تومان 137,000
قرارداد برگزاری همایش

قرارداد برگزاری همایش

قرارداد برگزاری همایش یکی از انواع قراردادهای پیمانکاری خدماتی است. به‌طورکلی تعیین انواع و اقسام خدماتی که تحت شمول یک قرارداد پیمانکاری قرار می‌گیرند بستگی به اراده و قصد طرفین دخیل در قرارداد یعنی شخص پیمانکار و کارفرما دارد. در رابطه با نمونه قرارداد برگزاری همایش این خدمات عموماً شامل برگزاری یک همایش، رویداد، کنفرانس و امثالهم از طرفی و همچنین شامل مواردی همچون تزیین محل برگزاری همایش، اجاره و فراهم نمودن محل برگزاری، ارائه خدمات مرتبط با پذیرایی، سرویس‌دهی به میهمانان، تهیه بروشور و کاتالوگ، انواع فرم‌ها و مواردی ازاین‌دست نیز می‌شود. در نهایت یک نمونه قرارداد استاندارد و نوشته شده توسط افراد متخصص باید به نحوی باشد که دارای دایره شمول و گستره وسیعی بوده تا افراد با قصد و نیت و اراده‌های مختلف و متفاوت را در بربگیرد و کمترین میزان ابهام را برای طرفین داشته باشد.

آخرین بروزرسانی: 1402/05/15
تعداد صفحات: 10

قرارداد برگزاری همایش، قراردادی لازم برای برگزاری انواع رویدادها، کنفرانس‌ها و همایش‌ها!

قرارداد برگزاری همایش یکی از انواع قراردادهای پیمانکاری بوده که نیازمند تنظیم تخصصی توسط وکلا و مشاوران حقوقی است. به‌طورکلی قراردادهای پیمانکاری با توجه به ویژگی‌های خاصی که دارند لازم است تا توسط افرادی که دارای تسلط بر قرارداد نویسی بوده و در این زمینه دارای تجربه هستند تنظیم گردد. ما در مجموعه لامینگو ضمن فراهم نمودن مجموعه‌ای از نمونه قراردادهای از پیش نوشته شده تنظیم تخصصی قرارداد را نیز ارائه می‌نماییم شما می‌توانید با مراجعه به هر یک از انواع خدمات موردنیازتان از طریق سایت لامینگو در سریع‌ترین زمان ممکن به قرارداد مدنظرتان دست‌یابید. قرارداد برگزاری همایش و انواع رویدادها و کنفرانس‌ها یکی از انواع نمونه قراردادهای موجود در بانک قراردادهای لامینگو است که در ادامه به شرح و بررسی بیشتر آن خواهیم پرداخت.

آیا با انواع قراردادهای پیمانکاری یا مقاطعه کاری آشنایی دارید؟

قراردادهای پیمانکاری به‌طورکلی با توجه به اینکه توسط یک یا چند نفر موضوع قرارداد انجام شود، دو دسته قراردادهای پیمانکاری تک‌نفره یا انفرادی و قراردادهای پیمانکاری گروهی و جمعی تقسیم می‌گردد. برای مثال اگر شما در یک قرارداد فیلم‌برداری، انجام فیلم‌برداری یا عکاسی مراسم خود را به دست یک نفر بسپارید این فرد انجام موضوع قراردادتان را به صورت پیمانکاری تک‌نفره یا انفرادی انجام خواهد داد اما هنگامی‌که شما قصد تنظیم قرارداد برگزاری همایش را دارید این امر عموماً توسط گروهی از افراد صورت خواهد گرفت که یک نفر به صورت پیمانکار اصلی مشخص شده و سایر افراد را تحت سرپرستی خود به عنوان نیروی کار به کار می‌گیرد. به این نوع قرارداد، قرارداد پیمانکاری گروهی یا جمعی نیز گفته می‌شود که دارای ویژگی‌های مخصوص به خود بوده و تفاوت‌هایی با قرارداد پیمانکاری تک‌نفره دارد.

ارائه خدمات برگزاری همایش شامل چه مواردی می‌شود؟ 

به‌طورکلی تعیین انواع و اقسام خدماتی که تحت شمول یک قرارداد پیمانکاری قرار می‌گیرند بستگی به اراده و قصد طرفین دخیل در قرارداد یعنی شخص پیمانکار و کارفرما دارد. در رابطه با نمونه قرارداد برگزاری همایش این خدمات عموماً شامل برگزاری یک همایش، رویداد، کنفرانس و امثالهم از طرفی و همچنین شامل مواردی همچون تزیین محل برگزاری همایش، اجاره و فراهم نمودن محل برگزاری، ارائه خدمات مرتبط با پذیرایی، سرویس‌دهی به میهمانان، تهیه بروشور و کاتالوگ، انواع فرم‌ها و مواردی ازاین‌دست نیز می‌شود. در نهایت یک نمونه قرارداد استاندارد و نوشته شده توسط افراد متخصص باید به نحوی باشد که دارای دایره شمول و گستره وسیعی بوده تا افراد با قصد و نیت و اراده‌های مختلف و متفاوت را در بربگیرد و کمترین میزان ابهام را برای طرفین داشته باشد.

