تومان 75,000
قرارداد خدمات کارشناسی

قرارداد خدمات کارشناسی

امروزه با توجه به تخصصی شدن امور مختلف و کسب‌وکارها ارائه خدمات کارشناسی در زمینه‌های مختلف در قالب قرارداد خدمات کارشناسی این قرارداد را به یکی از پرطرفدارترین قراردادهای موجود در این زمینه تبدیل کرده است. آشنایی با ماهیت و قالب قراردادی این سند حقوقی و همچنین تعیین دقیق وظایف و مسئولیت‌های قانونی شخص کارشناس از مهم‌ترین موارد در یک قرارداد استاندارد ارائه خدمات کارشناسی است.

9
تعداد صفحات:
1399/10/16
آخرین بروزرسانی:
تومان 75,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد خدمات کارشناسی

امروزه با توجه به تخصصی شدن امور مختلف و کسب‌وکارها ارائه خدمات کارشناسی در زمینه‌های مختلف در قالب قرارداد خدمات کارشناسی این قرارداد را به یکی از پرطرفدارترین قراردادهای موجود در این زمینه تبدیل کرده است. آشنایی با ماهیت و قالب قراردادی این سند حقوقی و همچنین تعیین دقیق وظایف و مسئولیت‌های قانونی شخص کارشناس از مهم‌ترین موارد در یک قرارداد استاندارد ارائه خدمات کارشناسی است.

قرارداد خدمات کارشناسی چه تفاوتی با قرارداد استخدام کارشناس دارد؟

باید توجه داشت که پیش از اقدام به تنظیم یک قرارداد بررسی ماهیت موضوع آن و همچنین قالب حقوقی که قرارداد مطابق آن نگاشته شده است در رسیدن به اهداف موردنظر طرفین آن قرارداد اهمیت ویژه‌ای دارد. در رابطه با استفاده از خدمات یک کارشناس نیز شما می‌باید با توجه به نوع نیازتان به دریافت خدمات کارشناسی را مورد توجه قرار داده و با توجه به مدت زمان، نوع و ماهیت فعالیت شخص کارشناس اقدام به تنظیم قرارداد فی‌مابین خود و شخص کارشناس نمایید.

قرارداد خدمات کارشناسی:

این قرارداد یکی از انواع قراردادهای پروژه‌ای یا پیمانکاری ارائه خدمات بوده که مطابق آن شخص کارشناس برای مدت زمان مشخصی اقدام به ارائه خدمات کارشناسی به شخص کارفرما می‌نماید. در این نوع از قرارداد ماهیت فعالیت کارشناس به صورت پروژه‌ای بوده و بنابراین شخص کارفرما از مسئولیت‌های قانونی همچون بیمه و تهیه وسایل موردنیاز فعالیت شخص کارشناس معاف خواهد بود.

قرارداد استخدام کارشناس:

در یک قرارداد استخدامی که با عنوان قرارداد کار نیز در میان مردم شناخته می‌شود شخص کارشناس به عنوان کارمند به استخدام کارفرما درآمده و در مقابل شخص کارفرما موظف به بیمه کردن کارشناس خواهد بود. به طور کلی قرارداد استخدام کارشناس تحت تابعیت قانون کار بوده و طرفین موظف‌اند تا علاوه بر درج این مسئله در قرارداد فی‌مابین خود تعهدات قانونی مطابق قانون کار را نیز انجام دهند.

موضوع قرارداد خدمات کارشناسی شامل چه مواردی می‌شود؟

قرارداد خدمات کارشناسی ممکن است در زمینه‌های مختلفی از جمله خدمات کارشناسی حقوقی و قضایی، خدمات کارشناسی کسب‌وکار، خدمات کارشناسی امور مالی و حسابداری، ارائه خدمات کارشناسی خودرو و مواردی از این قبیل باشد.
به طور کلی قرارداد کارشناسی تنظیم شده توسط تیم حقوقی مجرب لامینگو به گونه ای نگاشته شده است تا شما عزیزان بتوانید انواع خدمات کارشناسی موردنیازتان را در این قرارداد عنوان نموده و قدم در مسیری قانونی بگذارید.

