تومان 70,000
قرارداد استخدام کارشناس بازرگانی

قرارداد استخدام کارشناس بازرگانی

تنظیم قرارداد استخدام کارشناس بازرگانی در کارخانه‌ها و یا مؤسساتی که نیازمند شناسایی فرصت‌های فروش در بازارهای داخلی و جهانی و جذب مشتریان بالقوه هستند، امری اجتناب‌ناپذیر است. قراردادی که دغدغه‌ها و نیازهای طرفین را به خوبی درک کرده و درصدد ارائه راه‌حل به منظور پیشگیری از مشکلات احتمالی آینده باشد، بسیار مورد توجه است. اگر به دنبال تنظیم قرارداد استخدام کارشناس بازرگانی به صورت حقوقی و مبتنی بر قوانین این حوزه هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

7
تعداد صفحات:
1399/11/04
آخرین بروزرسانی:
تومان 70,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد استخدام کارشناس بازرگانی

قرارداد استخدام کارشناس بازرگانی، یک گام جهت نزدیک‌ترشدن به بازارهای جهانی

امروزه با هرچه رقابتی‌ترشدن بازارهای داخلی و جهانی، کارفرمایان بیشتر به دنبال استخدام فردی با عنوان کارشناس بازرگانی هستند تا بتوانند حیات و موفقیت خود را در بازار ادامه داده و در جذب مشتریان، توانمندتر از پیش عمل کنند. شناسایی و تحلیل بازارهای هدف به منظور صادرات تولیدات یا خدمات کارفرما و یا تبیین خط‌مشی‌ها و استراتژی‌های فروش و در نهایت جذب مشتریان بالقوه و یا حفظ مشتریان سابق، از مهمترین دلایل استخدام کارشناس بازرگانی است. تنظیم قرارداد استخدام کارشناس بازرگانی که مبتنی بر قوانین و قواعد حقوقی بوده و به صورت اصولی و دقیق تنظیم شده باشد، مستلزم رعایت نکات مهمی است که اهمیت خاصی به آن می‌بخشد. در ذیل به مهمترین نکات در تنظیم قرارداد استخدام کارشناس بازرگانی پرداخته شده است.

مهمترین بندها و شروط قرارداد استخدام کارشناس بازرگانی:

1- موضوع و مدت قرارداد

یکی از مهمترین بندهای قرارداد، تعیین دقیق وظایف است به‌گونه‌ای که ایجاد ابهام و سردرگمی ننماید. همچنین با توجه به استخدامی بودن قرارداد استخدام کارشناس بازرگانی و تنظیم آن به صورت مدت‌دار، مطابق با قانون کار، هیچ‌یک از طرفین امکان فسخ قرارداد را به صورت یکطرفه  و یا حتی از طریق درج خیار شرط در داخل یا خارج از قرارداد نخواهند داشت.

2- ساعات کاری و حقوق و مزایا

یکی از الزامات تنظیم قرارداد استخدام کارشناس بازرگانی به صورت دقیق، مشخص کردن ساعات کاری در ایام هفته است. از آنجایی که امکان برگزاری جلسات و حضور در نمایشگاه‌ها و نشست‌ها در ساعاتی غیر از ساعات موظفی کارشناس بازرگانی وجود دارد، از این‌رو تعیین مبالغ پرداختی به وی جهت اضافه‌کاری و درج آن از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. همچنین کارشناس بازرگانی حسب ویژگی شغل خود، ممکن است به درخواست کارفرما و در راستای انجام وظایف خود، ملزم به انجام مأموریت در داخل یا خارج از کشور باشد که تعیین حق مأموریت برای وی از نکات مهم دیگر در تنظیم این نوع قرارداد است.

