قرارداد کار معین

45,000 تومان
قرارداد کار معین

 

به چه قراردادهایی عنوان قرارداد کار معین داده می‌شود؟

در میان انواع قراردادهای استخدامی، قرارداد استخدام کار معین یکی از مهم‌ترین آن‌ها است. این قرارداد به دلیل شباهت‌هایی که گاهاً با قرارداد پیمانکاری یا استخدام موقت پیدا می‌کند ممکن است سبب ایجاد ابهام در ذهن شما گردد. اما با شرحی که اکنون بر قرارداد استخدام کار معین می‌دهیم تمام این ابهامات برطرف خواهد شد.

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم قرارداد کار معین یک قرارداد استخدامی است. این بدان معناست که قراردادهای کار معین تحت شمول و گستره قانون کار هستند و نمی‌توان در تنظیم آن‌ها قانون کار را نادیده گرفت.

قرارداد کار معین چه تفاوتی با قرارداد پیمانکاری دارد؟

قرارداد کار معین به قراردادهایی اشاره دارد که به منظور انجام یک فعالیت خاص و مشخص از سوی کارفرما با کارگر امضا می‌شود. در اینجا ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا به جای این قرارداد، از قرارداد پیمانکاری استفاده نکنیم؟ در جواب شما باید بگوییم که در قراردادهای کار معین کارگر موظف است موضوع قرارداد را با ابزار و ادوات کارفرما به انجام برساند اما در قراردادهای پیمانکاری کلیه تجهیزات و ابزارآلات باید توسط شخص پیمانکار فراهم شود. از سویی قراردادهای پیمانکاری تحت تمامی مقررات قانون کار قرار نمی‌گیرند. مخصوصا بحث بیمه این قراردادها که مقررات خاصی دارد و باید زمان تنظیم آن‌ها به دقت عمل کنیم.

قرارداد کار معین یا استخدام موقت؟

در این قراردادها می‌توان زمانی هم برای دوره همکاری در نظر گرفت. این امر باعث می‌شود قرارداد ما ترکیبی از قرارداد استخدام موقت و کار معین باشد و هیچ اشکالی ندارد. درواقع با این کار ما برای انجام یک کار مشخص یک بازه زمانی هم مشخص میکنیم که کارگر موظف است در همان دوره توافق شده، موضوع قرارداد را به انجام رساند.

مزایای قراردادهای کار معین

بیمه تامین اجتماعی

به دلیل حاکمیت قانون کار بر این قراردادها به طرفین کارگر و کارفرما گفته می‌شود. کارفرما موظف است در تمام مدت همکاری کارگر را نزد شعب معتبر تأمین اجتماعی بیمه کند. این مساله بسیار مهم و اجتناب ناپذیر است. حتی اگر کارگری شخصاً اعلام رضایت کند که از کارفرما توقعی مبنی بر بیمه ندارد و بدین منظور حاضر است رضایتنامه محضری هم ارائه کند، باز هم پذیرفته نیست و کارفرما الزام قانونی به بیمه کارگر دارد.

حقوق و مزایا

حقوق و مزایای کارگر نمی‌تواند از حداقل مقرر شده در قانون کار کمتر پیش‌بینی شود. تمام مزایا و امکاناتی که در قانون کار برای کارگران ذکر شده است مشمول کارگران این نوع قراردادها هم می‌شود. مواردی نظیر مرخصی و تعطیلات مانند سایر قراردادهای استخدامی است و کارگران قرارداد کار معین از این امر مستثنا نخواهند بود.

 

اختلافات کارگر-کارفرمایی ناشی از قرارداد کار معین چگونه حل و فصل می‌شود؟

اختلافات ناشی از این گونه قراردادها مانند سایر قراردادهای استخدامی در قانون کار تعیین تکلیف شده است. چنانچه هر کدام از طرفین با مشکلی مواجه شدند برای حل آن باید به مراجع مشخص شده از سوی قانون کار که همان هیأت تشخیص اداره کار است مراجعه فرمایند تا اختلاف آن‌ها مورد بررسی قرار گرفته و حل و فصل گردد.

چرا قرارداد لامینگو؟

در قراردادی که پیش روی شماست سعی کرده‌ایم علاوه بر رعایت تمامی نکات حقوقی و قانونی، ضمن پرسیدن سوال‌های دقیق و متناسب با قرارداد، نیاز شما را بهتر درک کرده و قراردادی منطبق با نیازهای شما به صورت کاملا شخصی سازی شده ارائه کنیم. سیستم هوشمند تنظیم قرارداد لامینگو در کوتاه‌ترین زمان همانند یک وکیل یا مشاور حقوقی برای شما یک قرارداد استاندارد بر اساس قوانین به روز حقوقی تنظیم کرده و در همان لحظه به شما تحویل می‌دهد. همچنین چنانچه در تمامی مراحل ساخت این قرارداد سوال و یا ابهامی داشتید می‌توانید از طریق سامانه چت آنلاین با مشاوران حقوقی ما در ارتباط باشید.

علاوه بر تمام موارد فوق، اگر قراردادی از قبل تهیه و نیاز به مشاوره حقوقی در این زمینه دارید می‌توانید از سیستم مشاوره حقوقی ما استفاده کنید. مشاوران لامینگو با سال‌ها تجربه و دانش حقوقی، تنها در زمینه‌هایی مشاوره ارائه می‌کنند که تخصص اصلی آن‌ها است.

چنانچه در خصوص این قرارداد پرسش یا نظری داشتید می‌توانید از طریق سیستم پرسش و پاسخ ما که در زیر همین صفحه قرار دارد، با ما در ارتباط باشید.

 

پرسش های متداول

پرسش و پاسخ
پرسش خود را مطرح نمایید
پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.