تومان 100,000
قرارداد NDA یک‌جانبه پیشرفته

قرارداد NDA یک‌جانبه پیشرفته

قرارداد محرمانگی پیش قراردادی یکجانبه یکی از مهمترین انواع قراردادهای محرمانگی، قرارداد محرمانگی پیش‌قراردادی است. در این قرارداد به تبیین روابط افراد و حدود تعهدات آن‌ها در رابطه با اطلاعاتی که در اختیارشان قرار می‌گیرد می‌پردازیم. زمانی به انعقاد این قرارداد نیاز خواهید داشت که...

1400/06/02
آخرین بروزرسانی:
تومان 100,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد NDA یک‌جانبه پیشرفته

 

قرارداد محرمانگی یک جانبه راهی برای حفاظت از داده های شما!

گسترش و توسعه یک کسب‌وکار به تنهایی صورت نمی‌گیرد. تقریبا غیرممکن است که یک نفر تمام دانش و اطلاعات لازم برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار را دارا باشد. به همین دلیل روابط همکاری میان افراد شکل می‌گیرد. اما قبل از شکل‌گیری تعاملات، معمولا افراد چند جلسه به منظور آشنایی با یکدیگر و تبادل اطلاعات برگزار می‌کنند. رد و بدل کردن اطلاعات مربوط به کار و تخصص و توضیح درباره آن‌ها امری اجتناب ناپذیر است و بدون این توضیحات افراد نمی‌توانند با یکدیگر به صورت کامل آشنا شده و تخصص و زمینه یکدیگر را محک بزنند.

اگر این روابط به یک همکاری منجر شود می‌توانید مطمئن باشید که در مفاد قرارداد مربوط به همکاری فی‌مابین، مواد و تعهدات مربوط به محرمانگی اطلاعات را ذکر می‌کنید و از عدم افشای آن‌ها آسوده شوید. اما شکل‌گیری رابطه کاری در جلسات مربوط به آشنایی برای کسی قابل پیش‌بینی نیست و چیزی که بیشتر از همه در معرض آسیب قرار دارد اطلاعات محرمانه‌ای است که ممکن است از جانب هر کس در این جلسات افشاء شود.

از طرفی ترس از افشای اطلاعات محرمانه، اصلا گزینه مناسبی برای قطع روابط و عدم همکاری با سایرین نیست. پس راه حل چیست؟ بهترین گزینه برای شما که بیم افشای اطلاعات محرمانه‌تان را دارید امضای یک قرارداد محرمانگی یک جانبه با طرف مقابل است.

قرارداد محرمانگی یک جانبه چیست؟

قرارداد محرمانگی یک جانبه یک توافق نامه عدم افشای اطلاعات محرمانه است که بار تعهدات مربوط به منع افشای اطلاعات را تنها برای یکی از طرفین قرار می‌دهد. درواقع در یک قرارداد محرمانگی یک جانبه یکی از طرفین در مقابل طرف دیگر مسئول حفظ اطلاعات محرمانه‌ای است که در قرارداد شرح داده شده است.

در یک قرارداد محرمانگی یک جانبه به چه مواردی پرداخته می‌شود؟

در یک قرارداد محرمانگی یک جانبه طرفین باید به دقت معرفی شوند به صورتی که به راحتی بتوان تشخیص داد کدام یک از این افراد افشاکننده و کدام یک گیرنده اطلاعات هستند.

پس از آن موضوع قرارداد که همان حفظ محرمانگی اطلاعات افشاءشده از سوی افشاءکننده است نوشته می‌شود. البته باید توجه داشته باشید که این ماده از مهم‌ترین مواد یک قرارداد محرمانگی یک جانبه است و باید با ادبیات دقیق حقوقی نگاشته شود.

ی

کی از مهم‌ترین مواد یک قرارداد محرمانگی یک جانبه ماده مدت قرارداد است. معمولا در این نوع قراردادها تعهدات گیرنده اطلاعات تا زمانی که صفت محرمانگی اطلاعات پابرجا باشد ادامه دارد. درواقع هر زمان که افشاءکننده به گیرنده، اطلاع داد که صفت محرمانگی اطلاعات زایل شده است، مسئولیت ایشان هم که ناشی از امضای این تفاهم نامه منع افشاء بوده است به اتمام می‌رسد.

در ماده بعدی باید به معرفی اطلاعات محرمانه بپردازید. درواقع این ماده بیان می‌دارد که منظور از اطلاعات محرمانه در این قرارداد چیست؟ دقت داشته باشید که چه اطلاعاتی را به عنوان داده‌های محرمانه مطرح می‌کنید. چون دایره شمول این اطلاعات مشخص می‌کند که طرف مقابل تا چه اندازه در استفاده و افشای اطلاعات ابتکار عمل خواهد داشت.

پس از معرفی دایره شمول محرمانگی اطلاعات، نوبت به بیان تعهدات و ضمانت اجرای نقض آن‌ها می‌رسد. ضمانت اجرا در یک قرارداد محرمانگی یک جانبه  قسمت مهمی از این قرارداد را تشکیل می‌دهد. معمولا مشاوران حقوقی به افراد توصیه می‌کنند که برای ضمانت اجرای نقض تعهد منع افشای اطلاعات، یک وجه التزام متناسب در نظر گرفته شود.

با در نظر گرفتن وجه التزام، در صورت نقض تعهدات از سوی گیرنده اطلاعات، راحت‌تر و سریع‌تر می‌توانید خسارات وارده را جبران کنید.

یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی که در یک قرارداد محرمانگی یک جانبه باید در نظر گرفته شود بحث مالکیت فکری این اطلاعات است. نباید تصور شود که استفاده یا دسترسی به این اطلاعات حق ماکیتی برای طرف مقابل ایجاد می‌کند. از این رو نوشتن این قسمت از قرارداد منع افشاء هم به ادبیات دقیق و تخصصی حقوقی نیازمند است تا در آینده مشکل‌ساز نشود.

یکی از مواردی که در قراردادهای محرمانگی ذکر می‌شود و به نوعی یک ماده عام است، ماده مربوط به حل و فصل اختلافات است. شما باید برای حل و فصل مشکلات ناشی از این توافق یک راه حلی در نظر بگیرید تا در صورت بروز اختلاف، از این طریق به آن‌ها رسیدگی شود.

قرارداد محرمانگی یک جانبه لامینگو:

قراردادی که پیش روی شماست حاصل تلاش متخصصانی است که سال‌ها در زمینه‌های مختلف حقوقی فعالیت تخصصی داشته‌اند و با ریزبینی‌های خاص خود این قرارداد را تنظیم کرده‌اند تا راه‌گشای مشکلات شما عزیزان باشد.

در صورت وجود هرگونه پرسش یا ابهام می‌توانید سوالات خود را در قسمت زیر مطرح نمایید تا توسط مشاوران حقوقی ما پاسخ داده شوند.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.