تومان 137,000
قرارداد خریدوفروش تلفن ثابت

قرارداد خریدوفروش تلفن ثابت

یکی از خاص‌ترین انواع قراردادهای خریدوفروش، نمونه قرارداد خریدوفروش تلفن ثابت است. خطوط تلفن ثابت در ابتدا توسط شرکت مخابرات به فروش رسیده و پس‌ازآن ممکن است توسط اشخاص دارنده و مالک آن به فروش برسد. در چه قراردادهای خریدوفروش دارای یک سری قواعد عمومی و شرایط عام هستند اما بااین‌حال با توجه به خاص بودن شرایط خطوط تلفن ثابت این نوع از قرارداد دارای شرایط ویژه و مخصوص به خود نیز است که باید در هنگام انعقاد این نوع از قرارداد موردتوجه واقع شود.یکی از مسائل اصلی در قراردادهای خریدوفروش تلفن ثابت، بحث تغییر نام این خطوط تلفن است. از سال ۱۳۹۵ تغییر نام صاحب خط تلفن بدون حضور مالک اولیه آن ممکن گردید که این مورد نیز می‌باید در قرارداد خریدوفروش تلفن ثابت لحاظ گردد.

آخرین بروزرسانی: 1402/05/15
تعداد صفحات: 6

قرارداد خریدوفروش تلفن ثابت، راهی قانونی برای خریدوفروش خط تلفن!

یکی از خاص‌ترین انواع قراردادهای خریدوفروش، نمونه قرارداد خریدوفروش تلفن ثابت است. خطوط تلفن ثابت در ابتدا توسط شرکت مخابرات به فروش رسیده و پس‌ازآن ممکن است توسط اشخاص دارنده و مالک آن به فروش برسد. در چه قراردادهای خریدوفروش دارای یک سری قواعد عمومی و شرایط عام هستند اما بااین‌حال با توجه به خاص بودن شرایط خطوط تلفن ثابت این نوع از قرارداد دارای شرایط ویژه و مخصوص به خود نیز است که باید در هنگام انعقاد این نوع از قرارداد موردتوجه واقع شود.

تغییر نام تلفن ثابت

یکی از مسائل اصلی در قراردادهای خریدوفروش تلفن ثابت، بحث تغییر نام این خطوط تلفن است. یک تلفن ثابت خریداری‌شده در ابتدا به نام مالک آن است و در صورت انجام خریدوفروش بر روی آن باید به نام خریدار تغییر یابد. از سال ۱۳۹۵ تغییر نام صاحب خط تلفن بدون حضور مالک اولیه آن ممکن گردید که این مورد نیز می‌باید در قرارداد خریدوفروش تلفن ثابت لحاظ گردد.

قرارداد خریدوفروش تلفن ثابت تحت شمول چه قانونی قرار می‌گیرد؟

به‌طورکلی قراردادهای خریدوفروش یکی از انواع قراردادهای تحت شمول قانون مدنی است. خریدوفروش که در قانون مدنی با عنوان بیع از آن یاد می‌شود به انتقال مالکیت یک عین گفته می‌شود. با توجه به ماده ۳۳۸ قانون مدنی به عبارت است از تملیک عین به عوض معلوم. در اینجا عین عبارت است از خط تلفن ثابت و عوض معلوم ثمن یا مبلغی است که شخص خریدار در ازای دریافت مالکیت خط تلفن ثابت به شخص فروشنده می‌پردازد. این مبلغ می‌باید پیش از انعقاد قرارداد موردتوافق هر دو طرف واقع گردیده و به‌صورت دقیقی در قرارداد درج گردد علاوه بر این شیوه پرداخت نیز می‌باید مشخص‌شده و اگر طرفین قصد پرداخت به وسیله چک را دارند باید تاریخ سررسید هر چک در قرارداد ذکر شود.

مشخصات خریدار، فروشنده و تلفن ثابت موضوع قرارداد

نام کامل، نشانی، کد ملی و مواردی ازاین‌دست همه معرفی کننده اشخاص و افراد مختلف هستند که در قرارداد می‌باید به نحو دقیقی درج گردند. هرچقدر این مشخصات با جزییات بیشتری بیان شوند احتمال بروز اشتباه و مشکلات در آینده را به حداقل خود خواهد رساند. از طرفی عین مورد معامله یا به‌اصطلاح حقوقی مبیع نیز می‌باید معلوم بوده و برای هر دو طرف روشن باشد. درنتیجه علاوه بر درج دقیق مشخصات هر یک از خریدار و فروشنده، مشخصات مبیع مورد معامله نیز باید تبیین گردد. در اینجا شماره خط تلفن، میزان کارکردگی یا صفر بودن و مواردی ازاین‌دست می‌باید روشن گردد.

موارد فسخ قرارداد خریدوفروش تلفن ثابت و بحث اسقاط خیارات

هر قراردادی ممکن است با توجه به شرایط و پیشامدهای مختلف برای هر یک از طرفین آن قرارداد حق فسخ آن را ایجاد نماید. حق فسخ که با عناوینی همچون خیار و یا خیارات فسخ نیز شناخته می‌شود، ممکن است به‌موجب قانون یا از طریق توافق فی‌مابین طرفین ایجاد گردد. این حق که درواقع همان حق بر هم زدن قرارداد است ممکن است بنا بر توافق صورت گرفته میان شخص خریدار و فروشنده از هر دو طرف قرارداد سلب گردد که به‌اصطلاح به آن اسقاط خیارات گفته می‌شود. در یک نمونه قرارداد استاندارد علاوه بر پیش‌بینی اسقاط کلیه خیارات، شرایط ویژه‌ای که ممکن است در آن برای طرفین حق فسخ ایجاد گردد نیز می‌باید پیش‌بینی گردد تا طرفین بنا بر اراده و قصدشان دست به انتخاب بزنند.

نسخه‌های قرارداد خریدوفروش تلفن ثابت

یکی از مباحث مهمی که در انواع قراردادها پیش‌بینی می‌گردد بحث تعداد نسخ آن قرارداد، افرادی که آن نسخ را در دست دارند و همچنین ارزش و اعتبار هر یک از نسخه‌ها است. برای مثال در یک نمونه قرارداد خریدوفروش تلفن ثابت ممکن است این‌گونه پیش‌بینی شود که دو نسخه از قرارداد تهیه‌شده و یک نسخه نزد شخص فروشنده و نسخه دیگر در دست شخص خریدار قرار خواهد گرفت که ارزش و اعتبار این دو نسخه کاملاً یکسان و قابل استناد خواهد بود.

قرارداد خریدوفروش تلفن ثابت لامینگو

یک قرارداد خریدوفروش علاوه بر نکات عمومی، دارای نکات و ظرایف خاص مرتبط با موضوع قرارداد نیز است. این قرارداد می‌باید توسط اشخاص متخصص حقوقی تنظیم گردیده تا ضمن توجه به کلیه نکات قانونی نیازهای قراردادی طرفین را نیز برطرف نماید، در قرارداد تنظیم‌شده توسط تیم حقوقی لامینگو سعی بر آن بوده تا کلیه نیازهای قراردادی طرفین موردتوجه قرار بگیرد تا تجربه خریدوفروش موفقی برایشان رقم بخورد. همچنین شما می‌توانید از طریق همین صفحه کلیه نظرات، پیشنهادها و انتقادات خود نسبت به قرارداد پیش رو سایر قراردادهای مجموعه لامینگو را با ما به اشتراک بگذارید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91557030
تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.