تومان 75,000
قرارداد پیش خرید و پیش ‌فروش خودرو

قرارداد پیش خرید و پیش ‌فروش خودرو

یکی از انواع قراردادهای مرتبط با خریدوفروش خودرو قرارداد پیش ‌خرید و پیش‌ فروش خودرو است. پیش‌خرید یا پیش‌فروش یکی از انواع شیوه‌های پرداخت و خریدوفروش محصولات، اشیا، املاک و امثالهم است. قراردادهای پیش‌خرید و پیش‌فروش دارای انواع و اقسام مختلفی بوده که با توجه به شرایط، موقعیت و نیازهای قراردادی هر یک از طرفین قرارداد تعیین می‌گردد. برای مثال در پیش‌ خرید و پیش‌ فروش خودرو این قرارداد ممکن است به‌صورت قرارداد پیش‌خرید و پیش‌فروش یک یا چندساله و یا قرارداد پیش‌خرید و پیش‌فروش خودرو همراه با مشارکت در تولید باشد.شیوه پرداخت مبلغ قرارداد، تعداد اقساط، تاریخ سررسید هر چک و همچنین یک نمونه فتوکپی از هر چک می‌باید در قرارداد آورده شود. به یاد داشته باشید که یک قرارداد هرچقدر دقیق‌تر و با ذکر جزئیات بیشتری نگاشته شود ازلحاظ حقوقی قابل‌اطمینان‌تر بوده و میزان اختلافات را نیز به کمترین میزان ممکن خواهد رساند.

8
تعداد صفحات:
1399/11/07
آخرین بروزرسانی:
تومان 75,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد پیش خرید و پیش ‌فروش خودرو

قرارداد پیش ‌خرید و پیش‌ فروش خودرو، طرحی نوین برای خرید و فروش خودرو و مشارکت در تولید آن!

یکی از انواع قراردادهای مرتبط با خریدوفروش خودرو قرارداد پیش‌خرید و پیش‌فروش خودرو است. پیش‌خرید یا پیش‌فروش یکی از انواع شیوه‌های پرداخت و خریدوفروش محصولات، اشیا، املاک و امثالهم است. قراردادهای پیش‌خرید و پیش‌فروش دارای انواع و اقسام مختلفی بوده که با توجه به شرایط، موقعیت و نیازهای قراردادی هر یک از طرفین قرارداد تعیین می‌گردد. برای مثال در پیش‌خرید و پیش‌فروش خودرو این قرارداد ممکن است به‌صورت قرارداد پیش‌خرید و پیش‌فروش یک یا چندساله و یا قرارداد پیش‌خرید و پیش‌فروش خودرو همراه با مشارکت در تولید باشد. یک قرارداد استاندارد و حرفه‌ای ازلحاظ حقوقی می‌باید به نحوی تنظیم گردد که کلیه نیازهای طرفین قرارداد را پوشش داده و موقعیت‌های مختلف را پیش‌بینی نماید، تا طرفین قرارداد یعنی شخص خریدار و فروشنده دست به انتخاب مناسب‌ترین شرایط متناسب با موقعیت و اهداف مدنظرشان بزنند.

پیش ‌خرید و پیش ‌فروش خودرو به چه معنا است؟

گاهی ممکن است یک شرکت تولیدکننده خودرو اقدام به پیش‌فروش خودروهای خود نماید و این در حالی است که هنوز خودرو تولید نگردیده اما فروش آن پیش از تولید آغاز می‌گردد که البته دارای شرایط و نکات حقوقی مخصوص به خود بوده و بنابراین نگارش قرارداد مربوط به آن حتماً می‌باید توسط یک یا چند شخص متخصص حقوقی صورت گیرد. به‌عبارت‌دیگر پیش‌خرید یا پیش‌فروش یعنی برای مثال شخصی که قصد خرید محصولی را دارد پیش از تولید آن محصول که در اینجا خودرو است، مبلغی را تحت عنوان پیش‌پرداخت پرداخت می‌نماید و پس از تولید آن خودرو و در طی اقساط مختلف مبلغ آن را به شخص فروشنده پرداخت‌نموده و خودرویی مدنظر خود را تحویل می‌گیرد، به این عمل به‌اصطلاح پیش ‌خرید یا پیش ‌فروش خودرو گفته می‌شود.