اهمیت بند محرمانگی در قرارداد ارائه خدمات کارشناسی

با توجه به ماهیت فعالیت شخص کارشناس اعم از کارشناس حقوقی، کارشناس امور قراردادها، کارشناس خودرو و غیره این شخص ممکن است به اسناد و اطلاعات مهمی در کسب‌وکار و فعالیت شخص کارفرما دسترسی یافته و کارفرما از این بابت دچار نگرانی‌هایی بشود. بهترین راهکار در این زمینه درج بند محرمانگی در قرارداد خدمات کارشناسی خواهد بود. شما می‌توانید در این بند تعهد به حفظ محرمانگی و عدم افشای اطلاعات را جزو مسئولیت‌های شخص کارشناس قرار داده و همچنین حوزه و محدوده این اطلاعات را نیز به صورت دقیق مشخص نمایید. شرط محرمانگی تضمینی قانونی در راستای افزایش اطمینان خاطر طرفین در طول مدت قرارداد و پس از آن خواهد بود.

قرارداد مشاوره مکمل قرارداد خدمات کارشناسی

با توجه به این‌که کارشناسان عموماً در کنار انجام خدمات کارشناسی مشاوره‌هایی را نیز به شخص کارفرما ارائه می‌نمایند شما می‌توانید در صورت نیاز و برای اطمینان خاطر هر چه بیشتر در کنار تنظیم نمونه قرارداد انجام خدمات کارشناسی قرارداد مشاوره اعم از مشاوره ساعتی و غیره را نیز دریافت نموده تا بهترین نتیجه را به دست آورید.

تعیین دقیق وظایف شخص کارشناس خواص مسئله‌ای مهم در قرارداد کارشناسی!

از مهم‌ترین بخش‌های هر قرارداد شرح وظایف و تعیین مسئولیت‌های شخص مقابل کارفرما یا ارائه‌دهنده خدمات به صورت دقیق و کامل است. چگونه می‌توانید با دریافت نمونه قرارداد موردنیازتان از لحاظ حقوقی و قانونی آرامش خاطر لازم در این زمینه را کسب نموده و پس‌ازآن وظایفی که از شخص کارشناس انتظار دارید را در این قرارداد اضافه نمایید. به یاد داشته باشید به هر میزان که این وظایف را دقیق‌تر و روشن‌تر بیان کنید نتیجه بهتری را به دست خواهید آورد.

اهمیت پیوست و ضمایم قرارداد خدمات کارشناسی

پیوست و ضمیمه‌های یک قرارداد همواره یکی از موارد جدانشدنی از هر قرارداد بوده که کمتر موردتوجه افراد قرار می‌گیرد در حالی که این بخش دارای اهمیت ویژه‌ای در راستای پیشبرد موضوع قرارداد است. در رابطه با قرارداد کارشناسی نیز پیوست‌های قرارداد ممکن است شامل اسناد و مدارک موردنیاز در راستای پیشبرد خدمات کارشناسی و انجام امور محوله به شخص کارشناس باشد بنابراین توجه به این قسمت از قرارداد حائز اهمیت ویژه‌ای خواهد بود.

۱۵ دقیقه مشاوره رایگان پس از دریافت قرارداد خدمات کارشناسی، خدمتی نوین از لامینگو!

مجموعه حقوقی لامینگو برای افزایش رضایت و اطمینان خاطر کاربران خود از دریافت مناسب‌ترین قرارداد، اقدام به ارائه مشاوره حقوقی رایگان پس از دریافت قرارداد را فراهم نموده است. شما می‌توانید پس از دانلود نمونه قرارداد خدمات کارشناسی مشاوره حقوقی مورد نیاز خود در این زمینه را از مشاوران حقوقی لامینگو دریافت نموده و در صورت نیاز به هرگونه اصلاح یا تغییر مواد مندرج در این قرارداد اقدامات لازم در این راستا را انجام دهید.

«به یاد داشته باشید که مجموعه حقوقی لامینگو در این مسیر همواره کنار شما خواهد بود.» 

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.