تومان 137,000
قرارداد اجاره سالن ورزشی

قرارداد اجاره سالن ورزشی

قرارداد اجاره سالن ورزشی یکی از قراردادهای رایج اجاره در این روزها است. اجاره نمودن یک سالن و به‌طورکلی اماکن ورزشی دارای نکات حقوقی خاصی بوده که در این قرارداد به آن پرداخته شده است. در یک نمونه قرارداد اجاره سالن ورزشی استاندارد، نیاز یا عدم نیاز به وجود مربی، مشخصات مربی یا مربیان، تعداد آنها و حتی وضعیت مدرک مربی‌گری آنها نیز باید مشخص شود، تا طرفین با آگاهی کامل اقدام به تنظیم نمونه قرارداد اجاره سالن ورزشی فی‌مابین خود نمایند در نظر داشته باشید به هر میزان که یک نمونه قرارداد حالات بیشتری را در خود پیش‌بینی نموده باشد، احتمال بروز اختلافات نیز از این طریق به حداقل مقدار خود خواهد رسید.

آخرین بروزرسانی: 1402/05/15
تعداد صفحات: 9

قرارداد اجاره سالن ورزشی، قراردادی پرکاربرد با نکات حقوقی ویژه!

امروزه با توجه به روشن شدن اهمیت نقش ورزش در سلامت و زندگی روزانه افراد یکی از رایج‌ترین اموری که توسط اشخاص انجام می‌گردد بحث اجاره نمودن سالن‌های ورزشی و باشگاه‌ها است. اشخاص می‌توانند با اجاره نمودن یک سالن ورزشی اقدام به انجام انواع ورزش‌ها همچون بدن‌سازی، بسکتبال، والیبال، بدمینتون و امثالهم به صورت انفرادی یا جمعی نمایند. از طرفی با توجه به اهمیت ویژه بحث اجاره در قانون، اجاره نمودن یک سالن ورزشی چه به صورت ماهیانه، چه روزانه و چه ساعتی مستلزم تنظیم قراردادی تحت عنوان نمونه قرارداد اجاره سالن ورزشی است. همچنین با توجه به وجود نکات حقوقی و قراردادی خاص در انواع قراردادهای اجاره لزوم تنظیم این نوع از قرارداد توسط یک یا چند شخص متخصص حقوقی بیش‌ازپیش ضروری به نظر می‌رسد.

لزوم بیان مشخصات طرفین قرارداد

اولین ماده از هر قراردادی بحث معرفی هر یک از طرفین آن قرارداد و ذکر مشخصات آنها است. در یک نمونه قرارداد اجاره، دو طرف قرارداد بنا بر قانون مدنی شخص موجر و مستأجر هستند. در یک نمونه قرارداد اجاره سالن ورزشی شخص موجر کسی است که مالک سالن بوده و یا اجازه اجاره دادن آن را دارد و در مقابل شخص مستأجر کسی است که قصد استفاده از سالن ورزشی موضوع قرارداد را برای مدت مشخصی و در مقابل پرداخت مبلغی تحت عنوان اجاره‌بها دارد. اولین ماده در این نوع از قرارداد عموماً معرفی شخص موجر و مستأجر است و مواردی همچون نام و نام خانوادگی کامل هر دو طرف، آدرس و نشانی هر یک از آنها، کد ملی یا شماره شناسنامه، شماره تلفن ثابت و همراه و حتی پست الکترونیک یا همان ایمیل فرد نیز خواهد بود.

اجاره‌بها در نمونه قرارداد اجاره سالن ورزشی چیست؟

همان‌طور که بیان شد هنگامی‌که شخصی تحت عنوان مستأجر قصد استفاده از یک سالن ورزشی را برای مدت مشخصی داشته باشد، می‌باید در مقابل این استفاده مبلغی را به شخص موجر که ممکن است مالک سالن ورزشی باشد پرداخت نماید. به این مبلغ که در برابر تملیک منافع سالن ورزشی پرداخت می‌گردد اجاره‌بها گفته می‌شود. 

قرارداد اجاره سالن ورزشی در قانون مدنی

قانون مدنی اصلی‌ترین قانون موجود برای انعقاد قراردادهای اجاره است. در تنظیم حرفه‌ای یک قرارداد نگاه شخص قراردادنویس باید به دو مؤلفه اساسی یعنی اراده طرفین و قانونی که قرارداد تحت تابعیت آن قرار دارد باشد. در رابطه با قرارداد اجاره سالن ورزشی نیز نوع اجاره و احکام قانونی مخصوص به آن از طریق قانون مدنی و مواد آن قابل‌تشخیص خواهد بود. در فصل چهارم از قانون مدنی با عنوان در اجاره، از موارد ۴۶۶ تا ۵۱۷ به انواع قراردادهای اجاره و احکام ویژه آن پرداخته شده است. با توجه به تعریف قانون مدنی، قرارداد اجاره سالن ورزشی یکی از انواع قراردادهای اجاره اشیا بوده که برای مثال عدم ذکر مدت برای آن منجر به ابطال این قرارداد خواهد شد. بنابراین باید توجه داشت تا با اشراف کامل بر این قانون و سایر قوانین مرتبط با عقد اجاره اقدام به تنظیم قرارداد اجاره نمود.

قرارداد اجاره سالن ورزشی همراه با مربی

گاهی ممکن است شما نیاز به اجاره نمودن یک سالن ورزشی یا باشگاه همراه با مربی یا مربیانی برای انجام انواع ورزش‌ها و دریافت تمرین‌هایی در زمینه ورزشی موردنظرتان داشته باشید. در یک نمونه قرارداد اجاره سالن ورزشی استاندارد، نیاز یا عدم نیاز به وجود مربی، مشخصات مربی یا مربیان، تعداد آنها و حتی وضعیت مدرک مربی‌گری آنها نیز باید مشخص شود، تا طرفین با آگاهی کامل اقدام به تنظیم نمونه قرارداد اجاره سالن ورزشی فی‌مابین خود نمایند در نظر داشته باشید به هر میزان که یک نمونه قرارداد حالات بیشتری را در خود پیش‌بینی نموده باشد، احتمال بروز اختلافات نیز از این طریق به حداقل مقدار خود خواهد رسید.

نمونه قرارداد اجاره سالن ورزشی لامینگو شامل چه مواردی می‌شود؟

نمونه قرارداد اجاره سالن ورزشی تنظیم شده توسط تیم متخصص حقوقی لامینگو دارای گستره شمول وسیعی بوده و با توجه به تنظیم حرفه‌ای آن، این قرارداد می‌تواند در مواردی همچون اجاره سالن چندمنظوره، اجاره باشگاه بدن‌سازی یا به‌عبارت‌دیگر اجاره سانس انواع باشگاه‌ها، اجاره سالن فوتسال و به‌طورکلی برای تنظیم قرارداد اجاره انواع سالن‌های ورزشی مطابق اراده طرفین به کار گرفته شود. همچنین شما می‌توانید در صورت نیاز با مشاوران حقوقی ما نیز در این زمینه مشورت نمایید. فراموش نکنید تا نظرات و پیشنهادهای خود را نیز با ما از طریق همین صفحه به اشتراک بگذارید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91557030
تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.