تومان 137,000
قرارداد طراحی لوگو

قرارداد طراحی لوگو

قرارداد طراحی لوگو، قراردادی است که به منظور طراحی، ساخت و دیزاین یک لوگو، آرم یا نشان تجاری برای یک کسب‌وکار و یا شخص تنظیم می‌گردد. در این قرارداد مشخصات لوگوی موردنظر باید به صورت دقیق و با جزئیات کاملی تبیین گردد. در این قرارداد علاوه بر طراحی لوگو، خدمت استفاده از لوگو در وب‌سایت، کارت ویزیت، سربرگ و مواردی از این قبیل نیز پیش‌بینی گردیده است تا در صورت نیاز دست طرفین برای انتخاب حیطه موضوع قراردادشان باز باشد.

10
تعداد صفحات:
1402/05/15
آخرین بروزرسانی:
تومان 137,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد طراحی لوگو

قرارداد طراحی لوگو اولین گام در راستای برند سازی کسب‌وکارتان!

لوگو، آرم یا نشان این روزها یکی از مشخصه‌های اصلی هر کسب‌وکاری است. این لوگو که به نحوی معرفی کننده کیفیت، نوع و ساختار یک حرفه و کسب‌وکار است که بنابراین دارای اهمیت ویژه‌ای بوده و در ذهن مخاطب آن کسب‌وکار تأثیر بسزایی می‌گذارد. در نتیجه طراحی لوگو یکی از مهم‌ترین گام‌ها برای داشتن کسب‌وکاری موفق در زمینه‌های مختلف خواهد بود. به همین جهت شخصی که نیازمند یک لوگو، آرم یا نشان تجاری برای فعالیت خود است باید اقدام به تنظیم نمونه قرارداد طراحی لوگو با یک یا چند شخص طراح لوگو نماید. شما می‌توانید در صورت نیاز به قرارداد طراحی لوگو از طریق سامانه لامینگو در سریع‌ترین زمان ممکن قرارداد خود را دریافت نمایید.

لزوم تنظیم قرارداد طراحی لوگو به صورت تخصصی

تنظیم هر قراردادی حتی اگر قراردادی به ظاهر ساده باشد باید توسط اشخاص دارای دانش حقوقی و تجربه قرارداد نویسی تنظیم گردد. به‌طریق‌اولی قرارداد طراحی لوگو که قراردادی نسبتاً پیچیده و دارای ویژگی‌های فنی و تخصصی مربوط به موضوع این قرارداد است، باید توسط شخص یا اشخاصی نگاشته شود که علاوه بر داشتن دانش حقوقی و تبحر در امر قرارداد نویسی دارای اطلاعات کافی در زمینه طراحی لوگو، آرم و نشان نیز باشند. در این قرارداد مواردی همچون انواع خدمات مرتبط با طراحی یک لوگو، زمان‌بندی‌های لازم برای انجام این طراحی، مشخصات فنی و گرافیکی یک لوگو و مواردی از این قبیل می‌باید موردتوجه طرفین قرارداد واقع شده و توسط شخص قراردادنویس به صورت حقوقی نگاشته شود. علاوه بر لزوم تنظیم قرارداد طراحی لوگو توسط افراد متخصص حقوقی، دریافت راهنمایی و مشاوره حقوقی در این زمینه نیز بسیار کمک‌کننده خواهد بود. ما در مجموعه حقوقی لامینگو ضمن فراهم نمودن قرارداد لازم برای طراحی انواع لوگو و آرم، خدمت ارائه مشاوره حقوقی توسط مجرب‌ترین وکلا و مشاوران حقوقی را نیز فراهم نموده‌ایم. البته شما می‌توانید در صورت نیاز، قرارداد خود را به صورت سفارشی نیز تهیه نمایید. درهرصورت توجه داشته باشید که برای تنظیم قرارداد طراحی لوگو حتماً از کمک افراد متخصص در این زمینه استفاده کنید.

