127,000 تومان لامینگو
تومان 38,100
قرارداد استخدام تراکت پخش کن

قرارداد استخدام تراکت پخش کن

قرارداد استخدام تراکت پخش کن یکی از انواع قراردادهای استخدامی تحت تابعیت قانون کار است. در این قرارداد شرح دقیقی از وظایف شخص پخش‌کننده تراکت، کارت و به‌طورکلی برگه‌های تبلیغاتی پرداخته شده و در مقابل نیز تکالیف قانونی شخص کارفرما در رابطه با ساعات کاری و پرداخت حقوق شخص تراکت پخش کن مشخص گردیده است. شما می‌توانید با تهیه این نمونه قرارداد از پیشبرد صحیح و قانونی همکاری خود اطمینان حاصل نمایید.

آخرین بروزرسانی: 1402/05/15
تعداد صفحات: 6

قرارداد استخدام تراکت پخش کن

قرارداد استخدام تراکت‌پخش‌کن چیست؟

پخش تراکت یکی از شیوه‌های تبلیغاتی است که به‌دلیل کم‌هزینه بودن و بازدهی زودهنگام، درمیان کسب‌وکارها طرفداران زیادی دارد. در این راستا، کسب‌وکارها به فرد یا افرادی نیاز دارند تا تراکت‌های آن‌ها را در مناطق مختلف پخش کنند. نوشتن قرارداد استخدام تراکت‌پخش‌کن، که مشمول مقررات قانون کار است، مستلزم دانستن نکات حقوقی خاص این قرارداد است که این امر، لزوم نوشتن قرارداد را توسط متخصصین حوزه قراردادنویسی دوچندان می‌کند.

قرارداد استخدام تراکت‌پخش‌کن حاوی چه بندهایی است؟

معرفی طرفین قرارداد

هر قراردادی، با معرفی طرفین آن آغاز می‌شود. لازم است بندی مستقل به معرفی طرفین اختصاص داده شده و اطلاعات دقیق کارفرما و تراکت‌پخش‌کن ازقبیل نام کامل، کد ملی، نام پدر، شماره شناسنامه، شناسه ملی (برای اشخاص حقوقی)، شماره تماس، آدرس، کد پستی و نشانی پست الکترونیک در آن درج شود.

مشخص کردن موضوع و مدت قرارداد

پس از درج اطلاعات کامل طرفین، نوبت به شرح موضوع قرارداد می‌رسد. برای جلوگیری از ایجاد ابهام، لازم است موضوع قرارداد به‌روشنی عنوان شود.
زمان شروع همکاری و پایان آن، در بند مدت قرارداد ذکر می‌شود. درصورتی که می‌خواهید در همکاری خود زمانی را برای «دوره آزمایشی» در نظر بگیرید، در این بند به آن اشاره کنید.

ساعات کاری تراکت‌پخش‌کن

لازم است بندی را در قرارداد استخدام تراکت‌پخش‌کن به ساعات کار اختصاص داد. عمل پخش تراکت ممکن است براساس تشخیص کارفرما در هر ساعتی از شبانه‌روز انجام گیرد. آنچه باید مورد توجه قرار دهید این است که مطابق قانون کار، ساعات کاری نباید از بیشتر از 8 ساعت در شبانه‌روز و مجموعاً 44 ساعت در هفته تجاوز کند. جزئیات مربوط به تعطیلات و مرخصی‌ها نیز در این بند ذکر می‌شود.

محل انجام کار

یکی دیگر از مواردی که ذکر آن در قراردادهای استخدامی ضروری است، محل انجام کار است. درخصوص قرارداد استخدام تراکت‌پخش‌کن، لازم است در نوشتن این بند دقت بیشتری داشته باشید؛ زیرا ممکن است مناطق و محل‌های مختلفی برای پخش تراکت در نظر گرفته شود. درصورتی که احتمال تعیین مکان‌‌‌های جدید برای پخش تراکت ازجانب کارفرما وجود دارد، بهتر است این بند را طوری نوشت که این امکان از کارفرما سلب نشود.

مبلغ قرارداد

میزان دستمزد درنظرگرفته‌شده برای شخص تراکت‌پخش‌کن به‌همراه شماره کارت یا حساب مورد تأیید وی، تاریخ پرداخت دستمزد و جزئیات مربوط به عیدی و پاداش سالانه در این بند درج می‌شود.

