تومان 75,000
قرارداد خرید و فروش لپ تاپ

قرارداد خرید و فروش لپ تاپ

خرید و فروش لپ ‌تاپ، در سطوح مختلف، از خرید و فروش به‌صورت تک تا عمده، انجام می‌گیرد. بدون شک، انعقاد قراردادی مطمئن، با در نظر گرفتن کلیه اصول حقوقی مربوط به معاملات خرید و فروش، ورود خسارات احتمالی به فروشنده و خریدار را به حداقل می‌رساند. قرارداد خرید و فروش لپ ‌تاپ پیش رو، با رعایت کلیه اصول حقوقی مربوط به این معامله، از شیوه معرفی طرفین قرارداد و ذکر مشخصات لپ‌تاپ مورد معامله تا موارد مربوط به نحوه پرداخت مبلغ قرارداد، زمان‌بندی‌های لازم و مرجع حل‌وفصل اختلافات طرفین، توسط متخصصان حوزه قراردادنویسی نوشته شده است. همچنین، تعهدات قانونی خریدار و فروشنده، در معاملات حضوری و غیر حضوری، در این قرارداد به‌تفصیل ذکر شده است.

6
تعداد صفحات:
1399/11/07
آخرین بروزرسانی:
تومان 75,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد خرید و فروش لپ تاپ

ذکر چه نکاتی در قرارداد خرید و فروش لپ ‌تاپ الزامی است؟

1. معرفی طرفین قرارداد

در کلیه قراردادها، لازم است اطلاعات هویتی طرفین قرارداد ازجمله کد ملی و شماره شناسنامه، ذکر شود؛ اما در قرارداد خرید و فروش لپ‌ تاپ، به‌ویژه اگر لپ‌تاپ مورد معامله دست دوم باشد، این امر اهمیتی دوچندان می‌یابد. چراکه ممکن است لپ‌تاپ موضوع قرارداد، سرقتی باشد یا بدون اطلاع مالک اصلی آن مورد معامله قرار گیرد. از این جهت، لازم است مطمئن شوید که شخص فروشنده، مالک اصلی لپ‌تاپ یا نماینده قانونی وی است.

2. شرح کامل ویژگی‌های لپ ‌تاپ مورد معامله

لازم است بندی را در قرارداد خود به ویژگی‌های لپ‌تاپ مورد معامله اختصاص داده و تمامی ویژگی‌های مورد نظر خود را، ازجمله مدل و برند لپ‌تاپ، قدرت پردازنده (CPU)، میزان حافظه و سایز لپ‌تاپ، قید کنید. ممکن است باتوجه به نیاز شما، قدرت پردازنده گرافیکی لپ‌تاپ نیز برای شما اهمیت داشته باشد. در این صورت، لازم است این ویژگی را نیز به قرارداد خود اضافه کنید.
به‌علاوه، درصورتی‌که معامله شما شامل وسایل جانبی لپ‌تاپ نیز می‌شود، بهتر است اطلاعات مربوط به این وسایل را نیز در قرارداد ذکر کنید.
بدیهی است که لازم است درخصوص گارانتی لپ‌تاپ و خدمات پس از فروش نیز در قرارداد صحبت شود.

3. مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت آن

ازجمله نکاتی که درج آن در قرارداد خرید و فروش لپ‌ تاپ الزامی است، مبلغ قرارداد و تاریخ پرداخت آن است. پس از درج مبلغ، لازم است درخصوص نحوه پرداخت آن نیز صحبت شود. اگر برای پرداخت، سندی مانند چک به فروشنده تقویم شود، لازم است اطلاعات کامل مربوط به آن نیز در این بخش قید گردد.
همچنین، می‌توانید در این بخش درخصوص هزینه‌های اجرای تعهدات معامله، مانند هزینه تحویل و تسلیم مورد معامله، صحبت کنید.

4. زمان‌بندی خرید و فروش

در این بخش، زمان‌بندی مربوط به تحویل لپ‌تاپ عنوان می‌شود.