خدمات طراحی لوگو شامل چه مواردی می‌شود؟

برای تنظیم یک قرارداد خوب پیش از هر چیز شناخت موضوع قرارداد و دایره شمول آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برای تنظیم قرارداد طراحی لوگو نیز شما باید قبل از هر چیز با انواع خدمات مرتبط با طراحی لوگو، آرم یا نشان آشنا باشید. بسیاری از افراد ممکن است به‌اشتباه طراحی لوگو را تنها محدود به ایجاد و طراحی نمودن یک لوگو یا نشانه‌ی تجاری بداند این در حالی است که در نمونه قرارداد طراحی لوگو شما می‌توانید علاوه بر درخواست ارائه خدمات مربوط به طراحی نمودن یک لوگو، خدماتی همچون اجرایی نمودن و استفاده از لوگو در وب‌سایت و فضای مجازی، اصلاح و طراحی مجدد لوگو قبلی‌تان، ایجاد سربرگ‌ها، نامه‌های اداری، بروشور، کارت ویزیت که دارای لوگوی طراحی‌شده است نیز همگی می‌توانند در نمونه قرارداد طراحی لوگو موردتوافق طرفین واقع‌شده و در قرارداد درج گردند.

آیا با انواع و اقسام لوگو آشنایی دارید؟

لوگو در واقع یک نشان است که به صورت گرافیکی ایجاد گردیده و می‌توانند دارای رنگ‌های مختلف و اجزای تشکیل‌دهنده متنوعی باشد. برای مثال یک لوگو ممکن است ترکیبی از رنگ زرد و قرمز به همراه حروف باشد و یا ممکن است متشکل از اعداد با ترکیب رنگ آبی و سفید باشد. از طرفی لوگوها با توجه به شیوه‌ای که ایجاد می‌شوند دارای انواع و اقسام مختلفی بوده که با توجه به کاربرد و نوع فعالیت کسب‌وکاری که از آن استفاده می‌کند می‌تواند متغیر باشد. یکی از پرطرفدارترین انواع لوگوها لوگو تایپ‌ها هستند در این نوع از نشان‌ها، لوگو ترکیبی از نوشتار و رنگ خواهد بود. از دیگر انواع لوگوها بحث مونوگرام‌ها است در این نوع، لوگو متشکل از حروف اختصاری آن کسب‌وکار خواهد بود. لوگوی ترکیبی نیز یکی دیگر از انواع لوگوها بوده که همان‌طور که از نام آن پیدا است ترکیبی از تصویر، حروف، نوشتار با رنگ‌های خاصی است. به‌طورکلی لوگوها دارای انواع مختلفی بوده که می‌باید پیش از تنظیم قرارداد طراحی لوگو نوع آن موردتوافق طرفین واقع‌شده و با جزئیات و مشخصات کامل در قرارداد درج گردد.

اتود یا طرح اولیه در طراحی لوگو به چه معنا است؟

از مهم‌ترین مسائل مطرح‌شده برای طراحی لوگو طرح‌ها یا اتودهای اولیه لوگو است. به‌عبارت‌دیگر هنگامی‌که شخصی قصد طراحی یک لوگو را دارد ابتدا باید شخص طراح تعدادی نمونه یا به‌اصطلاح اتود را طراحی نموده و به عنوان طرح اولیه به شخص کارفرما نشان داده و شخص کارفرما یکی از آنها را انتخاب نماید و در نهایت طراحی نهایی توسط شخص طراح آغاز گردد. اهمیت تعیین کیفیات این مرحله از طراحی لوگو، زمان‌بندی ارائه این طرح‌ها و همچنین بحث مالکیت فکری نسبت به آن دارای اهمیت بسزایی بوده که باید در قرارداد طراحی لوگو موردتوجه طرفین و شخص قرارداد نویس قرار گیرد.

حقوق مادی و معنوی لوگو در قرارداد طراحی لوگوی چه صورت خواهد بود؟

از مهم‌ترین مباحث حقوقی در نمونه قرارداد طراحی لوگو بحث حقوق مادی و معنوی نسبت به اثر یا همان لوگو است. همچنین این لوگو پیش از ثبت به عنوان علامت تجاری تحت شمول قانون حمایت از حقوق مؤلفان، مصنفان و هنرمندان بوده و پس از ثبت به عنوان علامت تجاری تحت حمایت قانون ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری نیز قرار خواهد گرفت. کلیه این موارد باید در قرارداد مشخص گردیده و همچنین نسبت به حقوق مادی و معنوی موجود در لوگو نیز تعیین تکلیف شود. برای مثال طرفین باید بدانند که حقوق معنوی نسبت به یک لوگو شامل چه حقوقی می‌شود ضمن اینکه این حقوق غیرقابل‌انتقال بوده و تا همیشه متعلق به شخص طراح خواهد بود اما در رابطه با حقوق مادی باید توافقاتی پیش از امضای قرارداد صورت گرفته و این توافقات در قرارداد ذکر شود.

