تومان 75,000
قرارداد طراحی، ساخت و نصب کابینت (کابینت‌کاری)

قرارداد طراحی، ساخت و نصب کابینت (کابینت‌کاری)

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که قصد ساخت کابینت در آشپزخانه ملک در حال ساخت خود را داشته باشید یا بخواهید دکوراسیون آشپزخانه خود را تغییر دهید. در این مواقع، شما به سراغ کابینت سازانی خواهید رفت که خوش سلیقه بوده و در ساخت و نصب کابینت با ظرافت و دقت هر چه تمام‌تر عمل نمایند. پس از انتخاب کابینت کار مورد دلخواه خود، شما نیازمند انعقاد قراردادی با وی خواهید شد. قراردادی که تمام جوانب امر را در نظر گرفته و از بروز اختلافات آتی جلوگیری نماید. اگر دغدغه شما تنظیم قرارداد اصولی جهت طراحی، ساخت و پیاده سازی کابینت است، در ادامه با شرح قرارداد طراحی، ساخت و نصب کابینت همراه ما باشید.

9
تعداد صفحات:
1399/11/14
آخرین بروزرسانی:
تومان 75,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد طراحی، ساخت و نصب کابینت (کابینت‌کاری)

قالب قراردادی مناسب کدام است؟ استخدام یا پروژه 

اگر به عنوان مثال کارفرمایی هستید که در حوزه صنایع چوب فعالیت می‌کنید و نیاز مستمر به اشخاصی دارید که در کارگاه شما حضور داشته باشند و به طراحی، برش و یا ساخت کابینت و انواع وسایل چوبی اقدام نماید، بدون شک شما نیازمند استفاده از قالب قرارداد استخدام به منظور همکاری با آن شخص هستید. اما اگر به دنبال بازسازی و یا ساخت آشپرخانه خانه خود هستید و به صورت غیر مستمر و موقت قصد دارید تا از خدمات کابینت ساز بهره‌مند گردید، قالب قرارداد پروژه بهترین گزینه پیش‌روی شماست. 

مهمترین نکات در تنظیم قرارداد طراحی، ساخت و نصب کابینت

1. موضوع قرارداد:

اولین گام این است که طرفین قرارداد پیمانکاری (کارفرما از یک سو و پیمانکار از سویی دیگر) به تعیین موضوع پروژه‌ای که قصد تنظیم قرارداد آن را دارند، اقدام نمایند. گاهی کارفرما که در اینجا صاحب خانه و یا ملک است، قبل از تصمیم به ساخت کابینت، با همکاری مجموعه‌ای دیگر به عنوان طراح دکوراسیون داخلی و یا عنوان مشابه، نقشه‌های طرح کابینت‌ها را در دست دارد و مطابق با این نقشه‌ها از کابینت ساز توقع ساخت و نصب آن‌ها را دارد. گاهی نیز امکان دارد که مالک خانه، طرح آماده‌ای ندارد و از پیمانکار می‌خواهد تا ابتدا طرح‌های پیشنهادی به وی ارائه نماید و در نهایت منطبق با طرح نهایی، اقدام به ساخت و اجراء کابینت در آشپزخانه نماید. نکته‌ قابل توجه، درج محل انجام پروژه از سوی طرفین در قسمت موضوع پروژه و یا به صورت بندی جداگانه در قرارداد است تا از اختلافاتی که احتمال دارد در آینده رخ دهد، ممانعت ورزند.

2. تعیین مبلغ و مدت زمان انجام پروژه:

در قراردادهای پیمانکاری بهتر است مدت زمان لازم جهت انجام پروژه موضوع قرارداد را مشخص نمود تا پیمانکار در آن فاصله زمانی معین، پروژه را تحویل کارفرما نموده و در صورت تأخیر در انجام تعهد خود مبنی بر نصب کابینت در محل انجام قرارداد، بتوان خسارتی را از او مطالبه نمود. لذا پیشنهاد می‌گردد تا کارفرمایان عزیز، مبلغی را به عنوان جریمه دیرکرد انجام تعهد کابینت ساز در قرارداد خود با پیمانکار معین کنند تا بعدا از این بابت متضرر نشوند.
نکته بسیار مهمی که در مورد قراردادهای پیمانکاری بهتر است رعایت گردد، عدم تعیین پرداخت مبلغ قرارداد به صورت یکجا است. در قرارداد کابینت‌کاری می‌توان به منظور پرداخت مبلغ قرارداد، مراحل متعددی از قبیل پیش پرداخت، طراحی نقشه‌های کابینت، ساخت و یا نصب را تعیین نمود و پرداخت در هر مرحله را منوط به تحقق یافتن و یا انجام آن از سوی پیمانکار کرد.

