تومان 75,000
قرارداد خرید و فروش اقساطی خودرو

قرارداد خرید و فروش اقساطی خودرو

شیوه‌های پرداخت ثمن معاملات علی‌الخصوص در رابطه با قراردادهای خرید و فروش دارای انواع مختلف و متنوعی بوده است که وابسته به قصد و اراده طرفین قرارداد یعنی شخص خریدار و فروشنده دارد. یکی از رایج‌ترین انواع شیوه‌های پرداختی خرید و فروش اقساطی است. امروزه با توجه به شرایط خاص اقتصادی و بالا بودن نسبی قیمت انواع خودروها، قرارداد خرید و فروش اقساطی خودرو به‌عنوان یکی از پرکاربردترین و رایج‌ترین انواع قراردادهای خرید و فروش شناخته می‌شود. فروش اقساطی که با عناوینی همچون خرید و فروش قسطی، بیع اقساطی و امثالهم نیز شناخته می‌شود نوعی از شیوه‌های پرداخت در معاملات مرتبط با خرید و فروش بوده، که دارای شرایط و ویژگی‌های مخصوص به خود است. این قرارداد ممکن است به صورت قرارداد خرید و فروش اقساطی همراه با ترهین خودرو، قرارداد خرید و فروش اقساطی خودرو همراه با تضمین و یا قرارداد خرید و فروش اقساطی خودرو به صورت عادی باشد.

8
تعداد صفحات:
1399/11/07
آخرین بروزرسانی:
تومان 75,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد خرید و فروش اقساطی خودرو

قرارداد خریدوفروش اقساطی خودرو، مناسب‌ترین قرارداد خریدوفروش با توجه به شرایط اقتصادی موجود!

شیوه‌های پرداخت ثمن معاملات علی‌الخصوص در رابطه با قراردادهای خریدوفروش دارای انواع مختلف و متنوعی بوده است که وابسته به قصد و اراده طرفین قرارداد یعنی شخص خریدار و فروشنده دارد. یکی از رایج‌ترین انواع شیوه‌های پرداختی خریدوفروش اقساطی است. امروزه با توجه به شرایط خاص اقتصادی و بالا بودن نسبی قیمت انواع خودروها، قرارداد خریدوفروش اقساطی خودرو به‌عنوان یکی از پرکاربردترین و رایج‌ترین انواع قراردادهای خریدوفروش شناخته می‌شود.

خرید و فروش اقساطی یا بیع اقساطی به چه معناست؟

فروش اقساطی که با عناوینی همچون خریدوفروش قسطی، بیع اقساطی و امثالهم نیز شناخته می‌شود نوعی از شیوه‌های پرداخت در معاملات مرتبط با خریدوفروش بوده، که دارای شرایط و ویژگی‌های مخصوص به خود است. در این نوع از خریدوفروش طرفین قرارداد یعنی شخص خریدار و فروشنده با یکدیگر توافق می‌نمایند تا شخص خریدار ثمن معامله یا همان مبلغ قرارداد را طی اقساط مختلفی که ممکن است به صورت چک‌ها با تاریخ و سررسیدهای متفاوتی باشد به شخص فروشنده پرداخت نماید. این شیوه از پرداخت ممکن است دارای مبلغی به عنوان پیش‌پرداخت نیز باشد بدین معنا که شخص خریدار ابتدا درصدی یا مبلغی از ثمن موضوع قرارداد را به شخص فروشنده به صورت نقدی یا چکی پرداخت می‌نماید و پس‌ازآن باقی‌مانده مبلغ را در طی چندین قسط به شخص فروشنده پرداخت خواهد نمود.

