تومان 245,000
قرارداد طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

قرارداد طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

بی‌شک برای شما نیز پیش آمده است که پس از گذشت مدتی از ساخت خانه یا محل کار خود، به هر دلیلی تصمیم به تغییر طراحی و دکوراسیون داخلی گرفته و برای این کار به فرد یا شرکت متخصصی در این حوزه مراجعه کرده‌اید. در این هنگام است که شما برای تنظیم روابط خود با شرکت طراح و اجرا کننده دکوراسیون داخلی (از این پس: مجری) و تبیین خواسته‌ها، نیازها و هم‌چنین تعیین تعهدات مجری، نیازمند قرارداد استاندارد «طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی» خواهید بود که به طور دقیق و با جزئیات نکات و شروط خاص و منحصر به فرد این قرارداد را پیش‌بینی نموده باشد. شما با داشتن یک «قرارداد طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی» استاندارد و حرفه‌ای، نسبت به تأمین منافع و جلوگیری از اختلافات آتی اطمینان‌خاطر پیدا خواهید کرد. با همراه باشید.

آخرین بروزرسانی: 1402/05/15
تعداد صفحات: 9

منظور از قرارداد طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی چیست؟

قرارداد طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی، قراردادی است که به موجب آن، شخص حقیقی یا شرکت طراح و اجرا کننده دکوراسیون (مجری)، در ازای دریافت حق‌الزحمه‌ای معین، متعهد به انجام طراحی دکوراسیون داخلی محل مشخص شده در قرارداد مطابق با خواسته‌ها و نیازهای کارفرما (مالک منزل یا محل کار یا هر مکان دیگری) می‌گردد. وی همچنین مکلف است طرح مذکور را پس از اخذ تأییده کارفرما مطابق اوصاف مندرج در قرارداد، اجرا و پیاده‌سازی نماید. بنابراین در این قرارداد، مجری معمولاً دارای دو تعهد به هم وابسته، الف) تعهد انجام طراحی دکوراسیون داخلی و ب) تعهد اجرا و پیاده‌سازی طرح مذکور، می‌باشد. 

شروط اساسی و مهم قرارداد طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

«قرارداد طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی» بالتبع ماهیت منحصر به فردی که دارد، واجد شروط خاصی می‌باشد که درج آن‌ها در قرارداد جهت تأمین هر چه بهتر منافع طرفین (کارفرما - مجری) لازم و ضروری می‌نماید و عدم درج شروط مذکور، ممکن است به‌ واسطه ایجاد ابهام در قرارداد سبب ایراد ضرر و زیان قابل توجهی به هر یک از طرفین قرارداد گردد. در ادامه به پاره‌ای از این شروط مهم و اساسی اشاره خواهیم داشت:

1. تعهدات مجری دکوراسیون داخلی:

یکی از مهمترین شروط قرارداد طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی، شرط مربوط به تعهدات مجری است، چرا که این شرط اصولاً اساسی‌ترین تعهد این قرارداد به شمار می‌رود. لازم است در این شرط، تعهدات مجری پروژه به طور دقیق، با معیارهای عینی و قابل سنجش و با مواعد معین پیش‌بینی گردد. هم‌چنین توصیه می‌گردد در قرارداد، روزها و ساعات کاری مجری در محل پروژه درج گردد تا حتی‌الأمکان از بروز هرگونه ناهماهنگی در این زمینه اجتناب شود. نکته‌ای که معمولاً در قراردادها مورد غفلت و تسامح قرار می‌گیرد، پیش بینی و تعیین خسارت قراردادی برای تأخیر در ایفاء تعهدات می‌باشد. درج مناسب این شرط در قرارداد می‌تواند التزام بیشتر مجری به ایفاء تعهدات خود قبل از موعد مقرر را فراهم آورد.

2. شرایط طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی:

شرط مربوط به شرایط طراحی و اجرای پروژه نیز از جمله شروط مهم و اساسی قرارداد قلمداد می‌گردد. چنانچه می‌خواهید حتی‌ الامکان از انجام طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مطابق درخواست خود اطمینان حاصل کنید و هم‌چنین از بروز اختلافات احتمالی آتی جلوگیری نمایید، لازم است تا این شرط را به طور دقیق و با تمام جزئیات در قرارداد خود درج نمایید. در «قرارداد طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی لامینگو (Lawmingo)»، این شرط با دقت و جزئیات هر چه تمام‌تر و در 8 بند به طور مفصل توسط تیم حقوقی مجموعه تنظیم گردیده است و می‌تواند خیال شما را از هر جهت راحت نماید. از جمله مسائل مهمی که لازم است در شرط مربوط به طراحی و اجرای پروژه پیش‌بینی گردد عبارت است از:
• تعیین مواعد انجام تعهدات به تفکیک طراحی و اجرا،
• ضمانت اجرای عدم انطباق اجرای دکوراسیون با طراحی مورد توافق واقع شده،
• نحوه احراز تطابق یا عدم تطابق طراحی و اجرا،
• تعیین دقیق برند، جنس، درجه کیفی و حداکثر قیمت مصالحی که می‌باید در پروژه به کار گرفته شود،
• تعیین چارچوب و کلیه اوصاف و مشخصات دکوراسیون داخلی که مدنظر طرفین است،
• سایر نکات و مسائل حائز اهمیتی که در قرارداد طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی لامینگو (Lawmingo) قابل مشاهده است.