اهمیت زمان‌بندی در قرارداد طراحی لوگو

با توجه به چندمرحله‌ای بودن طراحی یک لوگو یا آرم، مشخص نمودن این مراحل و تعیین کیفیت آنها دارای اهمیت ویژه‌ای است اما از این مهم‌تر بحث زمان‌بندی پیشبرد این مراحل است. طرفین قرارداد یعنی شخص کارفرما و طراح لوگو باید ابتدا دست به مذاکراتی در رابطه با تعیین زمان‌بندی پیشبرد مراحل طراحی لوگو زده و پس‌ازآن، توافقات حاصله در این زمینه را در قرارداد خود درج نمایند. دعاوی زیادی در رابطه با عدم انجام به موقع مراحل موضوع قرارداد فی‌مابین کارفرما و شخص طراح همواره مطرح شده و بنابراین اهمیت درج زمان‌بندی در این قراردادها را بیش‌ازپیش پررنگ می‌نماید.

تحقیق در رابطه با کسب‌وکار کارفرما در قرارداد طراحی لوگو

از مهم‌ترین مراحل طراحی یک لوگو بحث تحقیق و شناخت کسب‌وکاری است که لوگو برای آن طراحی خواهد شد. لوگویی که برای یک فست‌فود یا رستوران طراحی می‌گردد مسلماً با لوگو و نشانی که برای یک سازمان دارویی یا داروخانه ایجاد می‌شود متفاوت خواهد بود. درنتیجه شخص طراح یا تیم طراحی باید پیش از اقدام به طراحی نمودن لوگو تحقیقات لازم را در این زمینه به عمل‌آورده و پس از رسیدن به شناخت کافی در این رابطه اقدام به طراحی لوگوی متناسب با کسب‌وکار موضوع قرارداد نمایند. با توجه به اهمیت ویژه این موضوع اشخاص از درج این‌گونه مسائل در قرارداد طراحی لوگو نیز نباید غافل شوند.

فسخ قرارداد طراحی لوگو

در هر قراردادی اصل بر لزوم آن قرارداد و عدم بر هم زدن آن است، اما ایجاد شرایط مختلف و موقعیت‌های متفاوت برای طرفین یک قرارداد ممکن است منجر به ایجاد زمینه‌ای برای فسخ قرارداد شود. برای مثال بروز فورس‌ماژور یا قوه قهریه یکی از این عوامل است. از طرفی علاوه بر خیارات یا حق فسخ‌های مندرج در قانون مدنی، طرفین قرارداد نیز ممکن است شرایطی را فی‌مابین خود پیش‌بینی نموده تا در صورت بروز آن‌ها برای هر یک از طرفین حق فسخ نسبت به آن قرارداد ایجاد گردد. در یک قرارداد حرفه‌ای کلیه این موارد می‌باید پیش‌بینی شود.

قرارداد طراحی لوگو لامینگو، قراردادی قابل‌اطمینان برای طراحی آرم، علامت تجاری و لوگوی شما!

در قرارداد پیش رو که توسط تیم مجرب حقوقی لامینگو تنظیم گردیده است، علاوه بر رعایت کلیه نکات حقوقی و قانونی در این زمینه، تمامی موارد فنی و تخصصی مرتبط با این قرارداد نیز موردتوجه بوده و قرارداد بر پایه آن تنظیم گردیده است. امیدواریم با استفاده از این قرارداد کلیه نیازهای حقوقی و قانونی شما برطرف گردیده و تجربه موفق و خوشایندی برایتان رقم بخورد. شما می‌توانید کلیه نظرات و انتقادات خود را از طریق همین صفحه با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.