تومان 75,000
قرارداد گل آرایی

قرارداد گل آرایی

اشخاص به منظور برگزاری مراسم، مجالس، کنفرانس‌ها و یا رویدادها و گل‌آرایی محل برگزاری آن‌ها، به اشخاص باسلیقه و هنرمندی نیازمند هستند تا بتوانند با تزئین هر چه زیباتر فضاها، محیطی شاداب‌تر و چشم‌اندازی دلنشین‌تر برای مخاطبان ایجاد کنند. امروزه انواع تالارهای عروسی و سالن‌های کنفرانس که به منظور دیزاین مجالس عروسی، کنفرانس‌ها، کنسرت‌های موسیقی و غیره به دنبال استفاده از خدمات اشخاصی با عنوان گل‌آراء یا هر عنوان مشابه دیگر هستند، درصدد تنظیم قرارداد گل‌آرایی و دیزاین با آن‌ افراد برمی‌آیند. بدیهی است قراردادی که جزئیات امر و نیازهای طرفین را در نظر گرفته و مبتنی بر اصول حقوقی باشد، بیشتر مورد علاقه طرفین هست.. در صورتی که به دنبال این نوع قرارداد هستید، در ادامه با ما باشید.

7
تعداد صفحات:
1399/11/12
آخرین بروزرسانی:
تومان 75,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد گل آرایی

مهمترین بندها و شرایط تنظیم قرارداد گل ‌آرایی:

مدیران تالارها، سالن‌ها و هر نوع امکنه مربوط به برگزاری مجالس، در راستای دیزاین و گل‌آرایی فضای محل برگزاری یک مراسم در تاریخ مشخص، تصمیم می‌گیرند که با گل‌آراء در قالب قرارداد پروژه و در مدت معین، قرارداد گل‌آرایی منعقد کنند. در قسمت‌های زیر به مهمترین نکات مربوط به تنظیم قرارداد گل‌آرایی می‌پردازیم.

مشخص کردن محل اجرای قرارداد:

در قرارداد پروژه گل ‌آرایی، تعیین محل انجام تزئین و دیزاین و یا به بیانی دیگر مشخص کردن محل برگزاری مراسم، اجرای موسیقی و یا کنفرانس کارفرما از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. اهمیت تعیین دقیق محل انجام موضوع پروژه گل‌آرایی، جلوگیری از بروز اختلافات احتمالی میان طرفین قرارداد (کارفرما از سویی و گل‌آراء از سویی دیگر) است. لذا تعیین دقیق نشانی محل اجرای قرارداد و همچنین فضاهای موجود در محل اجرای پروژه گل‌آرایی از قبیل راهروها، درب ورودی و خروجی، محل استقرار مهمانان و غیره که نیازمند دیزاین با گل است، از الزامات تنظیم این قرارداد است.

تعیین نوع و مشخصات گل‌های گل ‌آرایی:

طرفین قرارداد بهتر است نوع و تعداد گل‌هایی که قصد استفاده از آن‌ها را به منظور تزئین محل برگزاری مراسم کارفرما دارند، تعیین کنند. همچنین طبیعی یا مصنوعی بودن گل‌ها و انواع وسایل جانبی به منظور تزئین هر چه زیباتر فضا از قبیل شمعدان، گلدان، سبد و غیره را می‌توانند مشخص کنند.

تعیین مدت قرارداد:

نکته بسیار مهم در قرارداد گل ‌آرایی، اهمیت موعد زمانی مقرر در برگزاری مجالس و ضرورت آماده شدن محل برگزاری مراسم از نظر دیزاین و گل‌آرایی برای شخص کارفرما است به نحوی که تأخیر در انجام تعهد، ضرر و زیان مادی و معنوی قابل توجهی به کارفرما وارد می‌کند و اتمام گل‌آرایی پس از مراسم مورد نظر، هدف موردنظر کارفرما را تأمین نمی‌کند. در این موارد، کارفرما بهتر است با درج ضمانت اجراهای متعدد، تا حدودی از ورود خسارات احتمالی آتی جلوگیری نماید.

