تومان 137,000
قرارداد خدمات مجالس

قرارداد خدمات مجالس

قرارداد خدمات مجالس که با عنوان قرارداد خدمات و تشریفات مجالس و مراسم نیز شناخته می‌شود یکی از انواع قراردادهای پیمانکاری خدماتی است. در این قرارداد ضمن تعیین مشخصات طرفین و محل برگزاری مجلس موضوع قرارداد، تعهدات و مسئولیت‌های قانونی و قراردادی هریک از طرفین نیز به نحو دقیقی مشخص گردیده است. از دیگر نکات حقوقی مهم در این قرارداد موارد فسخ آن، شرایط انصراف از برگزاری مجالس و همچنین شیوه و مراجع حل اختلافات است. درنهایت نیز تعداد و اعتبار هریک از نسخه‌های این قرارداد مشخص شده است.

آخرین بروزرسانی: 1402/05/15
تعداد صفحات: 12

نکات مهم تنظیم نمونه قرارداد خدمات مجالس 

امروزه انواع مجالس از مراسم ختم و عزاداری گرفته تا عروسی، تولد، انواع جشن‌ها و حتی اعیاد مذهبی و فرهنگی نیز در سالن‌ها، تالارها و مجموعه‌های ارائه‌دهنده این خدمات برگزار می‌شود. با توجه به نکات مختلف و متنوعی که در برگزاری یک مجلس و خدمات مرتبط با آن وجود دارد لزوم تنظیم نمونه قرارداد خدمات مجالس بیش‌ازپیش احساس می‌شود. از طرفی با توجه به نکات اساسی قانونی که در رابطه با برگزاری یک مجلس در کشور ما وجود دارد، این قرارداد باید توسط اشخاص متخصص حقوقی و آگاه به علم قرارداد نویسی تنظیم گردد.

خدمات مجالس شامل چه خدمت‌هایی می‌شود؟

هنگامی‌که عبارت نمونه قرارداد خدمات مجالس به گوش شما می‌خورد ممکن است در ذهنتان تنها برگزاری یک مراسم عروسی مجسم گردد، این در حالی است که در متن نمونه قرارداد خدمات مجالس نه تنها برگزاری انواع مراسم و همایش‌ها درج گردیده است، بلکه انواع خدمات مختلف و صفر تا صد برگزاری یک مجلس و مراسم نیز در آن پیش بینی شده است. ارائه خدمات مراسم و مجالس ممکن است از اجاره یک تالار و سالن گرفته تا تهیه عکاس و فیلم‌بردار مجلس را نیز در بربگیرد. خدمات مجالس ممکن است شامل تهیه محل برگزاری مجلس، تزیین محل برگزاری، ارائه سرویس‌های مختلف پذیرایی و منوی غذایی، تهیه ارکستر و خدمات مرتبط با موسیقی و مواردی از این دست که موردتوافق شخص ارائه‌دهنده خدمات مجالس و کارفرما است بشود. درنهایت به یاد داشته باشید تا هر آنچه که از خدمات مرتبط با مجلستان انتظار دارید را در نمونه قرارداد خدمات مجالس خود بیان کنید.

قرارداد خدمات و تشریفات مجالس و مراسم چه نوع قراردادی است؟

قراردادهای انجام کار به دو دسته قراردادهای استخدامی و قراردادهای پیمانکاری تقسیم می‌گردند. قراردادهای استخدامی که با عنوان قرارداد کار نیز شناخته می‌شوند قراردادهایی هستند که به وسیله آن شخصی به عنوان کارفرما فرد دیگری را برای مدت دائم یا موقت به استخدام خود درآورده و حقوق و مزایای ایشان را مطابق قانون کار پرداخت می‌نماید، در این نوع از قرارداد حضور شخص کارگر یا کارمند برای مدت نسبتاً طولانی، به طور مداوم و در ساعات مشخصی موردنیاز است. این در حالی است که در قراردادهای پیمانکاری برای دریافت خدمات مرتبط با موضوع قرارداد شخص کارفرما به کار و خدمت پیمانکار تنها برای مدت مشخصی نیاز دارد و به‌عبارت‌دیگر ماهیت ارائه خدمات در این نوع قراردادها به صورت پروژه‌ای و موردی است. در نمونه قرارداد خدمات مجالس با توجه به اینکه شخص کارفرما یا میزبان به خدمات شخص ارائه‌دهنده خدمات مجالس تنها برای یک یا چند مجلس و مراسم خود نیاز دارد در نتیجه قرارداد خدمات مجالس، مراسم و همایش‌ها یکی از انواع قراردادهای پیمانکاری است. با توجه به تعداد اشخاص ارائه‌دهنده خدمت در این زمینه قرارداد پیمانکاری ممکن است به صورت پیمانکاری تک‌نفره یا پیمانکاری گروهی تنظیم گردد.