انواع قراردادهای پیش ‌خرید و پیش ‌فروش خودرو

با توجه به موضوع هر قراردادی و قصد و اراده طرفین آن قرارداد نوع و ماهیت قرارداد فی‌مابین طرفین شکل می‌گیرد. در رابطه با قراردادهای پیش‌خرید و پیش‌فروش اگر محصول موردنظر یا به‌اصطلاح حقوقی مبیع قرارداد در طول مدت قرارداد تولید گردد به این نوع از قرارداد قرارداد پیش‌خرید و پیش‌فروش همراه با مشارکت در تولید گفته می‌شود. از طرفی اگر مبیع که در اینجا خودرو است، از قبل تولیدشده باشد و شخص خریدار قصد پیش‌فروش آن را داشته باشد و پرداخت آن توسط خریدار را منوط به یک دوره‌ی چند ماه یا چندساله نمایند به این نوع از قرارداد قرارداد پیش‌فروش یا پیش‌خرید یک ساله، چندماهه یا چندساله گفته می‌شود.

نکات حقوقی قرارداد پیش ‌خرید و پیش‌ فروش خودرو

هر قراردادی مجموعه‌ای از مواد و تبصره‌های مختلف است که شاکله اصلی آن قرارداد را تشکیل می‌دهد. یکی از مهم‌ترین بندهای هر قرارداد بحث معرفی طرفین آن قرارداد است. پیش از هر چیز مشخصات کامل طرفین قرارداد و معرفی آنها ضروری است. پس‌ازآن بحث موضوع قرارداد مطرح می‌شود شخص قرارداد نویس می‌باید در این بند بسیار دقت نموده تا منظور اصلی قرارداد را به‌صورت جامع‌ومانع بیان نماید تا از بروز اختلافات احتمالی در آینده جلوگیری شود. برای مثال در نگارش موضوع قرارداد پیش‌خرید و پیش‌فروش خودرو می‌باید نوع ماشین مدنظر طرفین و ضوابط و شرایط فی‌مابین خریدار و فروشنده نیز به‌دقت بیان شود. شیوه پرداخت مبلغ قرارداد، تعداد اقساط، تاریخ سررسید هر چک و همچنین یک نمونه فتوکپی از هر چک می‌باید در قرارداد آورده شود. به یاد داشته باشید که یک قرارداد هرچقدر دقیق‌تر و با ذکر جزئیات بیشتری نگاشته شود ازلحاظ حقوقی قابل‌اطمینان‌تر بوده و میزان اختلافات را نیز به کمترین میزان ممکن خواهد رساند.

محل انجام موضوع قرارداد پیش ‌خرید و پیش ‌فروش خودرو

از مهم‌ترین نکاتی که باید موردتوافق شخص خریدار و فروشنده واقع گردیده و در قرارداد نیز درج گردد، بحث محل انجام موضوع قرارداد و ایفای تعهدات هر یک از طرفین است. از اصلی‌ترین تعهدات شخص فروشنده بحث تسلیم و تحویل خودرو موضوع قرارداد به شخص خریدار است در یک قرارداد استاندارد علاوه بر تعیین نمودن تاریخ دقیق زمان تحویل، بحث محل تحویل و تسلیم خودرو نیز می‌باید برای طرفین آشکار بوده و در قرارداد ذکر شود. محل دیگری که برای انجام موضوع قرارداد در قرارداد پیش‌خرید و پیش‌فروش خودرو مطرح می‌گردد دفترخانه اسناد رسمی است که طرفین در آن قصد انتقال سند مالکیت خودرو به شخص خریدار را دارند فراموش نکنید که برای معرفی دفترخانه پیش از امضای قرارداد با طرف دیگر توافق نموده و در قرارداد نشانی دفترخانه، نام و  شعبه آن را نیز درج نمایید.

قرارداد پیش‌ خرید و پیش‌ فروش خودرو تهیه‌شده توسط تیم مجرب و متخصص حقوقی لامینگو

در بانک قراردادهای لامینگو مجموعه‌ای از انواع و اقسام قراردادهای مختلف قرار داده شده است تا شما با صرف کمترین زمان و هزینه به قراردادهای موردنیازتان دست یابید. یکی از انواع این قراردادها، قرارداد پیش‌خرید و پیش‌فروش خودرو است که در آن کلیه نیازهای قانونی و قراردادی طرفین برطرف گردیده ‌است. شما می‌توانید پس از دریافت نمونه قرارداد موردنظرتان از خدمات مشاوران حقوقی ما نیز استفاده نمایید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.