تومان 70,000
قرارداد استخدام نمونه گیر آزمایشگاه

قرارداد استخدام نمونه گیر آزمایشگاه

در قرارداد استخدام نمونه گیر با توجه به استخدامی بودن این قرارداد، علاوه بر توجه به نکات و موارد قانونی مطرح شده در قانون کار، شرح وظایف، درج بند محرمانگی، دریافت تضمین حسن اجرای تعهدات و مواردی از این قبیل نیز دارای اهمیت بسیار زیادی است. در قرارداد پیش رو که توسط تیم حقوقی لامینگو تنظیم گردیده است، سعی بر آن بوده تا ضمن توجه به کلیه موارد قانونی به نکات حرفه‌ای شغل نمونه گیری نیز توجه ویژه‌ای شود و کلیه این موارد در قرارداد موردتوجه قرار بگیرد.

9
تعداد صفحات:
1399/11/08
آخرین بروزرسانی:
تومان 70,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد استخدام نمونه گیر آزمایشگاه

نمونه گیر آزمایشگاه یا سمپلر کیست؟

نمونه گیر آزمایشگاه یا به اصطلاح انگلیسی Sampler به فردی گفته می‌شود که شغل و وظیفه اصلی ایشان انجام انواع مختلف نمونه‌گیری‌ها در آزمایشگاه، کلینیک، بیمارستان و امثالهم می‌پردازد. واضح است به‌کارگیری و استفاده از خدمات شخص نمونه گیر به صورت قانونی و رسمی نیازمند تنظیم قرارداد استخدام نمونه گیر آزمایشگاه خواهد بود؛ که در ادامه به شرح و بررسی بیشتر آن خواهیم پرداخت.

استخدام نمونه گیر در بیمارستان و آزمایشگاه

تعیین محل کار شخص نمونه گیر در قرارداد استخدام نمونه گیر دارای اهمیت بسیاری است زیرا ممکن است با توجه به تفاوت محیط شغلی و کارفرمای شخص وظایف و حدود تعهدات نمونه گیر نیز دارای تفاوت‌های اساسی باشد و بنابراین تعیین محل دقیق محل کار به همراه نشانی آن از مواردی است که می‌باید حتماً در قرارداد درج شده و موردتوجه قرار بگیرد.

تعیین ساعات کاری در قرارداد استخدام نمونه گیر آزمایشگاه

فعالیت شخص نمونه گیر به صورت تمام‌وقت یا پاره‌وقت بسته به تعیین روزها و ساعات کاری شخص نمونه گیر آزمایشگاه و به توافق رسیدن با کارفرما در این زمینه است. با وجود اینکه قراردادها وابسته به قصد و اراده طرفین بوده اما با این حال در رابطه با قراردادهای کار و استخدام حداقل و حداکثرهایی مطابق مقررات قانون کار تعیین گردیده است. مطابق حکم الزامی قانون کار حداکثر ساعت استفاده از خدمات یک فرد در قراردادهای استخدامی ازجمله قرارداد استخدام نمونه گیر آزمایشگاه میزان ۸ ساعت در یک روز و به عبارت دیگر ۴۴ ساعت در هفته است. سؤالی که ممکن است برای افراد مطرح گردد این است که:

آیا می‌توان ساعاتی اضافه بر حداکثرهای قانون کار در قرارداد استخدام تعیین نمود؟

بله؛ اما با شرایطی که مطابق قانون کار تعیین گردیده است، یعنی توافق شخص کارپذیر که در اینجا نمونه گیر آزمایشگاه است و همچنین کارفرما ملزم به پرداخت مبلغی تحت عنوان اضافه‌کاری به شخص نمونه گیر خواهد بود.

شرح وظایف نمونه گیر آزمایشگاه

از مهم‌ترین مفاد یک قرارداد استخدامی نگارش شرح وظایف و تعهدات شغلی شخص نمونه گیر در کنار تعهدات قانونی ایشان است. در رابطه با نمونه گیر تعیین نوع آزمایش‌ها و نمونه‌گیری‌هایی که تحت وظایف ایشان است دارای اهمیت خواهد بود، همچنین ارائه توضیحاتی به مراجعین قبل و بعد از انجام نمونه گیری نیز ازجمله وظایف شخص نمونه گیر خواهد بود، از دیگر وظایف نمونه گیر آزمایشگاه می‌توان به رعایت استانداردهای نمونه گیری، حفظ حسن برخورد با مراجعین، رعایت ضوابط کارفرما و آزمایشگاه محل کار و همچنین حفظ اصول بهداشتی و مراقبتی است. در ضمن به یاد داشته باشید که در نمونه قرارداد استخدام نمونه گیر آزمایشگاه تهیه شده توسط تیم حقوقی لامینگو، شما امکان اصلاح، حذف و یا اضافه نمودن موارد و وظایفی که موردنظرتان است را با کمک مشاوران حقوقی مجموعه لامینگو خواهید داشت.

بیمه در قرارداد استخدام نمونه گیر آزمایشگاه

کلبه قراردادهای کار و استخدام، مطابق قانون کار شامل پرداخت حق بیمه توسط کارفرما می‌گردد. در رابطه با قرارداد نمونه گیر نیز کارفرما موظف به بیمه تأمین اجتماعی کردن شخص نمونه گیر در تمام طول مدت قرارداد و همکاری خواهد بود.

حقوق نمونه گیر چه میزان باید باشد؟

همان‌طور که بیان شد در قانون کار حداقل و حداکثرهایی برای برخی از تعهدات طرفین به خصوص کارفرما ازجمله در رابطه با حقوق و ساعات کاری در نظر گرفته شده است. در رابطه با حقوق شخص نمونه گیر، کارفرما ملزم به پرداخت حقوق مطابق حداقل حقوق و مزایا اعلامی توسط اداره کار است که این عدد هرساله بر اساس وضعیت اقتصادی کشور متفاوت خواهد بود.

حدود مسئولیت نمونه گیر در قرارداد استخدام نمونه گیر آزمایشگاه

با توجه به ماهیت شغل شخص نمونه گیر مسئولیت‌های هر یک از طرفین و حدود این مسئولیت بسیار بااهمیت است. به طور کلی شایسته است تا مسئولیت اعمال شخص نمونه گیر و م که مشکلاتی که ناشی از اشتباهات و بی‌مسئولیتی شخص ایشان است بر عهده خود فرد باشد، هرچند درنهایت آنچه که تعیین‌کننده این‌گونه مسائل است توافقات حاصله فی‌مابین طرفین در چارچوب قانون خواهد بود.

قرارداد استخدام نمونه گیر آزمایشگاه تهیه شده توسط تیم حقوقی لامینگو

سعی تیم حقوقی لامینگو همواره بر جلب رضایت، افزایش اطمینان خاطر و همچنین هموار نمودن مسیرهای پر چالش حقوقی برای کاربران خود بوده است. در نمونه قرارداد پیش رو نیز سعی کردیم تا ضمن رعایت کلیه نکات قانونی، اصول مرتبط با قرارداد نویسی را نیز رعایت نموده و قراردادی استاندارد و حرفه‌ای را برای شما عزیزان فراهم نماییم. امیدواریم با استفاده از این قرارداد تجربه موفق و خوشایندی داشته باشید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.