 تعیین مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت آن:

در قراردادهای نوع پروژه، بهتر است مبلغ قرارداد در چندین نوبت پرداخت گردد و در هر مرحله، رسیدی مشتمل بر مبلغ و تاریخ پرداخت از سوی گل‌آراء به کارفرما تحویل گردد. در قرارداد گل ‌آرایی مبلغ قرارداد می‌تواند در دو نوبت به صورت پیش پرداخت و باقی‌مانده در قالب یک یا چند فقره چک و یا به صورت وجه نقد پس از اتمام پروژه به گل‌آراء تأدیه گردد و یا طرفین با توافق یکدیگر، به نحو دیگری، روش و مراحل پرداخت را مشخص نمایند. همچنین در صورت استخدام یا به کارگیری افرادی دیگر به منظور تزئین و گل‌آرایی از سوی گل‌آراء، وی موظف به بیمه کردن آن اشخاص نزد شعب معتبر تأمین اجتماعی است. در قراردادهای پروژه‌ای، کارفرما مطابق ماده 38 قانون تأمین اجتماعی، 5 درصد از مبلغ کل قرارداد را بعد از ارائه مفاصاحساب بیمه کارکنان گل‌آراء به وی پرداخت می‌کند. همچنین پرداخت عوارض، مالیات و سایر حقوق دولتی به عهده گل‌آراء است که کارفرما از محل مطالبات وی، معادل آن‌ها را کسر خواهد نمود. به این موارد کسورات قانونی اطلاق می‌گردد.

 تعهدات گل‌آراء و کارفرما

از وظایف مهم گل‌آراء، استفاده از گل‌هایی تازه و باطراوت در محیط برگزاری مراسم است که ماندگاری مطلوبی داشته و در طول زمان برگزاری مجالس، پژمرده و یا خشکیده نگردند. همچنین تحویل برگزاری مراسم در موعد مقرر در قرارداد، حمل مناسب گل‌ها از محل گلخانه یا مغازه گل‌آراء به محل برگزاری مجالس به منظور عدم ورود آسیب به آن‌ها و دیزاین فضاها متناسب با طراحی مورد تأیید کارفرما از تعهدات مهم گل‌آراء است.
از دیگر سو، کارفرما مکلف است مبلغ قرارداد را به طور کامل و مطابق با مراحل و شرایط پرداخت معین در قرارداد گل‌آرایی پرداخت نماید. همچنین در صورتی که تاریخ برگزاری مجلس و یا مراسم کارفرما به هر دلیلی تغییر نمود، موظف است که گل‌آراء را از این امر مطلع نموده و در صورت ورود خسارت به وی از این محل، کلیه خسارات وی را جبران نماید. در این مواقع می‌توان با درج ضمانت اجرا، تا حدودی از بروز مشکلات احتمالی بعدی جلوگیری کرد.

فسخ قرارداد گل ‌آرایی و شرایط دریافت تضمین:

در قراردادهای نوع پروژه برخلاف قراردادهای استخدام موقت و کار معین که مطابق ماده 25 قانون کار، قابل فسخ از سوی طرفین نیستند، کارفرما و پیمانکار می‌توانند موارد فسخ را در بندی جداگانه در قرارداد مشخص کنند. به عنوان مثال، می‌توان در قرارداد گل‌آرایی شرط نمود که در صورت عدم اتمام پروژه در مهلت معین در قرارداد، کارفرما حق فسخ و همچنین مطالبه خسارت را داشته باشد. همچنین در مواقعی که به دلایل خارج از اراده طرفین مثلاً لغو مراسم یا مجالس به دلیل بروز بیماری شایع و یا قوه قهریه یا فورس ماژور، انجام موضوع پروژه در مدتی معین غیرممکن گردد، می‌توان حق فسخ برای طرفین قرارداد قائل گردید.

قرارداد گل ‌آرایی لامینگو:

متخصصین ما در مجموعه لامینگو که مسلط بر قوانین و مقررات مرتبط با حوزه قراردادها بوده، سعی کرده‌اند با تکیه بر دانش و مهارت حقوقی خود، قراردادی تنظیم کنند که در کنار توجه به کلیات، جزئی‌ترین موارد را در نظر گرفته باشد. امیدوار هستیم استفاده از پیش‌نویس قرارداد گل‌آرایی، تجربه مطلوبی را برای شما به همراه داشته باشد.


در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.