مبلغ قرارداد خدمات مجالس و تفکیک هزینه‌ها

از اصلی‌ترین بندهای هر قراردادی ماده مرتبط با مبلغ قرارداد است برای مثال یک شخص ارائه‌دهنده خدمات مراسم و مجالس ممکن است برای برگزاری یک مجلس جشن تولد برای مدت ۶ ساعت مبلغ ۲ میلیون تومان را دریافت کند این مبلغ باید در نمونه قرارداد خدمات مجلس درج گردیده و از طرفی تفکیک هزینه هر خدمتی نیز باید با جزئیات در قرارداد ذکر شود. برای مثال باید بیان شود که هزینه تزیین محل برگزاری جشن تولد، منوی انتخابی غذا و سرویس پذیرایی، هزینه گروه موسیقی و هزینه پرسنل یا خدمه به تفکیک هرکدام به چه میزانی است. شما با تعیین دقیق مبالغ مصرفی در برگزاری مجلستان احتمال بروز اختلافات در این زمینه را به حداقل خواهید رساند.

مشخصات محل برگزاری مجلس و مراسم موضوع قرارداد

یکی از موارد مهمی که در نمونه قرارداد خدمات و تشریفات مجالس باید به آن توجه داشت بحث ویژگی‌ها و خصوصیات محل برگزاری مجلس موضوع قرارداد است. ابتدا باید مشخص نمود که آیا وظیفه تهیه محل برگزاری مجلس با شخص مجری یا پیمانکار قرارداد است یا خیر و از طرفی درصورتی‌که این خدمت از وظایف ایشان بود مشخصات و ویژگی‌هایی که شخص کارفرما از یک تالار یا محل برگزاری مجلس انتظار دارد به صورت دقیق و جزئی بیان شود تا محلی برای بحث از این بابت باقی نماند.

شرایط انصراف از قرارداد خدمات مجالس

با وجود اینکه طرفین باید به قرارداد خدمات و تشریفات مجالس منعقده فی‌مابین خودشان پایبند بوده و اقدام به فسخ یک‌جانبه آن نکنند اما با این حال گاهی ممکن است بنا به دلایل مختلف و متفاوتی مجلس، مراسم یا همایش موضوع قرارداد منتفی گردد و در نتیجه شخص کارفرما اقدام به انصراف از قرارداد خدمات مجالس نماید. در چنین وضعیتی مهم است تا در قرارداد عواقب این اتفاق و موارد حقوقی مرتبط با آن پیش‌بینی گردد. در صورت انصراف کارفرما از قرارداد خدمات مجالس باید میزان و نحوه پرداخت خسارت و حق‌الزحمه خدماتی که تا لحظه انصراف از جانب شخص پیمانکار یا مجری ارائه گردیده است مشخص شود. همچنین فراموش نکنید تا برای زمان انصراف نیز زمان‌بندی‌هایی را موردتوافق قرار دهید، برای مثال هنگامی‌که شخصی یک هفته پیش از برگزاری مجلس خود اقدام به انصراف از قرارداد نماید مسلماً میزان خسارت قابل پرداخت از جانب ایشان با کارفرمایی که یک روز پیش از تاریخ مراسم اقدام به انصراف نماید یکی نخواهد بود.

نمونه قرارداد خدمات مجالس لامینگو، قراردادی مطمئن برای برگزاری انواع مناسبت‌ها

در تنظیم قرارداد پیشرو تلاش کردیم تا ضمن در نظر گرفتن شرایط و موقعیت‌های محتمل در طول مدت این قرارداد به نیازهای قراردادی و قانونی طرفین دخیل در آن نیز توجه نموده و تا حد امکان آنها را رفع نماییم. امیدواریم با استفاده از این قرارداد تجربه خوشایندی برای شما رقم بخورد، ضمناً فراموش نکنید که شما می‌توانید در صورت وجود هرگونه پرسش و یا ابهام حقوقی در این زمینه با مشاوران حقوقی و وکلای ما در لامینگو در ارتباط باشید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885
تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.