3- تعهدات کارشناس بازرگانی و کارفرما

حلقه اتصال مشتری و کارفرما و همچنین کمک به ورود موفق به بازارهای تولید و ارائه‌ خدمات، از وظایف اصلی کارشناس بازرگانی است. کارشناس بازرگانی باید بتواند با استفاده از ابزار تحلیل بازار و همسو با روش‌های انجام تجارت کارفرما، رقبا و دلایل موفقیت آن‌ها را در بازار شناسایی کند و در نهایت منجر به پیشبرد اهداف خرد و کلان کارفرما گردد.
آشنایی به‌روز با قوانین حوزه تجارت بین‌الملل، اصول مذاکره با مشتریان و یا سازمان‌ها و همچنین سیاست‌های فروش، از وظایف دیگر کارشناس بازرگانی است. لذا شرکت در برخی دوره‌های آموزشی در این راستا و به درخواست کارفرما ضروری است.
در طول مدت قرارداد استخدام کارشناس بازرگانی و حسب وظایف محول‌شده به وی، اسناد و مدارک، استراتژی‌های فروش و یا انواع اطلاعات مربوط به انجام تجارت به کارشناس بازرگانی سپرده می‌گردد. ذکر یک بند مربوط به حفظ محرمانگی این اطلاعات و یا مدارک از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.
ارائه گزارش‌های دوره‌ای از عملکرد بخش بازرگانی درخصوص همگامی با خط‌مشی‌ها، سیاست‌های فروش و جذب مشتری به کارفرما از دیگر تعهدات کارشناس بازرگانی است. برخی کارشناسان بازرگانی ممکن است در راستای انجام وظایف، ملزم به تهیه پیش‌نویس قرارداد با مشتریان و یا مؤسسات تأمین‌کننده گردند. لذا آشنایی با اصول مهم حوزه قراردادنویسی از دیگر وظایف ایشان است.
از طرف دیگر، با توجه به ماهیت استخدامی قرارداد استخدام کارشناس بازرگانی، مطابق با قانون کار، کارفرما متعهد به بیمه کردن کارشناس بازرگانی نزد شعب تأمین اجتماعی است. این نکته قابل ذکر است که حتی در صورت عدم درج شرط بیمه، کارفرما ملزم به رعایت حداقل‌های قانون کار از قبیل بیمه کردن کارشناس بازرگانی است و در صورت پیگیری از طریق مراجع حل اختلاف قانون کار، هیئت تشخیص ردی به نفع کارشناس بازرگانی خواهد داد.
از دیگر تعهدات کارفرما، الزام به برگزاری دوره‌های آموزشی لازم همسو با وظایف شغل کارشناس بازرگانی یا تسهیل شرکت در آن‌ها است. همچنین فراهم کردن شرایط انجام مأموریت از قبیل محل اسکان، وسیله حمل‌و‌نقل و سایر شرایط باید در قرارداد استخدام کارشناس بازرگانی لحاظ گردد.

4- ضمانت حسن انجام کار

گاهی پیش می‌آید که کارشناس بازرگانی از سیاست‌ها و خط‌مشی‌های معین از سوی کارفرما تخطی نموده و با بی‌توجهی موجب ورود خسارت به کارفرما و در نهایت از دست دادن مشتریان بالقوه وی گردد. بدین منظور مرسوم است که در قراردادها، سندی از قبیل چک، سفته یا ضمانت‌نامه بانکی با درج شماره آن در قرارداد از کارشناس بازرگانی اخذ می‌کنند تا آسایش خیال کارفرمایان از این بابت تا حدی فراهم گردد.

قرارداد استخدام کارشناس بازرگانی لامینگو

مشاوران حقوقی متبحر ما در مجموعه لامینگو، با بهره‌گیری از دانش حقوقی لازم و تجارب ارزشمند، سعی کرده‌اند تا قرارداد استخدام کارشناس بازرگانی حاضر را به نحوی دقیق با محوریت قوانین حوزه استخدامی و سایر قوانین مرتبط تنظیم نمایند. امیدواریم این قرارداد تجربه مطلوبی به همراه داشته باشد.  

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.