تومان 90,000
قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی

قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی

پشتیبان یا متخصص پشتیبانی که با عنوان کارشناس پشتیبانی نیز شناخته می‌شود شخصی است که وظیفه پاسخ به تماس‌ها، پیام‌ها و دریافت بازخورد از مخاطبان کسب‌وکار کارفرما را دارد. پشتیبانی ممکن است به سه صورت پشتیبانی تلفنی، پشتیبانی آنلاین و یا حضوری صورت پذیرد. یکی از انواع قراردادهای رایج در این زمینه نمونه قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی است که با توجه به شرایط و هدف هر یک از طرفین قرارداد یعنی شخص کارفرما و پشتیبان نوع قرارداد استخدامی نیز مشخص می‌گردد.

9
تعداد صفحات:
1401/03/17
آخرین بروزرسانی:
تومان 90,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی

استخدام کارشناس پشتیبانی

با توجه به نوع و ماهیت شغل پشتیبانی در قالب قراردادهای کار استخدامی تحت تابعیت قانون کار تنظیم می‌گردد. نوع این استخدام بر اساس نیاز، هدف و قصد طرفین قرارداد یعنی شخص کارشناس پشتیبانی و کارفرما تعیین می‌گردد. به‌عبارت‌دیگر زمانی که شخص کارفرما نیازمند استفاده از خدمات شخص پشتیبان برای مدت دائمی باشد نوع این قرارداد، قرارداد استخدام دائم خواهد بود. اما باید توجه داشت که امروزه اکثر قریب به اتفاق قراردادهای استخدامی با توجه به شرایط خاص اقتصادی و شغلی در جامعه، در قالب قرارداد استخدام موقت است. قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی که با عنوان قرارداد استخدام پشتیبان نیز شناخته می‌شود، با توجه به نوع و ماهیت فعالیت شخص کارشناس پشتیبانی یکی از انواع قراردادهای استخدام موقت است به‌عبارت‌دیگر شخص کارفرما به خدمات پشتیبان برای مدت موقت و در ساعات مشخصی از روز نیاز دارد و در نتیجه برای پیشبرد قانونی این همکاری ملزم به تنظیم قراردادی تحت عنوان قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی در قالب قرارداد استخدام موقت است.

قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی به صورت دورکاری

با توجه به ماهیت شغل پشتیبانی انجام فعالیت این قرارداد در بسیاری از مواقع به صورت دورکاری بوده و در نتیجه نیازمند رعایت نکات حقوقی مرتبط با قرارداد دورکاری است. ازجمله نکاتی که در رابطه با قرارداد دورکاری می‌باید به آن توجه کرد شامل:

1) در دسترس بودن کارشناس پشتیبانی دورکار:

از موارد مهمی که در رابطه با انجام فعالیت به صورت دورکاری همواره در کلیه قراردادهای دورکاری از جمله قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی به صورت دورکاری مطرح می‌شود بحث در دسترس بودن شخص دور کار که در اینجا کارشناس پشتیبانی است، خواهد بود.

2) محیط کار شخص پشتیبان:

در قرارداد استخدام عادی که شخص به صورت حضوری مشغول به کار می‌شود، همواره محلی تحت عنوان محل کار برای انجام امور شغلی شخص به استخدام درآمده تعیین می‌شود در رابطه با قراردادهای دورکاری با توجه به فعالیت شخص به صورت غیرحضوری در نتیجه تنها تعیین ضوابط و شرایط خاص برای محیط کاری شخص کارشناس پشتیبان دور کار توسط کارفرما کافی خواهد بود.

3) حفاظت از امکانات و داده‌ها:

از دیگر مواردی که در رابطه با اشخاص دور کار در قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی به صورت دورکاری مطرح می‌شود بحث حفاظت از امکانات و همچنین داده‌هایی است که در راستای انجام فعالیت در اختیار شخص پشتیبان قرار می‌گیرد.
در نهایت فراموش نکنید اگر قصد استخدام کارشناس پشتیبانی به صورت دورکاری را دارید حتماً آن را در قرارداد خود ذکر نموده و نکات حقوقی مرتبط با آن را نیز ضمن مشاوره حقوقی استخدام مدنظر قرار دهید.