تعهدات فروشنده در قرارداد خرید و فروش لپ ‌تاپ

در وهله اول، فروشنده ضامن مسائل حقوقی مربوط به لپ‌تاپ موضوع قرارداد، ازجمله برخورداری از حق فروش قانونی، می‌باشد. این امر، به این معناست که اولاً، فروشنده مالک لپ‌تاپ است یا ازجانب مالک، حق قانونی فروش لپ‌تاپ به او محول شده است. ثانیاً، مالکیت لپ‌تاپ، به‌نحو قانونی به‌دست آمده و عاری از هرگونه موانع حقوقی و کیفری است.
درخصوص سایر تکالیف فروشنده نسبت به خریدار، می‌توان به رعایت زمان‌بندی تعیین‌شده در قرارداد، ارائه آموزش‌های لازم درخصوص شیوه استفاده و نگهداری از لپ‌تاپ و تسلیم اسناد و مدارک مربوطه به خریدار ازجمله فاکتور رسمی خرید اشاره کرد.

خریدار، در قرارداد خرید و فروش لپ ‌تاپ، چه تکالیفی دارد؟

خریدار نیز، مانند فروشنده، موظف به رعایت زمان‌بندی قیدشده در قرارداد است و می‌بایست مبلغ قرارداد را در موعد مقرر پرداخت نماید. به‎علاوه، لازم است خریدار پیش از امضاء قرارداد، لپ‌تاپ مورد معامله و کلیه اسناد و فاکتورها را بررسی کند تا از بروز اختلافات آتی جلوگیری نماید.

نکاتی درخصوص انعقاد قرارداد خرید و فروش لپ‌ تاپ به‌صورت غیر حضوری

به‌طور کلی، شرایط خرید و فروش کالا به‌صورت غیر حضوری، در قانون تجارت الکترونیک مورد بررسی قرار گرفته است. براساس ماده 33 این قانون، لازم است اطلاعات زیر، پیش از انعقاد قرارداد، در اختیار خریدار قرار گیرد:
الف) مشخصات فنی و ویژگی‌های کاربردی کالا
ب) هویت تأمین‌کننده، نام تجاری که تحت آن نام به فعالیت مشغول می‌باشد و نشانی وی
پ) آدرس پست الکترونیکی، شماره تلفن و یا هر روشی که مشتری، درصورت نیاز، بایستی از آن طریق با فروشنده ارتباط برقرار کند
ت) کلیه هزینه‌هایی که برای خرید کالا بر عهده مشتری خواهد بود
ث) کلیه شرایط و فرایند انعقاد و اجرای قرارداد
به‌علاوه، مهم‌ترین حقی که در این قانون برای مصرف‌کننده پیش‌بینی شده است، «حق انصراف از خرید» می‌باشد؛ مصرف‌کننده حداقل به‌مدت 7روز کاری، حق دارد بدون تحمل جریمه یا ارائه دلیل، از خرید خود صرف نظر کند. تنها هزینه‌ای که درصورت انصراف خریدار به او تحمیل می‌شود، هزینه بازگرداندن کالا خواهد بود.

نکات پایانی

علاوه‌بر مواردی که مورد اشاره قرار گرفت، لازم است بندهایی را به بحث فورس‌ماژور، موارد فسخ قرارداد و مرجع حل‌وفصل اختلافات احتمالی اختصاص داد. در پایان، لازم است قرارداد در ۲ نسخه یکسان تنظیم شده و در اختیار هر دو طرف قرارداد، قرار گیرد.

قرارداد خرید و فروش لپ‌ تاپ لامینگو

مشاوران و متخصصان حوزه قراردادنویسی در مجموعه لامینگو، پیش‌نویس این قرارداد را برای شما آماده کرده‌اند. در این پیش‌نویس، کلیه نکات حقوقی مرتبط با قراردادهای خرید و فروش ازجمله مبلغ قرارداد، زمان‌بندی اجرای قرارداد، تعهدات خریدار و فروشنده در خرید حضوری و غیر حضوری، فورس‌ماژور و موارد فسخ قرارداد در نظر گرفته شده است. ازطرفی، با استفاده از یک پیش‌نویس آماده، به فرایند پیشبرد کارهای خود سرعت خواهید بخشید. درصورت وجود هرگونه پرسش یا ابهام، می‌توانید از راهنمایی مشاوران حقوقی مجموعه ما بهره ببرید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.