تومان 110,000
قرارداد برون سپاری

قرارداد برون سپاری

برون‌سپاری در شرکت‌ها امری رایج است. امروزه شرکت‌های بزرگ ترجیح می‌دهند به جای آنکه تمام امور مرتبط با شرکت را رأساً انجام دهند، برخی از وظایف، امور و عملیات‌های تخصصی را به شرکت‌های متخصص دیگر ارجاع دهند و آن‌ها را در انجام امور مذکور به خدمت بگیرند. این امر سبب کاهش هزینه‌های شرکت و همچنین افزایش کیفیت خدمات مورد نظر می‌شود. برون‌سپاری به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا با فراغ بال بیشتری به انجام فعالیت اصلی (Core Business) شرکت بپردازند و فعالیت‌های جانبی را به متخصصین بیرون از شرکت ارجاع دهند. با توجه به استقبال روزافزون شرکت‌ها از برون‌سپاری، لازم است به بیان نکات مهم و بندهای ضروری قراردادهای برون‌سپاری بپردازیم. با ما همراه باشید.

8
تعداد صفحات:
1399/11/15
آخرین بروزرسانی:
تومان 110,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد برون سپاری

قرارداد برون سپاری، قراردادی است که به موجب آن یک شرکت، شخص حقیقی یا حقوقی دیگر را جهت انجام فعالیت‌ها یا ارائه خدمات مورد نیاز خود به خدمت می‌گیرد. در برون‌سپاری شرکت به جای استخدام نیروی جدید (برای مثال استخدام یک سئوکار) یا تشکیل یک دپارتمان جدید برای انجام یک فعالیت خاص یا ارائه خدمت، مبادرت به انعقاد قرارداد با شرکتی که در این زمینه دارای تخصص است می‌کند و انجام خدمت مذکور را بر عهده آن شرکت می‌گذارد. قرارداد برون‌سپاری به‌واسطه موضوع خود واجد شروط و نکات مهم حقوقی است که در ذیل به مهمترین آنها اشاره می‌کنیم:

1. شرح فعالیت و خدمات موضوع قرارداد:

موضوع قرارداد برون‌سپاری، محول کردن وظیفه انجام فعالیت و ارائه خدمات خاص به شرکتی دیگر می‌باشد. بنابراین مهمترین تعهد مندرج در این قرارداد، تعهد شرکت به انجام دقیق خدمات مذکور است. برای اجرای هر چه بهتر قرارداد و حصول نتیجه مطلوب‌تر، لازم است در قرارداد اوصاف و کیفیتی که کارفرما انتظار دارد خدمات محول شده مطابق آن انجام شود، با جزئیات کامل تعیین گردد. در قرارداد برون‌سپاری ماده‌ای خاص به شرح استانداردها، اوصاف و کیفیت خدمات موضوع قرارداد اختصاص می‌یابد. در قرارداد برون‌سپاری تعیین مواعد تکمیل فعالیت و ارائه خدمات نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است. کارفرما باید به تفکیک مواعد مدنظر خود را برای انجام هر خدمت بیان و مقرر نماید.
نکته‌ای که معمولا در رابطه با این بند از قرارداد مغفول می‌ماند، تعیین ضمانت اجرایی مناسب برای عدم انطباق خدمات ارائه شده با استانداردهای مندرج در قرارداد است.

2. مبلغ قرارداد و هزینه‌های انجام خدمت:

یکی دیگر از بندهای مهم قرارداد برون‌سپاری، بند مربوط به مبلغ قرارداد است. پرداخت تک‌مرحله‌ای مبلغ قرارداد علی‌الأغلب در قراردادهای برون‌سپاری رایج نیست. در اغلب قراردادهای برون‌سپاری جدولی جهت پرداخت مبلغ قرارداد تنظیم می‌گردد و در آن مراحل پرداخت و مواعد و میزان پرداختی هر مرحله با جزئیات مشخص می‌شود. توصیه تیم حقوقی لامینگو به شما آن است که برای هر مرحله پرداخت، شاخص‌های کلیدی عملکردی پیش‌بینی نمایید و پرداخت‌ها را منوط به تحقق آن شاخص‌ها کنید. این امر به طور حداکثری به تأمین منافع طرفین قرارداد کمک می‌کند. در قرارداد برون‌سپاری لامینگو، مسائل مالی این قرارداد به طور دقیق و جزئی پیش‌بینی شده است و می‌تواند خیال شما را از این بابت راحت نماید.
در قرارداد برون‌سپاری، علاوه بر بند مبلغ قرارداد، درج بند دیگری نیز برای تعیین هزینه‌های لازم جهت انجام خدمات و فعالیت‌های موضوع قرارداد لازم است. انجام فعالیت‌ها و ارائه خدمات برون‌سپاری‌شده هزینه‌هایی را به دنبال دارد که باید در قرارداد به‌ جزئیات آن هزینه‌ها اشاره شود تا در آینده حتی الإمکان از بروز اختلافات احتمالی جلوگیری گردد. بهتر است در قرارداد سقفی برای هزینه‌ها تعیین گردد و کارفرما صرفاً تا حدود متعارف ملزم به جبران هزینه‌ها باشد.

3. تعهد منع افشاء اطلاعات محرمانه:

به موجب قرارداد برون‌سپاری، اطلاعات مهم متعددی در دسترس طرفین جهت انجام موضوع قرارداد قرار می‌گیرد. با عنایت به این‌که اطلاعات تجاری و اطلاعات مشتریان برای کسب‌وکارها و شرکت‌ها جزو مهترین و حیاتی‌ترین اطلاعات قلمداد می‌گردند، لازم است تا با پیش‌بینی بند عدم افشاء اطلاعات محرمانه، طرفین قرارداد از افشاء اطلاعاتی که به موجب بند مذکور محرمانه تلقی می‌شود منع گردند. جهت التزام بیشتر طرفین به صیانت از اطلاعات محرمانه، توصیه می‌گردد وجه التزام مناسبی برای این بند درج شود.

4. سایر شروط:

در قرارداد برون‌سپاری پیش‌بینی و درج بندهای دیگری نظیر مالکیت فکری، تعهدات طرفین قرارداد، عدم رقابت، تضامین، تعیین تکلیف کسورات قانونی و مسائل مربوط به بیمه برای داشتن قراردادی کامل و استاندارد ضروری قلمداد می‌گردد. کلیه بندهای مذکور با ظرافت و جزئیات کامل در قرارداد برون‌سپاری لامینگو پیش‌بینی شده است.

چرا بهتر است از «قرارداد برون‌سپاری لامینگو» استفاده کنم؟

تنظیم صحیح و استاندارد قرارداد برون‌سپاری نقش مهمی در تضمین منافع طرفین قرارداد خواهد داشت. قرارداد برون‌سپاری به‌واسطه موضوع و اهمیتی که دارد واجد بندهای خاص و مهمی است که غفلت از درج آن‌ها، می‌تواند جایگاه هر یک از طرفین قرارداد را به شدت متزلزل نماید. قرارداد برون‌سپاری لامینگو با بهره‌گیری از تجارب تیم تخصصی این مجموعه، با پیش‌بینی کلیه بندها و شروط لازم، مهم و اساسی یک قرارداد برون‌سپاری حرفه‌ای، قراردادی جامع و مطمئن را خدمت شما تقدیم می‌نماید. 

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.