3. تعیین ناظر:

در قرارداد طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی، طرفین نیازمند تعیین شخصی متخصص به عنوان ناظر می‌باشند تا در هنگام بروز اختلاف یا در زمان تکمیل پروژه، انطباق یا عدم انطباق اجرا با طراحی مورد توافق واقع شده، صحت استفاده از مصالح مندرج در قرارداد و سایر مسائل مربوطه را احراز و صورت‌جلسه نماید. ناظری که توسط طرفین قرارداد تعیین می‌گردد، ممکن است شخصی حقیقی یا شرکتی متخصص در حوزه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی باشد. لازم است طرفین در رابطه با این امر که پرداخت حق‌الزحمه ناظر بر عهده کدام طرف قرارداد است و هم‌چنین فرآیند انتخاب ناظر جایگزین در فرض فوت، حجر یا عدم دسترسی به ناظر اولیه، تعیین تکلیف نمایند.

4. مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت آن:

شرط مربوط به مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت آن، از جمله شروط اساسی و مهم هر قراردادی تلقی می‌شود، اما این شرط در قرارداد طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی، به واسطه مستمر و مدت‌دار بودن تعهدات مجری، از اهمیت مضاعفی برخوردار است. توصیه ما به شما این است که حتی‌الإمکان مبلغ قرارداد را به صورت یک‌جا یا صرفاً طی دو مرحله کوتاه پرداخت نکنید، بلکه برای اطمینان بیشتر از اجرای صحیح و به‌موقع پروژه، مبالغ را در طی چندین مرحله و مطابق با پیشرفت مراحل پروژه پرداخت نمایید. لازمه این امر، پیش‌بینی دقیق یک جدول زمان‌بندی چند مرحله ای است که در آن، شاخص‌های کلیدی عملکرد هر مرحله و درصد مبالغ پرداختی آن مشخص شده است. در قرارداد طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی لامینگو (Lawmingo)، این جدول به دقت و تفصیل پیش‌بینی شده است و خیال شما را از این جهت راحت می‌سازد. در این قسمت از قرارداد لازم است در رابطه با هزینه‌های جاری پروژه نیز تعیین تکلیف گردد.

5. قرارداد طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی، واجد شروط مهم و اساسی دیگری نیز می‌باشد که به جهت اجتناب از اطاله کلام، از ذکر آن‌ها خودداری می‌کنیم. شما می‌توانید این شروط را به ‌طور کامل در قرارداد طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی لامینگو (Lawmingo) مشاهده و از آن‌ها بهره ببرید.

چرا باید از قرارداد طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی لامینگو (Lawmingo) استفاده کنم:

همانطور که در بالا گفته شد، قرارداد طراحی و اجرای دکوراسیون به واسطه ماهیت خاص خود دارای شروط اساسی و مهم منحصر به فردی است که تنظیم دقیق، استاندارد و با جزئیات آنها، لازمه تأمین منافع طرفین قرارداد و جلوگیری از بروز اختلافات آتی می‌باشد. هر گونه اهمال و نقصان در تنظیم این شروط و یا غفلت از درج آن‌ها، ممکن است خسارات جبران‌ناپذیری را برای هر یک از طرفین به دنبال داشته و بعضاً سبب به بن‌بست رسیدن یک قرارداد گردد. شما می‌توانید با استفاده از قرارداد طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی لامینگو (Lawmingo) که توسط تیم حقوقی مجموعه، با نهایت دقت و حساسیت تنظیم شده است، طعم شیرین داشتن قراردادی مطمئن و استاندارد را بچشید و نسبت به تأمین منافع خود اطمینان‌خاطر داشته باشید.

«تمام تلاش ما در لامینگو آن است که با ارائه قراردادی استاندارد و مطمئن، از اتلاف وقت شما عزیزان در مراجع قضایی جلوگیری کنیم»

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885
تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.