرد از انواع قراردادهای کار و استخدام تحت تابعیت قانون کار است. توجه داشته باشید که مورد فریب قراردادهای پیمانکاری کار پرستار با این عنوان که این قراردادها نیازی به بیمه ندارد، قرار نگیرید. توجه داشته باشید آنچه که در مراجع قضایی و از دید قانون حائز اهمیت است، مفاد قرارداد و موضوع فعالیت شخص که در اینجا پرستار می‌باشد، است؛ به عبارت دیگر آنچه تعیین‌کننده نوع یک قرارداد خواهد بود نوع فعالیت و مفاد قرارداد فی‌مابین طرفین است نه تنها عنوان و اسم قرارداد. بنابراین به یاد داشته باشید اگر نیاز به استفاده از خدمات یک پرستار در مطب یا کلینیک خود را دارید حتی اگر ایشان به صورت تمام وقت نیز برای شما کار نکند شما کماکان ملزم به انعقاد قرارداد استخدام با ایشان خواهید بود.

قرارداد استخدام پاره وقت پرستار

بسیاری از پرستاران ممکن است به صورت پاره‌وقت یا شیفتی در محل کار خود مشغول به فعالیت بشوند در چنین حالتی درج دقیق روزهایی که شخص پرستار ملزم به حضور در محل کار خود است حائز اهمیت ویژه‌ای بوده و توجه به نکات حقوقی مندرج در قانون کار در رابطه با استخدام پاره وقت حتماً باید مورد توجه طرفین یعنی شخص پرستار و کارفرما قرار بگیرد.

بیمه در قرارداد استخدام پرستار به چه صورت است؟

مطابق قانون کار شخص کارفرما مکلف به بیمه کردن کارمندان و کارگران تحت پوشش خود نزد یکی از شعب معتبر بیمه تأمین اجتماعی است. در رابطه با قرارداد پرستار نیز با توجه به استخدامی بودن این قرارداد چه به صورت پاره وقت و چه به صورت قرارداد استخدام به موقت و تمام وقت در هر صورت شخص کارفرما موظف است تا پرستار را بیمه کند در غیر این صورت شخص پرستار می‌تواند از ایشان در مراجع کار شکایت کرده و بیمه خود را دریافت نماید. با این وجود این مسئله را باید در نظر داشت که شما به عنوان کارفرما می‌توانید در کنار اخذ این بیمه، پرستار یا بهیار را ملزم به اخذ بیمه‌های اضافی که موردنظرتان است مانند بیمه مسئولیت پرستار، نمایید.

انواع قرارداد استخدام پرستار

قرارداد پرستاری دارای انواع و اقسام مختلفی بوده که با توجه به موضوع قرارداد نوع خدمات قابل ارائه توسط شخص پرستار و همچنین خواست و اراده کارفرما دست به انتخاب صحیح قرارداد متناسب و کارا زد. برخی از قراردادهای پرستار شامل وارد ذیل می‌شود:

1. قرارداد استخدام پرستار کودک در منزل
2. قرارداد استخدام پرستار سالمند
3. قرارداد استخدام پرستار در بیمارستان کلینیک مطب و غیره

توجه داشته باشید که بر اساس وظایف مختلف و متفاوتی که یک پرستار در موقعیت‌های شغلی مختلف دارد، قرارداد امضا شده با ایشان نیز می‌باید متناسب با موضوع فعالیت و کار ایشان باشد.

برای به حداقل رساندن اختلافات چه نکاتی را باید در قرارداد استخدام پرستار بیان کرد؟

جلوگیری از بروز اختلافات و مشکلات میان کارفرما و پرستار اصلی‌ترین دلیل افراد برای تنظیم یک قرارداد استاندارد و حرفه‌ای است. استاندارد بودن یک قرارداد را مفاد مندرج در آن قرارداد تعیین می‌کند که در ادامه برخی از آن‌ها را نام می‌بریم. 

1. موارد فسخ قرارداد کار
2. مرجع حل اختلاف در قرارداد استخدام
3. فورس ماژور یا قوه قهریه و عواقب آن
4. حقوق قانونی کارفرما و پرستار
5. تعهدات شغلی و قانونی پرستار
6. تعهدات قانونی و حقوقی کارفرما

قرارداد استخدام پرستار لامینگو، قراردادی مطمئن و قابل اعتماد!

در قرارداد حاضر تلاش تیم حقوقی لامینگو بر آن بوده تا با رعایت کلیه موارد مرتبط با شغل پرستاری نکات حقوقی و قانونی مندرج در قانون کار را نیز به نحو احسن در قرارداد گنجانده تا بروز اختلافات میان کارفرما و پرستار را به حداقل میزان خود برساند. امیدواریم با استفاده از این قرارداد تجربه همکاری موفق و خوشایندی برایتان رقم بخورد.


در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.