انواع پشتیبانی کسب‌وکار

کارشناسان پشتیبان برای انواع کسب‌وکارها در حوزه‌های مختلف و متنوعی فعالیت می‌کنند. پشتیبانی یا support در لغت به معنای حمایت و حفاظت است. کارشناس پشتیبانی نیز با توجه به اینکه در چه حوزه‌ای اقدام به حمایت و حفاظت نماید به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که در ادامه برخی از آنها را نام می‌بریم:

1) کارشناس پشتیبانی شبکه
2) کارشناس پشتیبانی امور مشتریان 
3) کارشناس پشتیبانی سایت
4) کارشناس پشتیبانی نرم‌افزار
5) کارشناس پشتیبان تحصیلی
6) کارشناس پشتیبانی تماس و برقراری ارتباط

نمونه قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی پیش رو در رابطه با استخدام کارشناس پشتیبانی امور مشتریان به صورت پشتیبانی تلفنی و آنلاین یا به هر طریق دیگری که در میان طرفین قرارداد موردتوافق واقع شود قابل‌استفاده خواهد بود.

کارشناس پشتیبانی چه وظایفی دارد؟

کارشناس پشتیبانی امور مشتریان عموماً وظیفه پاسخگویی به تماس‌های مشتریان و همچنین پیام‌ها یا چت‌های آنلاینی که توسط مخاطبان یک کسب‌وکار ارسال می‌شود را خواهد داشت. از دیگر وظایف کارشناس پشتیبان رعایت حسن معاشرت و برخورد صحیح با مشتریان و مخاطبان کسب‌وکار کارفرما است. یکی دیگر از مهم‌ترین وظایف پشتیبانان دریافت بازخورد یا به اصطلاح فیدبک از خریداران محصول اعم از کالا و خدمات شخص کارفرما است، این امر علاوه بر نشان دادن میزان حرفه‌ای بودن شخص کارشناس پشتیبانی به توسعه و رشد کسب‌وکار شخص کارفرما نیز کمک بسزایی خواهد کرد. در نهایت تعیین مصادیق وظایف و تعهدات قراردادی شخص پشتیبان وابسته به اراده و توافق طرفین قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی بوده و می‌باید در این قرار داد به تبیین دقیق آن پرداخت.

قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی با چه عناوین دیگری شناخته می‌شود؟

در راستای استخدام شخصی به عنوان پشتیبان آنچه که دارای اهمیت است نه نام و عنوان قرارداد بلکه ماهیت فعالیت و شغل شخص است. بنابراین اگر به خدمات شخص کارشناس پشتیبان برای مدت طولانی و در ساعات زمانی مشخصی نیاز باشد، این قرارداد یکی از انواع قراردادهای استخدامی بوده و با عناوینی همچون قرارداد استخدام کارشناس ارتباط با مشتری، قرارداد استخدام موقت کارشناس پشتیبانی، قرارداد پشتیبانی، قرارداد استخدام پشتیبان و قرارداد استخدام پشتیبان تلفنی شناخته می‌شود. در نهایت تمامی این عناوین دارای ماهیت قراردادی یکسان بوده و همواره تابع قانون کار خواهند بود.

شروط مهم رقابتی در قرارداد کارشناس پشتیبانی

شروط اساسی یک قرارداد را ماهیت موضوع قرارداد و همچنین قصد و اراده طرفین تعیین می‌نماید. در رابطه با قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی نیز، دو شرط اساسی که از شروط مهم رقابتی در انواع کسب‌وکارها محسوب می‌گردد شامل موارد ذیل خواهد بود:
1) شرط محرمانگی یا عدم افشا که با عنوان non-disclosure clause نیز شناخته می‌شود و به عبارتی تعهد پشتیبان نسبت به کارفرما در رابطه با عدم افشای اطلاعات و داده‌های کسب شده است.
2) شرط عدم رقابت یا non-competition clause نیز شرطی مبنی بر عدم فعالیت شخص پشتیبان در مشاغل مشابه کسب‌وکار کارفرما است.
درنهایت فراموش نکنید که اضافه نمودن چنین شروطی در قراردادها دارای پیچیدگی‌های حقوقی و قانونی خاصی بوده که تنظیم آن توسط افراد متخصص را حائز اهمیت دوچندانی می‌نماید.

قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی لامینگو

در قرارداد حاضر که توسط اشخاص متخصص حقوقی تنظیم گردیده است. ضمن در نظر گرفتن موارد قانونی موجود در قانون کار، سعی بر آن بوده تا موارد و شرایط حقوقی محتمل در طول همکاری طرفین نیز در نظر گرفته شود تا طرفین با آگاهی کامل از شرایط موجود در قراردادهای استخدامی اقدام به تنظیم قراردادی فی‌مابین خود نمایند. امیدواریم با استفاده از این قرارداد تجربه رابطه همکاری موفق و خوشایندی برای شما رقم بخورد. 

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.