زمان‌بندی موضوع قرارداد برگزاری همایش و ضمانت اجرایی آن

از مهم‌ترین بندهای هر قراردادی بحث مدت و تعیین زمان‌بندی برای پیشبرد موضوع قرارداد است. در قرارداد برگزاری همایش نیز برای برگزار کردن یک رویداد و همایش مراحل مختلفی باید طی شود که علاوه بر تعیین کلیه این مراحل، کیفیت انجام آن‌ها، شیوه پیشبرد هر یک از مرحله‌ها، زمان‌بندی‌هایی نیز می‌باید برای آن‌ها در نظر گرفته شود. اگر به‌دقت نگاه کنیم متوجه می‌شویم که بیشترین میزان اختلاف میان کارفرمایان و مجریان یک قرارداد عدم انجام به موقع مراحل آن قرارداد است. بنابراین تعیین زمان‌بندی در قرارداد برگزاری همایش دارای اهمیت زیادی خواهد بود. همچنین با توجه به اهمیت تاریخ برگزاری یک همایش و رویداد شایسته است تا در نمونه قرارداد برگزاری همایش ضمانت اجراهایی برای عدم رعایت این زمان‌بندی‌ها نیز پیش‌بینی نمود. برای مثال این‌گونه بیان کرد که اگر کارفرما در تاریخ مشخص‌شده مبلغ قرارداد را به شخص برگزارکننده همایش پرداخت نکرد موظف است مبلغی را تحت عنوان وجه التزام پرداخت نماید و یا اگر شخص برگزارکننده رویداد در تاریخ مشخص‌شده اقدام به تهیه بروشورهای موردنظر شخص کارفرما نکرد موظف است تا مبلغی را به عنوان خسارت دیرکرد به شخص کارفرما بپردازد.

قانون حاکم بر نمونه قرارداد برگزاری همایش

به‌طورکلی عقود و انواع قراردادها تحت شمول قانون مدنی بوده و با توجه به تعریف این قانون عقود به دو دسته معین و غیر معین تقسیم می‌گردد. عقودی که مطابق قانون مدنی تعریف و مشخص شده باشند تحت عنوان عقود معین و عقودی که در قانون مشخص نشده‌اند تحت عنوان عقود نامعین یا بی‌نام شناخته می‌شود. از طرفی با توجه به حکم ماده ۱۰ قانون مدنی قراردادهای خصوصی نسبت به کسانی که آن را منعقد نموده‌اند درصورتی‌که مخالف صریح قانون نباشد، نافذ است. قرارداد برگزاری همایش نیز یکی از انواع قراردادهای خصوصی بوده که مخالف صریح قانون نیز نبوده و بنابراین مطابق این ماده تحت شمول قانون مدنی قرار داشته و عقدی صحیح تلقی می‌شود.

نسخ قرارداد برگزاری همایش به چه صورت خواهد بود؟

یکی از اصول اساسی در تنظیم انواع قراردادها که می‌باید موردتوجه طرفین واقع شود بحث نسخ یا تعداد نسخه‌های آن قرارداد است. به‌عبارت‌دیگر عموماً باید به تعداد طرفین قرارداد از قرارداد نسخه و نمونه تهیه گردد تا طرفین در این زمینه برابر با یکدیگر در نظر گرفته شوند. در رابطه با تعداد نسخه‌های قرارداد برگزاری همایش نیز اصولاً دو نسخه تهیه گشته که یکی برای شخص پیمانکار یعنی برگزارکننده همایش و یک نسخه برای شخص کارفرما خواهد بود. ممکن است این سؤال نیز برای شما مطرح شود که اعتبار و ارزش این نسخه‌ها چگونه خواهد بود؟ آیا تنها نسخه اولیه قرارداد دارای ارزش است یا هر دو نسخه دارای ارزشی یکسان است؟ باید بدانیم که عامل اصلی تعیین‌کننده ارزش و اعتبار یک نسخه از قرارداد اراده و توافق حاصله فی‌مابین طرفین آن قرارداد است اگر طرفین ارزش دو نسخه تهیه‌شده  از قرارداد را یکسان بدانند باید در قرارداد خود بیان کنند که نسخه‌های قرارداد به چه تعداد بوده و ارزش و اعتبار آنها نیز به چه صورت خواهد بود.

نمونه قرارداد برگزاری همایش لامینگو، قراردادی استاندارد برای برگزاری بی‌دغدغه یک همایش!

در نمونه قرارداد برگزاری همایش تهیه‌شده توسط تیم حقوقی لامینگو، سعی بر آن بوده تا ضمن در نظر گرفتن کلیه نکات فنی ویژه برگزاری یک همایش، کلیه نیازهای قانونی و قراردادی شخص کارفرما و برگزارکننده همایش نیز در این قرارداد رفع گردد تا طرفین تجربه موفق و بی‌دغدغه‌ای را داشته باشند. فراموش نکنید که مشاوران حقوقی لامینگو نیز همواره در این مسیر در کنار شما خواهند بود.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885
تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.