تومان 137,000
قرارداد خدمات نظافت

قرارداد خدمات نظافت

نمونه قرارداد خدمات نظافت که با عناوینی همچون قرارداد پیمانکاری نظافت و قرارداد تامین نیروی خدماتی-نظافتی نیز شناخته می‌شود، از انواع قراردادهای کار به صورت پیمانکاری است. در این قرارداد شخص کارفرما از پرداخت بیمه معاف بوده و به‌طورکلی این قرارداد دارای تفاوت‌های زیادی با قراردادهای کار استخدامی تابع قانون کار است که تنظیم آن توسط متخصصان حقوقی را به امری الزامی بدل می‌نماید. همچنین شما می‌توانید در صورت هرگونه نیاز به تغییر در مواد موجود در قرارداد نظافتی حاضر این کار را با کمک مشاوران حقوقی ما انجام دهید.

آخرین بروزرسانی: 1402/05/15
تعداد صفحات: 9

قرارداد خدمات نظافت از انواع قراردادهای پیمانکاری خدماتی بوده که در زمینه‌های مختلفی برای افراد کاربرد فراوانی دارد. در این قرارداد آنچه که حائز اهمیت است و تعیین وظایف شخص ارائه‌دهنده خدمات نظافت و همچنین مسئولیت‌های قانونی شخص کارفرما در مقابل ایشان است. همچنین بحث بیمه، مالیات و مرجع حل اختلافات و در نهایت موارد فسخ این قرارداد نیز می‌باید توسط اشخاص متخصص حقوقی موردتوجه قرار گیرد.

موضوع قرارداد خدمات نظافت را دقیق بیان کنید!

ارائه خدمات نظافتی ممکن است شامل شست و شوی کامل یک خانه شرکت محل کار و امسال هم باشد همچنین موارد جزئی‌تری مانند شست و شوی مبل‌ها، راه‌پله‌ها، کف‌سابی، شستن پنجره‌ها و دیوارها و به‌طورکلی خدمات نظافتی موردنیاز شخص کارفرما می‌باید به صورت دقیق و با جزئیات کامل در نمونه قرارداد پیمانکاری نظافت بیان شود. این موارد علاوه بر این‌که می‌باید در موضوع قرارداد درج شود شایسته است تا در قسمت شرح وظایف شخص ارائه‌دهنده خدمات یا پیمانکار نظافت نیز با جزئیات بیشتری ذکر شود.

تعیین تعرفه‌های خدمات نظافتی در قرارداد پیمانکاری نظافت

از دیگر مواردی که در یک قرارداد خدمات نظافت بسیار مهم است بحث تعیین تعرفه هر یک از خدماتی که توسط شخص پیمانکار نظافت ارائه می‌شود، است. برای مثال واضح است که شست و شوی راه‌پله‌ها دارای تعرفه و قیمت متفاوتی از بخارشوی مبل‌ها است بنابراین بهتر است کلیه این موارد را در قرارداد درج نموده تا طرفین با آگاهی کامل از کلیه موارد اقدام به امضای این نمونه قرارداد فی‌مابین خود نمایند.

قرارداد خدمات نظافت با چه عناوین دیگری شناخته می‌شود؟

این قرارداد که یکی از انواع قراردادهای پیمانکاری بوده ممکن است با نام‌هایی همچون قرارداد پیمانکاری نظافت، قرارداد پیمانکاری تأمین نیروی خدماتی و نظافتی، نمونه قرارداد پیمانکاری نظافت، قرارداد نظافتچی و خدماتی، قرارداد خدمات نظافت شرکت و مواردی از این قبیل شناخته شود. در هر حال بدانید که آنچه در یک قرارداد و پس‌ازآن حائز اهمیت است ماهیت و قالب قراردادی است که آن قرارداد مطابق آن تنظیم گردیده است بنابراین سعی کنید تا قراردادتان را بر اساس نیاز و هدفی که از تنظیم آن قرارداد دارید انتخاب کنید نه صرفاً بر اساس نام و عنوانی که بر آن قرارداد درج گردیده است.

حوادث غیرقابل‌پیش‌بینی را در قرارداد خود پیش‌بینی کنید!

یکی از موارد حقوقی که در قرارداد خدمات نظافت می‌باید موردتوجه طرفین قرار گیرد بحث حوادث غیرقابل‌پیش‌بینی یا به اصطلاح حقوقی قوه قهریه یا فورس ماژور است. فورس ماژور عبارت است از کلیه حوادث غیرقابل پیش‌بینی و غیرقابل‌اجتناب از جانب شخص ارائه‌دهنده خدمات نظافت و کارفرما که ممکن است در طول مدت قرارداد به دلایل مختلفی رخ بدهد. سؤال اصلی افراد در این زمینه این است که درصورتی‌که چنین اتفاقی رخ بدهد چه بر سر قرارداد نظافتی فی‌مابین طرفین خواهد آمد و نکات حقوقی در این مورد چیست؟ برای پاسخ به این سؤال باید ابتدائا به این نکته توجه داشت که تعیین وضعیت‌های مختلف پس از رخ دادن یک چنین حادثه‌ای در طول مدت قرارداد در درجه اول به اراده و قصد طرفین آن قرارداد بر می‌گردد به‌عبارت‌دیگر آنچه که پیش از هر چیز دارای اهمیت است بینی و توافق طرفین قرارداد نسبت به موضوع پیش‌آمده خواهد بود. در قرارداد خدماتی نظافتی تنظیم شده توسط تیم حقوقی لامینگو بند فورس ماژور به نحوی نگاشته شده تا طرفین کمترین ضرر را از این بابت متحمل شوند.

آیا مواد قرارداد خدمات نظافتی لامینگو قابل‌تغییر است؟

با توجه به از پیش نوشته شدن قرارداد حاضر تیم حقوقی لامینگو سعی داشته تا کلیه موارد حقوقی و قانونی موجود در این قرارداد از جمله بحث بیمه، قالب مناسب قراردادی، مالیات و مسائلی از این قبیل را موردتوجه قرار بدهد. بااین‌وجود شما می‌توانید پس از دریافت این قرارداد درصورتی‌که نیاز به اصلاح برخی از مواد یا اضافه نمودن مواردی به آن را داشته باشید این امکان برای شما فراهم بوده و همچنین می‌توانید از خدمات مشاوره حقوقی رایگان پس از دریافت قرارداد نیز استفاده کنید.

چرا قرارداد خدمات نظافت لامینگو؟

پلتفرم هوشمند خدمات حقوقی لامینگو با داشتن تیم حقوقی مجرب و متبحر در زمینه‌ای قرارداد نویسی و ارائه خدمات حقوقی انواع قراردادهای پیمانکاری و استخدامی را برای کاربران خود فراهم نموده تا افراد برای پیشبرد امور خود دچار هیچ‌گونه مشکل حقوقی و قانونی از این بابت نگردند. امیدواریم شما با استفاده از این قرارداد به اهداف موردنیاز خود دست‌یابید.

«به یاد داشته باشید که مجموعه حقوقی لامینگو در این مسیر همواره کنار شما خواهد بود.»

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91557030
تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.