وضعیت مالکیت خودرو در قرارداد خریدوفروش اقساطی به چه صورت خواهد بود؟

شاید برای شما سؤال پیش بیاید که وضعیت مالکیت خودرو در این نوع از قرارداد درخواهد آمد؟ در یک قرارداد خریدوفروش عادی اصولاً در همان ابتدای معامله طرفین قرارداد با مراجعه به دفترخانه اسناد رسمی اقدام به انتقال مالکیت خودرو موضوع قرارداد خواهند نمود. اما در رابطه با خریدوفروش اقساطی خودرو با توجه به اینکه ثمن معامله به‌صورت قسطی و در طول زمان به شخص فروشنده منتقل خواهد شد وضعیت مالکیت خودرو ممکن است متفاوت از خریدوفروش در حالت عادی باشد. در اینجا وضعیت مالکیت خود را وابسته به قصد و اراده و همچنین شرایط خاص قراردادی هر یک از طرفین خواهد بود. گاهی ممکن است طرفین از همان ابتدا اقدام به انتقال سند مالکیت خودرو به شخص خریدار نموده اما در قبال آن شخص خریدار می‌باید تضمینی در راستای حسن انجام تعهدات قراردادی خود به شخص فروشنده نماید. از طرفی ممکن است آنها توافق نموده تا زمان انتقال مالکیت خودرو به شخص خریدار پس از پرداخت آخرین مبلغ قسط خودرو باشد. یکی دیگر از انواع قراردادهای خریدوفروش اقساطی خودرو خریدوفروش اقساطی همراه با ترهین خودرو است.

قرارداد خریدوفروش اقساطی همراه با ترهین خودرو

یکی از انواع رایج قراردادهای خریدوفروش اقساطی خودرو خریدوفروش به همراه طرح این موضوع معامله یعنی خودرو است. به‌عبارت‌دیگر گاهی ممکن است شخص فروشنده با امضای قرارداد اقدام به انتقال مالکیت خودرو پیش از اتمام اقساط آن به شخص خریدار نماید اما از همان ابتدا شخص خریدار موظف است تا خودرو موضوع قرارداد را به نفع شخص فروشنده در رهن بگذارد. درنهایت پس از اتمام مدت قرارداد و پرداخت کلیه اقساط توسط شخص خریدار، شخص فروشنده موظف به فک رهن از خودرو خواهد بود. ترهین خودرو به‌نوعی اطمینان خاطر و ضمانتی برای پرداخت اقساط توسط شخص خریدار مزد فروشنده خواهد بود.

حوادث غیرمترقبه در قرارداد خریدوفروش اقساطی خودرو

گاهی ممکن است در طول مدت قرارداد و پیش از اتمام کلیه اقساط حوادث غیرمترقبه که به‌اصطلاح به آنها فورس ماژور یا قوه قهریه نیز گفته می‌شود رخ داده و پرداخت سایر اقساط و به‌اصطلاح انجام موضوع معامله را غیرممکن سازد این حوادث که به نوعی برای شخص خریدار و فروشنده غیرقابل‌پیش‌بینی و همچنین غیرقابل‌اجتناب بوده به این معنا که آنها نمی‌توانستند جلوی بروز این حادثه را بگیرند، درنتیجه می‌باید در صورت بروز آنها شرایطی در قرارداد موردتوافق طرفین واقع‌شده و برای آن پیش‌بینی شود.

قرارداد خرید و فروش اقساطی خودرو لامینگو، هر آنچه که برای خرید یا فروش خودرو به آن احتیاج دارید!

این قرارداد که توسط تیم مجرب حقوقی لامینگو تنظیم گردیده است کلیه نیازهای قانونی و قراردادی طرفین را برطرف نموده و ضمن تبیین دقیق حقوق و تعهدات کلیه اشخاص دخیل در قرارداد ضمانت اجراهای مناسبی نیز برای نقض آنها در نظر گرفته است. امیدواریم با استفاده از این قرارداد تجربه خریدوفروش موفقی برای شما رقم بخورد. با توجه به اهمیت ویژه این نوع از قراردادها استفاده از راهنمایی و مشورت وکلا و مشاوران حقوقی متخصص در این زمینه نیز مفید خواهد بود.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.