وظایف و تعهدات تراکت‌پخش‌کن

عمل پخش تراکت، معمولاً به دو شکل «نصب» و «پخش مستقیم» تراکت انجام می‌گیرد؛ ممکن است تراکت‌پخش‌کن مسئول نصب تراکت در مکان‌هایی مانند خیابان‌ها، پاساژها یا درب منازل باشد. همچنین ممکن است تراکت‌ها را به‌صورت مستقیم به مخاطبان آن تحویل دهد. تعداد تقریبی تراکت‌هایی که باید پخش شوند، معمولاً به‌صورت روزانه ازجانب کارفرما تعیین می‌شود. ذکر تمامی این موارد در قرارداد استخدام تراکت‌پخش‌کن ضروری است. 
علاوه‌بر موارد فوق، بهتر است نکاتی چون چگونگی تسلیم تراکت‌ها به شخص تراکت‌پخش‌کن یا چاپ تراکت‌ها (درصورتی که قصد دارید مسئولیت چاپ را نیز به مسئول پخش تراکت محول کنید) در قرارداد استخدام تراکت‌پخش‌کن ذکر شود. همچنین، مناسب است شیوه و اصول انجام تکالیف توسط کارفرما در قرارداد تعیین شود. چنانچه کارفرما، قصد پخش تراکت در فضای مجازی را نیز داشته باشد، بایستی آن را در بند تعهدات تراکت‌پخش‌کن به‌همراه شیوه و ابزار پخش غیرحضوری اضافه کند.
از دیگر وظایفی که درج آن در قرارداد استخدام تراکت‌پخش‌کن ضروری است، این است که مسئول پخش تراکت، می‌بایست تراکت‌ها را سالم نگه داشته و از پخش بی‌جا و هدر دادن تراکت‌ها بپرهیزد. همچنین، نصب تراکت در مکان‌های ممنوع می‌تواند باعث جریمه شدن کارفرما شود. از این رو، تراکت‌پخش‌کن می‌بایست دقت کافی را در این خصوص داشته و از نصب تراکت در مکان‌های ممنوع خودداری کند.
یکی دیگر از مهم‌ترین وظایف تراکت‌پخش‌کن، ارتباط درست با مخاطبان تراکت است. درواقع، پخش‌کننده تراکت نماینده کارفرما در محل کار خود محسوب می‌شود. بنابراین، علاوه‌بر وظیفه کاری و اخلاقی خود درخصوص حفظ احترام و برقراری ارتباط مناسب با دیگران، دربرابر کارفرمای خود نیز مسئول است.
یکی از بندهای رایج که بسیاری از کارفرمایان در قراردادهای استخدامی با کارمندان خود درج می‌کنند، ارائه گزارش‌های روزانه یا هفتگی است. در قرارداد استخدام تراکت‌پخش‌کن، ممکن است کارفرما در راستای ارائه وضعیت و گزارش، از تراکت‌پخش‌کن بخواهد تا موقعیت مکانی خود را با کارفرما به اشتراک بگذارد.

وظایف و تعهدات کارفرما

تعهدات کارفرما دربرابر کارمند، در قانون کار تعریف شده است. بنابراین، طرفین قرارداد در این بند اختیارات زیادی نخواهند داشت. بدون شک مهم‌ترین تکلیف کارفرما در روابط استخدامی، بیمه کارمند است. مطابق ماده 148 قانون کار، کارفرما باید تراکت‌پخش‌کن را در تمام طول مدت قرارداد بیمه کند.
کارفرما همچنین مکلف به پرداخت دستمزد تراکت‌پخش‌کن در تاریخ مشخص‌شده در قرارداد، ارائه آموزش‌های لازم به او بدون دریافت هزینه، ارائه گواهی انجام کار و فراهم کردن وسایل و تجهیزات لازم برای انجام تعهدات موضوع قرارداد استخدام تراکت‌پخش‌کن است.

تضمینات

کارفرما ممکن است برای ضمانت حسن انجام کار، از تراکت‌پخش‌کن تقاضای ارائه تضمین کند. این تضمین می‌تواند چک، سفته یا ضمانت‌نامه بانکی باشد. درصورت ارائه تضمین ازجانب تراکت‌پخش‌کن، اطلاعات سند تقدیمی بایستی به‌طور صحیح و کامل در بند تضمینات ذکر شود. همچنین لازم است در سند قید شود که هدف از ارائه آن، ضمانت حسن انجام کار است. این سند، با پایان همکاری طرفین قرارداد، به تراکت‌پخش‌کن مسترد می‌شود.

شرط محرمانگی و عدم افشاء

امروزه در هر مجموعه‌ای اطلاعاتی وجود دارد که افشاء آن می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری به کارفرمای آن مجموعه وارد کند. این امر، اهمیت درج بند محرمانگی را در قراردادهای استخدامی افزایش می‌دهد؛ چراکه هر کسی، با هر سمتی، وارد مجموعه‌ای می‌شود، ممکن است به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم از اطلاعات حساس آن مجموعه آگاهی یابد. از این رو، بهتر است در قرارداد استخدام تراکت‌پخش‌کن، بندی به بحث محرمانگی اختصاص داده شود.

مرجع حل اختلاف و حق سنوات یا مزایای پایان کار

لازم است به مباحث مربوط به مرجع حل اختلاف و حق سنوات نیز در بندهای جداگانه پرداخته شود.

آیا قرارداد استخدام تراکت‌پخش‌کن قابل فسخ است؟

بنا بر حکم صریح قانون کار، هیچ‌یک از طرفین قراردادهای استخدام موقت قادر به فسخ یک‌طرفه قرارداد نیستند.
در نهایت پس از امضاء قرارداد، لازم است نسخه‌های قرارداد نزد کارفرما، تراکت‌پخش‌کن،‌ اداره کار محل و شورای اسلامی کار قرار بگیرد.

قرارداد استخدام تراکت‌پخش‌کن لامینگو

تیم حقوقی لامینگو که متشکل از مشاورین حقوقی مجرب با سابقه کاری درخشان است، با در نظر گرفتن مقررات مربوط به قراردادهای استخدامی و شرایط خاص شغل پخش تراکت، پیش‌نویس قرارداد استخدام تراکت‌پخش‌کن را تهیه کرده است. می‌توانید هم‌اکنون این قرارداد را دانلود کرده و درصورت نیاز، از مشاوره رایگان مجموعه لامینگو بهره ببرید. امیدواریم که این قرارداد تجربه کاری خوبی برای شما به‌همراه بیاورد.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.