تومان 127,000
قرارداد استخدام کارشناس امور قراردادها

قرارداد استخدام کارشناس امور قراردادها

استخدام کارشناس امور قراردادها مطابق قانون کار صورت گرفته و مشمول حقوق و تعهدات مندرج در این قانون خواهد بود. از طرفی با توجه به ماهیت ویژه فعالیت شخص کارشناس قرارداد بحث محرمانگی یا همان عدم افشاء و همچنین بحث شرط عدم رقابت از مهم‌ترین مواد مندرج در این قرارداد است. تلاش لامینگو به ارمغان آوردن تجربه‌ای خوشایند برای کاربران در انواع همکاری‌ها بوده و همچنین این امکان برای کاربران فراهم گردیده است تا در صورت نیاز به هرگونه تغییر یا اصلاح در مفاد قرارداد حاضر، اقدامات لازم را از طریق مشاوران حقوقی لامینگو به انجام رسانند.

آخرین بروزرسانی: 1402/05/15
تعداد صفحات: 8

از اصلی‌ترین گام‌ها در راستای پیشبرد قانونی و صحیح یک فعالیت، کسب‌وکار، همکاری و به طور کلی کلیه امور زندگی افراد در جوامع مختلف تنظیم قراردادی استاندارد و حرفه‌ای است. به همین جهت امر قرارداد نویسی، یک تخصص بوده که می‌باید توسط افراد دارای تخصص و تبحر حقوقی و آشنا با اصول قرارداد نویسی صورت پذیرد. برای ایجاد یک رابطه همکاری با شخص متخصص امور قراردادها نیازمند تنظیم قرارداد استخدام  کارشناس امور قراردادها نیز خواهیم بود. در ادامه به بررسی برخی از نکات حقوقی و قانونی این قرارداد خواهیم پرداخت.

قرارداد استخدام کارشناس امور قراردادها چه نوع قراردادی است؟

هنگامی‌که شخص کارفرما نیازمند دریافت خدمات کارشناس امور قراردادها برای مدت نسبتاً طولانی و به عنوان یک کارپذیر یا کارمند مجموعه خود باشد، قرارداد امضا شده فی‌مابین طرفین از انواع قراردادهای کار و استخدام محسوب خواهد شد. بنابراین قرارداد حاضر از انواع قراردادهای استخدامی تحت تابعیت قانون کار بوده و با توجه به میزان فعالیت شخص کارشناس امور قراردادها و مدت قرارداد به یکی از انواع قراردادهای استخدام دائم و استخدام موقت تقسیم می‌گردد. امروزه با توجه به شرایط خاص اقتصادی و اجتماعی جامعه و همچنین تمایل کارفرمایان، عموم قراردادهای استخدامی از انواع قراردادهای استخدام موقت و برای مدتی غیر دائم است که لزوم درج آن در قرارداد استخدام کارشناس امور قراردادها حائز اهمیت فراوان خواهد بود.

حقوق، مزایا و بیمه کارشناس امور قراردادها

در رابطه با پرداختی به متخصص امور قراردادها با توجه به استخدامی بودن این قرارداد، حقوق و مزایای شخص کارپذیر مطابق مقررات قانون کار بوده و بنابراین کارفرما ملزم به در نظر گرفتن حقوق شخص کارشناس مطابق حداقل حقوق و مزایای مقرر توسط اداره کار خواهد بود. در همین راستا کارفرما موظف به پرداخت عیدی، پاداش، حق اولاد و مواردی از این قبیل نیز خواهد بود.

در رابطه با بیمه شخص کارشناس امور قراردادها نیز کارفرما ملزم به بیمه نمودن شخص تحت استخدام خود نزد یکی از شعب معتبر بیمه تامین اجتماعی خواهد بود.

بند محرمانگی در قرارداد استخدام کارشناس امور قرارداد

با توجه به ماهیت شغل کارشناس و امور قراردادها و دسترسی ایشان به اطلاعات طرفین قرارداد، کارفرما و به طور کلی کسب‌وکار ایشان بند محرمانگی و عدم افشای اطلاعات کسب شده در طول مدت استخدام کارشناس امور قراردادها امری حائز اهمیت بسیار است. در نمونه قرارداد استخدام کارشناس امور قراردادها تنظیم شده توسط تیم حقوقی لامینگو علاوه بر باز گذاشتن دست طرفین در انتخاب وجود یا عدم وجود بند محرمانگی، نگارش این بند به نحوی صورت گرفته تا اطمینان خاطر کاملی برای هر یک از طرفین در این راستا و به خصوص برای شخص کارفرما ایجاد نماید. تعیین مصادیق اطلاعات و داده‌های محرمانه از یک سو و از سوی دیگر پیش‌بینی ضمانت اجرای درخور در صورت نقض تعهد به عدم افشا از مهم‌ترین مسائل مطرح شده در این زمینه خواهد بود، که می‌باید پیش از هر چیز مورد توافق طرفین قرارداد واقع گردد.

بند عدم رقابت در قرارداد استخدام کارشناس امور قراردادها

بحث عدم رقابت و حفظ حقوق تجاری-رقابتی کارفرما همواره یکی از مهم‌ترین مباحث در قراردادهای کار و در راستای استخدام افراد بوده و تبدیل به یکی از دغدغه‌های ذهنی آن‌ها شده است. پیش از بحث در رابطه با شرط عدم رقابت در قرارداد استخدام کارشناس امور قراردادها ابتدا به این سؤال پاسخ خواهیم داد که:

شرط عدم رقابت یعنی چه؟

بحث عدم رقابت یکی از شروط اساسی در قراردادهای استخدامی بوده که آشنایی با آن می‌تواند کمک به سزایی در راستای فعالیت و کسب‌وکار یک کارفرما ایفا کند. شرط عدم رقابت به‌طورکلی ممکن است یا به معنای تعهد گرفتن از شخص کارپذیر (در اینجا کارشناس امور قراردادها) جهت عدم انجام یا ایجاد کسب‌وکارهای مشابه شخص کارفرما یا در حیطه موضوع فعالیت ایشان برای مدتی پس از خاتمه قرارداد باشد و یا ممکن است تعهد به عدم انجام فعالیت‌های رقابتی در موضوع فعالیت شخص کارفرما در محدوده جغرافیایی خاصی باشد.
در قرارداد استخدام کارشناس امور قراردادها نیز تعهد به عدم رقابت شرط مهمی بوده که می‌تواند میان شخص کارفرما و متخصص قرارداد مورد توافق قرار بگیرد.

قرارداد استخدام کارشناس امور قراردادها ، ارائه شده توسط لامینگو

در قرارداد پیش رو با توجه به تسلط بر وظایف شخص قرارداد نویس / کارشناس امور قراردادها سعی بر آن بوده تا ضمن ارائه شرح مفصلی از وظایف ایشان با ادبیات حقوقی، تعهدات قانونی هر بک از طرفین نیز پر نظر گرفته شود تا نهایتاً کاربران با استفاده از این قرارداد کلیه دغدغه‌های فکری و شغلی‌شان مرتفع گردد. لامینگو امیدوار است تا شما با استفاده از این قرارداد تجربه کار و همکاری موفقی را تجربه کنید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885
تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.