3. مشخصات و ویژگی‌های مواد اولیه و تجهیزات:

لازمه ساخت و نصب کابینت، تهیه مواد اولیه، مصالح، تجهیزات و یراق آلات مختلف است. لازم است در قرارداد کابینت سازی، ویژگی‌های این مصالح از قبیل جنس، رنگ‌بندی، برند، درجه کیفیت، مقدار مورد نیاز و قیمت مورد توافق طرفین به صورت دقیق مشخص گردد. همچنین کارفرما می‌تواند شخصا یا از سوی شخصی به نام ناظر که قبلا از سوی وی تعیین گردیده است، انطباق مواد اولیه و ابزار جانبی جهت ساخت و نصب کابینت را با موارد معین در قرارداد بررسی نماید و ضمانت اجرایی را بدین منظور در قرارداد پیش‌بینی کند.

4. کسورات قانونی در قرارداد پیمانکاری کابینت‌کاری:

پیمانکار ممکن است در راستای انجام موضوع قرارداد پیمانکاری، اشخاصی را استخدام کند تا از خدمات و تخصص آنان در حوزه‌های مختلف از قبیل طراحی، ساخت و یا نصب کابینت استفاده کند. بهتر است در این نوع قراردادها طرفین توافق نمایند که چه شخصی (کارفرما یا پیمانکار) موظف به پرداخت حق‌الزحمه یا دستمزد کارگران/ کارمندان پیمانکار است. همچنین ماده 13 قانون کار، پیمانکار را موظف به بیمه کردن کارمندان و رعایت سایر حقوق و مزایا در مورد آنان طبق مقررات قانون کار کرده است.
ماده 38 قانون تأمین اجتماعی، در قراردادهای پیمانکاری، کارفرما را مکلف کرده است که 5 درصد از مبلغ کل قرارداد را نزد خود نگه داشته و پرداخت آن را منوط به ارائه مفاصاحساب بیمه کارمندان/ کارگران پیمانکار نماید. همچنین پرداخت مالیات و هر گونه عوارض دولتی، وظیفه پیمانکار است. به این موارد کسورات قانونی اطلاق می‌گردد.

5. تعهدات پیمانکار و کارفرما:

کابینت‌کار مکلف است کابینت‌های موجود در محل پروژه را کاملا منطبق با طرح نهایی تأییدشده کارفرما بسازد و یا نصب کند. یکی از مهمترین توقعات کارفرما این است که کابینت ساز، به هنگام برش، ساخت و یا نصب نهایت دقت خود را به عمل آورده و پروژه را در پایان به زیبایی و ظرافت هر چه تمام‌تر تحویل کارفرما نماید. 
از وظایف دیگر پیمانکار، رعایت مواعد زمانی و تحویل پروژه در مهلت مقرر است به گونه‌ای که در قرارداد کابینت‌کاری پیش‌بینی گردیده است. همچنین در صورت توافق، مصالح و تجهیزات را مطابق با مشخصات تعیین‌شده در قرارداد طراحی، ساخت و نصب کابینت خریداری نماید و در صورت عدم تطابق از سوی ناظر یا کارفرما، مواد اولیه متناسب تهیه نماید. در این موارد کارفرما می‌تواند با درج ضمانت اجرا، اطمینان خود را از رعایت شرایط مشخص از سوی پیمانکار تا حدودی افزایش دهد.
از سوی دیگر، از تعهدات مهم کارفرما، پرداخت مبلغ قرارداد در هر مرحله‌ی معین در قرارداد است.‌ در صورت عدم پرداخت از سوی کارفرما، می‌توان وجه التزام یا جریمه در قرارداد درج نمود تا بدین‌گونه، خسارات وارده از این محل‌ قابل جبران گردد.

6. فسخ قرارداد پیمانکاری کابینت‌کاری:

یکی از تفاوت‌های مهم قراردادهای نوع استخدام و پروژه در این است که مطابق ماده 25 قانون کار، قرارداد استخدام موقت و کار معین قابل فسخ از سوی طرفین نیست و امکان گنجاندن حق فسخ در قراردادهای مذکور وجود ندارد. در حالیکه در قراردادهای پیمانکاری، کارفرما و پیمانکار می‌توانند موارد فسخ را در بندی جداگانه مشخص کنند؛ به عنوان مثال، در صورتی که کابینت ساز در بیش از مهلت زمانی تعیین شده، پروژه را تحویل ندهد و یا اقدام به خرید مصالح و مواد اولیه ننماید. همچنین در مواقعی که قوه قهریه یا فورس ماژور بروز نماید و انجام موضوع پروژه در مدت معین غیرممکن گردد.

قرارداد طراحی، ساخت و نصب کابینت لامینگو

ما در مجموعه لامینگو با بهره‌گیری از دانش تخصصی و مهارت تیم حقوقی، توانسته‌ایم قرارداد طراحی، ساخت و نصب کابینت تنظیم کنیم که همسو با مقررات مربوطه در حوزه قراردادهای پروژه‌ای و سایر قوانین مرتبط باشد. قرارداد کابینت‌کاری لامینگو با در نظر داشتن دغدغه و نیاز کارفرما و پیمانکار در این حیطه، مشتمل بر نکات مهم و جزئیات قابل توجه بوده و به گونه‌ای تنظیم گردیده تا حد ممکن از بروز اختلافات آتی جلوگیری نماید. امیدواریم استفاده از این قرارداد، رضایت خاطر شما را فراهم کند.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.